Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Owady

Sen
28.03.2022 11:55 Najczęściej występujące robaki w domu - jak się ich pozbyć?

Robaki domowe mogą znaleźć się w każdym mieszkaniu i wywołać spore zamieszanie wśród domowników. Zamieszkują wszystkie możliwe powierzchnie - łóżko, meble, ubrania, zasłony czy dywany. Jakie insekty możemy najczęściej spotkać w naszych domach i jak się ich pozbyć?Insekty są wszędobylskie a raz „zaproszone” do domu pozostają trudne do wytępienia. Rajem dla nich są pomieszczenia ciepłe i wilgotne, dlatego najczęściej zagnieżdżają się w kuchni i łazience. Wszystkie te stworzenia budzą wstręt i obrzydzenie, a co gorsza, mogą kąsać oraz przenosić różnego rodzaju zarazki. Warto więc jak najszybciej pozbyć się ich z domowej przestrzeni. O jakie robaki chodzi i jak z nimi walczyć, by przestały uprzykrzać nam życie? Odpowiedzi poznacie w poniższym materiale.

test motyle
24.03.2022 18:58 Wybierz motyla ze zdjęcia i sprawdź swój typ osobowości

Czy chcesz dowiedzieć się, jakim typem osoby jesteś? Ten test pozwoli Ci lepiej zrozumieć, że to co dostrzegamy w motylach, może świadczyć o naszych mocnych i słabych stronach. Wybierz z planszy owada, który budzi w Tobie najwięcej odczuć, a następnie zapoznaj się w wynikami testu poniżej. Odpowiedzi i opisy konkretnych wyborów mogą Cię zaskoczyć.test motyle

Zdjęcie kopca mrówek
18.02.2022 01:00 Leśnicy pokazali ciekawe zdjęcie. Prawie nikt nie wie, jakie przedstawia zwierzęta

Pracownicy Nadleśnictwa Białowieża opublikowali w sieci zdjęcie, które rzekomo przedstawia dzikie zwierzęta. Na pierwszy rzut oka niewielu jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie, jaki gatunek uwieczniono na fotografii. Na szczęście obszerne wytłumaczenie rozwiewa wszelkie wątpliwości.Większość ssaków oraz ptaki, płazy czy gady to nie jedyne stworzenia, które muszą sobie poradzić z brakiem pokarmu i niskimi temperaturami panującymi podczas zimy. Jedną z metod radzenia sobie w trudnych zimowych warunkach, którą stosują niektóre zwierzęta, to opuszczenie naszego kraju i udanie się na emigrację do ciepłych krajów. Ci nieszczęśnicy, którym nie po drodze do egzotycznych krajów, muszą znaleźć inny sposób na przetrwanie zimy i doczekanie wiosny. Okazuje się, że nie ma na to lepszej metody niż hibernacja.

owady
14.10.2021 02:00 Wtyk amerykański zadomowił się w polskich domach. Uwaga, okropnie śmierdzi i kłuje

W Polsce żyje wiele pożytecznych owadów, ale także takich, które przybyły do nas z zagranicy i nie wnoszą do naszego środowiska nic pozytywnego. Do takich osobników należy m.in. wtyk amerykański, z którym zetknęła się ostatnio pewna internautka. Lepiej na niego uważać. Owady kojarzą nam się przede wszystkim z małymi i nieszkodliwymi żyjątkami, które nie powinny budzić w nas większego przerażenia. Z nadmiernym optymizmem w tej kwestii lepiej nie przesadzać. Szczególnie jeśli natrafimy na wtyka amerykańskiego.

swiatzwierzat-2
29.09.2021 02:00 Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Mieszkańcy jednego z krajów związkowych w zachodniej części Niemiec wykryli azjatyckiego komara tygrysiego. Owad ten jest potencjalnym nosicielem niebezpiecznych chorób, dlatego przez wielu uważany jest za "najbardziej śmiercionośne zwierzę świata".Niebezpieczne okazy zostały odkryte w Hesji, a dokładniej w miejscowości Floersheim am Main oraz w Hirschhorn. Kilka lat temu ostrzegał przed nimi Bill Gates. To on na swoim blogu nazwał je "najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami świata".

BeFunky-collage - 2021-09-18T160313.730
18.09.2021 02:00 Hekatomba pszczół w Tworzymirkach pod Gostyniem. Wszystko przez truciciela

Sprawców było dwóch - tyle udało się ustalić dzięki nagraniu z kamery, zainstalowanej przez pszczelarza. To, co zrobili mężczyźni, którzy w nocy dorwali się do uli, woła o pomstę do nieba.Bezduszni truciciele kolejno podchodzili do uli i wpuszczali do środka niezidentyfikowaną jeszcze chemiczną substancję. Wszystkie śpiące w ulach owady ginęły. W ciągu jednej potwornej nocy truciciele zabili 21 rodzin pszczelich.

Pająk na pokładzie samolotu
07.09.2021 02:00 Tarantula w przestworzach? Ptasznik czaił się w schowku na bagaże

Pasażerowie jednego z lotów w Stanach Zjednoczonych doświadczyli prawdziwego horroru. Tuż nad ich głowami, a dokładniej między półkami na bagaże, zauważono sporych rozmiarów pająka. Przerażające odkrycie wywołało popłoch na pokładzie.Niedawno na mediach społecznościowych pojawiło się wideo, które z pewnością wywoła dreszcze o arachnofobów W trakcie lotu w kabinie pasażerskiej dostrzeżono ptasznika.

Dziura w ogródku
25.07.2021 02:00 Znalazł w ogródku podejrzaną dziurę i włożył do niej palec. Szybko tego pożałował

Jeden z użytkowników strony Imgur postanowił zdobyć rozgłos w sieci, zakładając się, że włożyć palec w strasznie wyglądającą dziurę w ogrodzie. Szybko przekonał się, że był to największy błąd w jego życiu i nauczka, by nie pchać rąk w nieodpowiednie miejsca.Czy na widok zacienionych tuneli, opuszczonych budynków, czy ciasnych szczelin zżera Was ciekawość, co kryje się w środku? Jeśli tak, to nie jesteście jedyni. Pewien śmiałek postanowił przekonać się, co mieszka w dziurze w jego ogródku. Jednakże, natychmiast tego pożałował.

Pszczółka Maja
24.07.2021 02:00 24 lipca dniem Pszczółki Mai. Przekonaj się, jak dobrze znasz bohaterkę kultowej bajki

Kto nie pamięta sympatycznej pszczółki o imieniu Maja, której przygody przez lata gromadziły tłumy przed telewizorami? Tytułowa bohaterka kultowej bajki z czasów PRL-u ma dzisiaj swój wielki dzień i z tej okazji pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w QUIZie. Dzisiejsza data jest nie byle jaka. 24 lipca swoje święto obchodzi Pszczółka Maja, postać, która po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniu niemieckiego pisarza Waldemara Bonselsa, pt. „Pszczółka Maja i jej przygody”.Wspólnie z naszymi Czytelnikami postanowiliśmy świętować, tworząc QUIZ. Dowiedz się, jak dobrze pamiętasz perypetie uroczej pszczółki i innych mieszkańców łąki!

Zakaz wstępu
18.06.2021 02:00 Plaga larw biedronek azjatyckich na południu Polski. Zamknięto ogólnodostępne obiekty

Katowicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej był zmuszony podjąć ostateczną decyzję, aby chronić mieszkańców. Chodzi o plagę niebezpiecznych owadów, których ugryzienie może powodować silny odczyn alergiczny.W tym roku biedronki azjatyckie, zwane też arlekinem, masowo pojawiły się w naszym kraju, czego skutkiem jest zamknięcie m.in. placu zabaw i strefy wypoczynku przy ul. Dunikowskiego, Okrzei w Katowicach.

Komar
16.06.2021 02:00 Jak odstraszyć komary? Oto skuteczna broń w walce z owadami, niewiele osób o niej wie

Komary należą do najbardziej znienawidzonych owadów, które potrafią uprzykrzyć nam życie podczas letnich wieczorów. Z powodu stale ocieplającego się klimatu w tym roku będzie ich szczególnie dużo, dlatego warto wiedzieć zawczasu, jak chronić się przed nimi na własną rękę. Oto najskuteczniejsze metody.Mamy przykrą wiadomość - jak co roku, w Polsce zaczyna się plaga komarów. Zagrożenie dosłownie wisi w powietrzu, dlatego w trosce o komfort życia mieszkańców, większość polskich miast wypowiedziała wojnę krwiopijcom - zarówno chemiczną, jak i biologiczną.

Rój pszczół
16.06.2021 02:00 Niecodzienny widok w Warszawie. Tysiące pszczół przysiadło "na rowerze", to zdjęcie mówi wszystko

Pszczoły-robotnice nie mają łatwego życia - zwłaszcza, kiedy oprócz rutynowego zapylania kwiatów i produkowania miodu dochodzi jeszcze dbanie o formę. Okazuje się, że te sprytne zwierzęta połączyły pasję podróżowania z motywacją do uprawiania sportu. Jak informują strażnicy miejscy, rój owadów wspólnie poleciał... na rower. Mieszkańcy Warszawy na długo zapamiętają ten widok. Obok ścieżki rowerowej nieopodal kościoła przy ulicy Modlińskiej usłyszano donośne bzyczenie owadów. Źródłem hałasu okazały się być pszczoły-rowerzystki.

Banany
05.06.2021 02:00 Groźny incydent w Biedronce. Egzotyczny pająk ugryzł klientkę, trafiła do szpitala

Klientka jednego z marketów na łódzkich Bałutach nie spodziewała się, że zakupy w popularnym dyskoncie skończą się dla niej wizytą w szpitalu. Los bywa jednak przewrotny. Kobieta twierdzi, że podczas wizyty na dziale warzywno-owocowym została ugryziona przez pająka chowającego się w kiści bananów. Do nieszczęśliwego wypadku miało dojść w czwartek, 27 maja. Klientka marketu Biedronka spokojnie przeglądała banany, gdy niespodziewanie poczuła uszczypnięcie w rękę. Na miejsce wezwana została ochrona sklepu.

Pszczoły
05.06.2021 02:00 Dwie pszczoły same odkręciły butelkę z napojem. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci

W Sao Paolo w Brazylii udokumentowano fenomenalny wyczyn dwóch pszczół. Owady wspólnymi siłami siłują się z butelką, aby finalnie zdjąć zakrętkę. Chociaż zarejestrowane przez kamerę zdarzenie wygląda nieprawdopodobnie, autor materiału przekonuje, że jest ono w stu procentach autentyczne.Trwający zaledwie 10 sekund film obejrzały już miliony internautów z całego świata. Eksperci przekonują, że wideo jest dowodem na wysoką inteligencję tych owadów.

Owad
27.05.2021 02:00 Ogrodnik natrafił na gigantycznego owada wielkości miotły. Wygląda jak z horroru

Pewien Australijczyk dokonał niecodziennego odkrycia w swoim ogrodzie. Brendo Kerridge z Nambour w stanie Queensland znalazł na podwórku gigantyczne zwierzę, które z początku wydawało się być zwykłą gałęzią drzewa. Mężczyzna szybko zorientował się, z czym naprawdę ma do czynienia, gdy niepokojąco wyglądający stwór zaczął się poruszać. Ogrodnik twierdzi, że pamiętnego dnia zauważył, że coś spadło z dachu na trawnik przed jego domem. Wiedziony ciekawością, postanowił to czym prędzej sprawdzić.

Ćma
24.05.2021 02:00 Gigantyczna ćma znaleziona na placu budowy. Waży prawie 30 gramów

Podczas prac budowlanych w australijskim mieście Mount Cotton dokonano nietypowego odkrycia. Robotnicy przypadkiem natrafili na okaz gigantycznego zwierzęcia, który prawdopodobnie jest najcięższym przedstawicielem swojego gatunku na świecie. Rzadki osobnik wywołał niemałe poruszenie, a wieść o jego odnalezieniu obiegła media w błyskawicznym tempie. Robotnicy pracujący przy budowie nowego budynku szkolnego, który mieści się w pobliżu lasu deszczowego, znaleźli niezwykle rzadką ćmę drzewną o gigantycznych rozmiarach. Zwierzę ważyło 30 gramów, a jego rozpiętość skrzydeł wynosiła ponad 25 cm.

pszczoła
18.05.2021 02:00 Rolnik w nocy użył zakazanego środka, zginęło 7,5 mln pszczół. Grozi mu więzienie

Pod osłoną nocy rolnik opryskał rzepak silnie toksycznym środkiem owadobójczym, zawierającym dimetoat. Gdy rano przyleciały pszczoły, po zetknięciu z preparatem zaczęły umierać w męczarniach. Zginęło 7,5 mln pszczół.Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku z 19 na 20 maja na Dolnym Śląsku. Prokuratura rejonowa przeciwko rolnikowi skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Rolnikowi grozi więzienie.

Samochody na parkingu OBI
23.03.2021 01:00 Samochód został zaatakowany przez 15 tysięcy pszczół

Piękna i słoneczna marcowa niedziela na długo pozostanie w pamięci pewnego mężczyzny. Wszystko przez pszczoły, które zaatakowały jego auta. Mężczyzna zatrzymał samochód na chwilę na parkingu, poszedł do sklepu, a kiedy wrócił zastał 15 tysięcy owadów okupujących pojazd.Do sytuacji doszło w Las Cruces w stanie Nowy Meksyk w USA. Kiedy mężczyzna wrócił do auta, nie spodziewał się, że szybko nie ruszy dalej w trasę.

Antarktyda - odkryto nowe stworzenia
17.02.2021 01:00 Niezwykłe znalezisko w lodach Antarktydy. Naukowcy wpadli na nieznane dotąd zwierzęta

O zaskakującym odkryciu naukowców donosi Frontiers in Marine Science. Naukowe pismo wskazuje, że pod lodami Antarktydy badacze natknęli się na nieznane dotąd ludzkości stworzenia. Przypadkowe znalezisko jest bardzo zaskakujące. W głowach uczonych pojawia się mnóstwo pytań, na które będą poszukiwali teraz odpowiedzi. Czym są odkryte zwierzęta, jak udało im się przetrwać w nieprzyjaznym klimacie i czy są w stanie żyć w innych środowiskach?

zoo surkatka je karalucha
03.02.2021 01:00 Nietypowy sposób na Walentynki. Zoo nazwie karaluchy imionami byłych partnerów

Już za kilka dni Walentynki. Z tej okazji zoo El Paso powróciło do internautów z propozycją z 2019 roku, o której wówczas mówili wszyscy! Pracownicy ogrodu zoologicznego wpadli wtedy na niecodzienny pomysł, mianowicie nadania karaluchom imion byłych dziewczyn/chłopaków. W ten sposób chciano, aby każdy singiel zapomniał o przeszłości. Liczy się teraźniejszość, a nie przeszłość.

Zniszczone ule zimą
10.01.2021 01:00 Pan Kazimierz stracił dorobek życia. Ktoś zniszczył jego ule, zginęło 30 tys. pszczół

Każdy rozpoczął Nowy Rok z nadzieją, że będzie on lepszy od poprzedniego. Jednak niestety, czasami znajdzie się ktoś, kto potrafi tę nadzieję zgasić. W nocy z 1 na 2 stycznia w Jastrowie (woj. wielkopolskie) ktoś zdewastował całą pasiekę należącą do Kazimierza Zasady.

pająk w domu z piernika
22.12.2020 01:00 Kupiła domek z piernika i prawie dostała zawału. Ktoś już w nim mieszkał

Piernikowy domek zmienił się w gniazdo ogromnej pajęczycy. Zamiast lukrem, zamknięte w kolorowym pudełku słodycze pokryte były siecią i jajeczkami, z których niedługo miały wykluć się setki jej dzieci. Katie, w odróżnieniu od większości osób, których pierwszym odruchem byłoby pozbycie się opakowania, postanowiła dać pajęczej matce szansę.

pająk
12.10.2019 12:09 Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny

Pająk to zwierzę, które budzi w wielu z nas grozę niezależnie od tego, jak duży czy mały jest. Po prostu nie lubimy tych nieprzyjemnych owadów, które zawsze kojarzą nam się z horrorami. Co zrobiłybyście, po natrafieniu na ptasznika wielkości psa? Nie ważne, jak odważna jesteś, te zdjęcia sprawiają, że każdy szybko wyzbywa się brawury. Pająki, węże, szczury — wszystkie te stworzenia mają swoich wielbicieli, ale ogół raczej za nimi nie przepada. Nie ma się co dziwić, żadne z tych zwierząt nie należy do najprzyjemniejszych. Nawet najbardziej zapalony miłośnik fauny, nie zechce raczej wygodnie ułożyć się przed telewizorem z wężem. Chociaż kto wie? Jak mówi przysłowie: każda potwora znajdzie swego amatora. Może ten pająk również ma fanów?