zoo surkatka je karalucha
Źródło: unsplash/haim charbit

Nietypowy sposób na Walentynki. Zoo nazwie karaluchy imionami byłych partnerów

3 Lutego 2021

Z okazji Walentynek zoo przygotowało specjalną ofertę. Osoby, które nie rozliczyły się ze swoimi byłymi partnerami, nie mają z nimi przyjacielskich stosunków lub są na nich wściekli mogą nadawać karaluchom ich imiona. Później owady trafią na talerze innych zwierząt.

Już za kilka dni Walentynki. Z tej okazji zoo El Paso powróciło do internautów z propozycją z 2019 roku, o której wówczas mówili wszyscy! Pracownicy ogrodu zoologicznego wpadli wtedy na niecodzienny pomysł, mianowicie nadania karaluchom imion byłych dziewczyn/chłopaków. W ten sposób chciano, aby każdy singiel zapomniał o przeszłości. Liczy się teraźniejszość, a nie przeszłość.

Karaluch z imieniem byłego

Akcja z 2019 roku cieszyła się tak dużą popularnością, że władze zoo postanowiły ją powtórzyć!

- Jest 1 lutego, więc wiecie, co to oznacza. To już czas, aby wysłać nam imię osoby, która Cię wkurza - twojego ex, szefa, kogoś, kto zaszedł Ci za skórę - a my nazwiemy tak karalucha. Tym razem więcej zwierząt z zoo będzie zaangażowanych w zabawę, oczywiście będą też surykatki. Wszystko opublikujemy na Facebooku w Walentynki - czytamy na stronie zoo.

Imiona byłych, wrogów czy osób, które Cię wkurzają można wysyłać do 12 lutego! Zoo nie pobiera za to żadnej opłaty. Darowizny są mile widziane, ale nie są konieczne.

Elbląg. Strażnicy zaopiekowali się zmarzniętym psem. Właścicielka poszła na zakupyElbląg. Strażnicy zaopiekowali się zmarzniętym psem. Właścicielka poszła na zakupyCzytaj dalej

Zebrane pieniądze pozostaną w ogrodzie zoologicznym i zostaną zagospodarowane na działania związane z ochroną przyrody i misją zoo. Za każde zebrane 1000 dolarów, Joe Montisano, dyrektor zoo i wybrani pracownicy zoo zjedzą po karaluchu.

- To jest zabawny sposób na pokazanie społeczności, czym się zajmujemy -mówiła w 2019 roku Sarah Borrego, koordynatorska ds. zoo dla KFDM. - Surykatki uwielbiają dostawać karaluchy jako przekąski, więc możemy zrobić to w zabawny sposób na Walentynki.

Co myślicie o tej inicjatywie?

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł