Swiatzwierzat.pl
Dziura w ogródku

Imgur/PoopstacheMcfartnugget

Znalazł w ogródku podejrzaną dziurę i włożył do niej palec. Szybko tego pożałował

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jeden z użytkowników strony Imgur postanowił zdobyć rozgłos w sieci, zakładając się, że włożyć palec w strasznie wyglądającą dziurę w ogrodzie. Szybko przekonał się, że był to największy błąd w jego życiu i nauczka, by nie pchać rąk w nieodpowiednie miejsca.

Czy na widok zacienionych tuneli, opuszczonych budynków, czy ciasnych szczelin zżera Was ciekawość, co kryje się w środku? Jeśli tak, to nie jesteście jedyni. Pewien śmiałek postanowił przekonać się, co mieszka w dziurze w jego ogródku. Jednakże, natychmiast tego pożałował.

Założył się, że włoży palec w dziurę, popełnił wielki błąd

Bohater tej historii dostrzegł na swoim podwórku podejrzanie wyglądającą dziurę pełną pajęczyn. Postanowił ją sfotografować i dla żartu umieścić zdjęcie w sieci z dopiskiem, że jeśli uzbiera wystarczająco dużo reakcji, włoży do środka swój palec.

Ciekawscy internauci nie zawiedli i pozostawili pod wpisem wystarczającą liczbę lajków, by skłonić mężczyznę do wetknięcia palca w otwór. Po dodaniu sobie odwagi łykiem ulubionej whisky, poszukiwacz przygód sprostał zadaniu. Nie spodziewał się przy tym, że od samego początku był to fatalny pomysł.

Raz

Chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna złapał się w pułapkę

Pozornie niegroźny wyczyn przyprawił śmiałka o zimne poty i dreszcze ze strachu. Powodem był mieszkaniec owej dziury - atraks, zwany potocznie ptasznikiem australijskim. Co ciekawe, gatunek ten uważany jest za najbardziej jadowitego pająka na świecie!


Atraks unika otwartych przestrzeni i uwielbia przebywać w ciemnych szczelinach skał, pod kamieniami, stąd zamiłowanie do wszelkich dziur i dołów. Pozostając w ukryciu, czyha na potencjalną ofiarę.

Warto zaznaczyć, że jad tych pająków zawiera δ-heksatoksyna – substancję chemiczną, wywołującą silny ból i zaburzenia przepływu krwi. Ukąszenia atraksa może nawet doprowadzić do śmierci, zwłaszcza u dzieci. Jednakże, dzięki wynalezieniu antidotum, od 1979 roku w Australii nie odnotowano żadnego przypadku śmierci spowodowanego jadem tych pająków.

Pozostaje pytanie, jak potoczyło się spotkanie mężczyzny z groźnym drapieżnikiem? Okazuje się, że miał on olbrzymie szczęście i wyszedł z całej sytuacji bez szwanku. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby posłuchał internautów i włożył do dziury inną część swojego ciała.

Zobacz nagranie i zdjęcie:

Dziura w ziemi

Źródło: inkedmag.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >