Swiatzwierzat.pl
Ćma

fot. Facebook/Mount Cotton State School

Gigantyczna ćma znaleziona na placu budowy. Waży prawie 30 gramów

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podczas prac budowlanych w australijskim mieście Mount Cotton dokonano nietypowego odkrycia. Robotnicy przypadkiem natrafili na okaz gigantycznego zwierzęcia, który prawdopodobnie jest najcięższym przedstawicielem swojego gatunku na świecie. Rzadki osobnik wywołał niemałe poruszenie, a wieść o jego odnalezieniu obiegła media w błyskawicznym tempie.

Robotnicy pracujący przy budowie nowego budynku szkolnego, który mieści się w pobliżu lasu deszczowego, znaleźli niezwykle rzadką ćmę drzewną o gigantycznych rozmiarach. Zwierzę ważyło 30 gramów, a jego rozpiętość skrzydeł wynosiła ponad 25 cm.

Niesamowite znalezisko

Dyrektor szkoły, Meagan Steward, odniosła się nie niecodziennego zdarzenia, mówiąc, że ​​ćma była „niesamowitym znaleziskiem”, ale jednocześnie przyznała, że to nie pierwszy raz, gdy na terenie placówki niejednokrotnie znajdowano zwierzęta.

Nasi pracownicy nie byli zaskoczeni znaleziskiem, ponieważ z racji tego, że szkoła znajduje się w tak niewielkiej odległości od dzikich terenów odległości, plac budowy odwiedzany jest przez koale, kaczki, węże, żaby drzewne, a nawet oposy i żółwie – poinformowała dyrektorka szkoły w rozmowie dla ABC Radio Brisbane.

Na miejsce wezwano pracowników służby zajmującej się ochroną zwierząt. Rzadki osobnik został sfotografowany, a następnie wypuszczony na wolność w pobliskim lesie.

- Gigantyczna ćma drzewna nie była czymś, co widzieliśmy wcześniej - powiedziała dyrektorka w środę.

Suczka ze szczeniakami

Niesforne szczeniaki dały popalić mamie. Nagle suczka nie wytrzymała, wszystko uchwyciła kamera

CZYTAJ DALEJ

Ogromny motyl

Zdjęcia gigantycznej ćmy wywołały tak duże zainteresowanie mediów, że szkoła była zmuszona kierować pytania dotyczące ćmy do wydziału edukacji w Queensland.

Chris Lambkin, kurator entomologii w Queensland Museum, wyjaśnia, że występowanie gigantycznych ciem drzewnych ogranicza się wyłącznie do Australii i Nowej Zelandii.
Owady te występują wzdłuż wybrzeża Queensland i Nowej Południowej Walii. 

Dorosłe samice mogą ważyć do 30 gramów i mieć rozpiętość skrzydeł do 25 cm. Osiągają do 15 cm długości. Samce są o połowę mniejsze.

Według Queensland Museum na terenie Australii występuje około 60 gatunków ćmy drzewnej, ale nie wszystkie są tak duże jak ta odnaleziona na terenie placu budowy.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >