Swiatzwierzat.pl
Pszczoły

youtube/viralhog

Dwie pszczoły same odkręciły butelkę z napojem. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W Sao Paolo w Brazylii udokumentowano fenomenalny wyczyn dwóch pszczół. Owady wspólnymi siłami siłują się z butelką, aby finalnie zdjąć zakrętkę. Chociaż zarejestrowane przez kamerę zdarzenie wygląda nieprawdopodobnie, autor materiału przekonuje, że jest ono w stu procentach autentyczne.

Trwający zaledwie 10 sekund film powstał 17 maja i od tamtego czasu obejrzały go już miliony internautów z całego świata. Eksperci przekonują, że wideo jest dowodem na wysoką inteligencję tych owadów.

Pszczoły same otworzyły butelkę

- Wideo zostało nagrane podczas przerwy na lunch w pracy. Dostałam od klienta napój gazowany, ale wkrótce pszczoły go ukradły – komentuje autorka filmu opublikowanego na koncie Viral Hog.

Na nagraniu widzimy, że owady bez niczyjej pomocy przesunęły, a następnie podniosły zakrętkę od butelki, aby dostać się do jej zawartości. Na filmie słychać, jak kobieta mówi po portugalsku: „Pszczoły połączyły siły, żeby ukraść mój napój”. 

Co interesujące, pszczoły celowo obrały pozycję po przeciwnych stronach butelki, zdając sobie sprawę, że w ten sposób łatwiej im będzie wygrać z plastikowym kawałkiem, uniemożliwiającym im dostanie się do słodkiego napoju.

Kotki do adopcji

Ludzie zawiedli je, gdy najbardziej potrzebowały pomocy. Duet kotków pilnie potrzebuje domu

CZYTAJ DALEJ

Jedne z najbardziej niedocenianych zwierząt

Pszczoły zawsze były i nadal są nieodłączną częścią ekosystemu. Jak przekonują uczeni, miliony lat ewolucji doprowadziły do tego, iż wzajemne uzależnienie istnienia roślin owadopylnych i pszczół wyklucza brak jednego z nich w ekosystemie.

Tymczasem korzyści z obecności tych owadów w rolnictwie i środowisku wydają się być niedoceniane. Pszczoły okazują się być zadziwiająco inteligentne - mimo, iż ich mózg jest wielkości nasiona trawy.

Liczne badania udowadniają, że są one w stanie uczyć się od siebie nawzajem i używać narzędzi. To jednak nie wszystko. Pszczoły potrafią również liczyć i wykonywać podstawowe równania matematyczne!

Dotychczas przeprowadzone badania nie dają jasnej odpowiedzi, czy pszczoły można wytrenować tak, by celowo okręcały butelki. Niewykluczone, że w przypadku zarejestrowanego zdarzenia miały zwyczajnie farta i przeczuwały, że po dostaniu się do środka czeka je słodka nagroda.

- Bez względu na to, ile filmików i badań naukowych na temat umysłów zwierząt się pojawia, ludzie konsekwentnie nie doceniają ich inteligencji – skomentował film Jacy Anthis z Uniwersytetu w Chicago.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >