Swiatzwierzat.pl
Pszczoły

youtube/viralhog

Dwie pszczoły same odkręciły butelkę z napojem. Nagranie jest absolutnym hitem w sieci

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Sao Paolo w Brazylii udokumentowano fenomenalny wyczyn dwóch pszczół. Owady wspólnymi siłami siłują się z butelką, aby finalnie zdjąć zakrętkę. Chociaż zarejestrowane przez kamerę zdarzenie wygląda nieprawdopodobnie, autor materiału przekonuje, że jest ono w stu procentach autentyczne.

Trwający zaledwie 10 sekund film powstał 17 maja i od tamtego czasu obejrzały go już miliony internautów z całego świata. Eksperci przekonują, że wideo jest dowodem na wysoką inteligencję tych owadów.

Pszczoły same otworzyły butelkę

- Wideo zostało nagrane podczas przerwy na lunch w pracy. Dostałam od klienta napój gazowany, ale wkrótce pszczoły go ukradły – komentuje autorka filmu opublikowanego na koncie Viral Hog.

Na nagraniu widzimy, że owady bez niczyjej pomocy przesunęły, a następnie podniosły zakrętkę od butelki, aby dostać się do jej zawartości. Na filmie słychać, jak kobieta mówi po portugalsku: „Pszczoły połączyły siły, żeby ukraść mój napój”. 

Co interesujące, pszczoły celowo obrały pozycję po przeciwnych stronach butelki, zdając sobie sprawę, że w ten sposób łatwiej im będzie wygrać z plastikowym kawałkiem, uniemożliwiającym im dostanie się do słodkiego napoju.

Kotki do adopcji

Ludzie zawiedli je, gdy najbardziej potrzebowały pomocy. Duet kotków pilnie potrzebuje domu

CZYTAJ DALEJ

Jedne z najbardziej niedocenianych zwierząt

Pszczoły zawsze były i nadal są nieodłączną częścią ekosystemu. Jak przekonują uczeni, miliony lat ewolucji doprowadziły do tego, iż wzajemne uzależnienie istnienia roślin owadopylnych i pszczół wyklucza brak jednego z nich w ekosystemie.

Tymczasem korzyści z obecności tych owadów w rolnictwie i środowisku wydają się być niedoceniane. Pszczoły okazują się być zadziwiająco inteligentne - mimo, iż ich mózg jest wielkości nasiona trawy.

Liczne badania udowadniają, że są one w stanie uczyć się od siebie nawzajem i używać narzędzi. To jednak nie wszystko. Pszczoły potrafią również liczyć i wykonywać podstawowe równania matematyczne!

Dotychczas przeprowadzone badania nie dają jasnej odpowiedzi, czy pszczoły można wytrenować tak, by celowo okręcały butelki. Niewykluczone, że w przypadku zarejestrowanego zdarzenia miały zwyczajnie farta i przeczuwały, że po dostaniu się do środka czeka je słodka nagroda.

- Bez względu na to, ile filmików i badań naukowych na temat umysłów zwierząt się pojawia, ludzie konsekwentnie nie doceniają ich inteligencji – skomentował film Jacy Anthis z Uniwersytetu w Chicago.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >