Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Samochód został zaatakowany przez 15 tysięcy pszczół
Monika Krupska
Monika Krupska 23.03.2021 01:00

Samochód został zaatakowany przez 15 tysięcy pszczół

Samochody na parkingu OBI
Piotr Molecki/East News

Piękna i słoneczna marcowa niedziela na długo pozostanie w pamięci pewnego mężczyzny. Wszystko przez pszczoły, które zaatakowały jego auta. Mężczyzna zatrzymał samochód na chwilę na parkingu, poszedł do sklepu, a kiedy wrócił zastał 15 tysięcy owadów okupujących pojazd.

Do sytuacji doszło w Las Cruces w stanie Nowy Meksyk w USA. Kiedy mężczyzna wrócił do auta, nie spodziewał się, że szybko nie ruszy dalej w trasę.

Przybyła na miejsce straż pożarna

Mężczyzna zawiadomił strażaków, którzy od razu przyjęli zgłoszenie. Rój pszczół mógł bowiem skrzywdzić klientów sklepu, należało czym prędzej zabezpieczyć teren.

Co ciekawe, właściciel pojazdu z początku nie zauważył pszczół w swoim samochodzie. Najpierw włożył zakupy do bagażnika, później wsiadł za kierownicę, a kiedy ruszył kilka metrów spostrzegł swoich pasażerów na gapę.

Strażacy są przeszkoleni, co robić w przypadku pszczół, jednak ta jednostka miała swojego asa w rękawie. Jeden ze strażaków pasjonował się owadami. Mundurowi zadzwonili do kolegi z prośbą o pomoc. Choć Jesse Johnson był już po służbie nie odmówił wsparcia i przyjechał an miejsce zająć się pszczołami.

15 tysięcy pszczół

Jesse Johnson przybył na miejsce zabierając ze sobą sprzęt do pszczół. Dzięki niemu udało się przenieść towarzystwo w inne miejsce, nie powodując zagrożenia.

Proces usuwania pszczół trwał około 30 min, później mężczyzna mógł spokojnie odjechać samochodem. Pszczoły zostały zabezpieczone i przeniesione do uli strażaka. Nikomu nic się nie stało.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!