Swiatzwierzat.pl
Owad

Brendo Kerridge

Ogrodnik natrafił na gigantycznego owada wielkości miotły. Wygląda jak z horroru

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien Australijczyk dokonał niecodziennego odkrycia w swoim ogrodzie. Brendo Kerridge z Nambour w stanie Queensland znalazł na podwórku gigantyczne zwierzę, które z początku wydawało się być zwykłą gałęzią drzewa. Mężczyzna szybko zorientował się, z czym naprawdę ma do czynienia, gdy niepokojąco wyglądający stwór zaczął się poruszać.

Ogrodnik twierdzi, że pamiętnego dnia zauważył, że coś spadło z dachu na trawnik przed jego domem. Wiedziony ciekawością, postanowił to czym prędzej sprawdzić.

Gigantyczny okaz

Kerridge początkowo sądził, że to najzwyczajniejsza gałąź, która spadła z drzewa. Jednakże niesłabnące przeczucie podpowiadało mu, że prawda może być o wiele bardziej zaskakująca.

Mężczyzna przyjrzał się swojemu znalezisku z bliska i dopiero wtedy okazało się, że ma przed sobą żywe stworzenie. Przypadkiem natrafił na owada zwanego Titan Stick Insect (Acrophylla titan).

Australijczyk pozwolił gigantycznemu owadowi, który do złudzenia przypominał ogromny patyk, aby wspiął się na miotłę ogrodową. W tym czasie dokładnie go sfotografował, nie mogąc uwierzyć własnym oczom.

- Miał może nawet 35 cm - powiedział Kerridge w rozmowie z "Daily Mail Australia".

Popielniczka

Kocia rodzina odnaleziona w kartonie. Maluchy żyły wśród niedopałków i śmieci

CZYTAJ DALEJ

Ziszczenie koszmarów, a może nieszkodliwy pupil?

Zdjęciami patykowatego zwierzęcia zainteresowali się pracownicy Muzeum Australijskiego. W ich ocenie zaobserwowany owad jest prawdopodobnie jednym z największych okazów, jakie kiedykolwiek znaleziono.

Eksperci tłumaczą, że samice są zazwyczaj większe niż samce i rzadko latają ze względu na swój rozmiar. Ich głównym pożywieniem są eukaliptusy, akacje oraz jeżyny, maliny i krzewy różane.

Widok specyficznych gatunków zwierząt, których rozmiary nierzadko mogą przyprawić o zawrót głowy, nie jest w Australii niczym zadziwiającym. Jednakże w przypadku osób mieszkających w innych częściach świata perspektywa natrafienie na gigantycznego owada z pewnością budzi wielkie emocje, zwłaszcza gdyby zaplątał się we włosy.

Warto zatem uprzedzić, że stwór o zatrważającej aparycji, który wygląda jak żywcem wyciągnięty z horroru, w rzeczywistości nie stanowi dla nas zagrożenia. Zdaniem niektórych osób był zwyczajnie wyrośnięty.

- Myślę, że ten patyczkowy owad mógł być na sterydach - zażartował jeden z internautów.

Zobacz zdjęcia:

Owad

Owad

Owad

Owad

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >