Swiatzwierzat.pl
Sklep Lidl

Marek BAZAK/East News

Lidl przygotował wspaniałą ofertę. Miłośnicy zwierząt będą zaskoczeni

2 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Gazetka promocyjna Lidla, z której oferty obowiązywały będą od soboty, już jest dostępna. 3 września na sklepowych półkach pojawią się nowe produkty, dzięki którym ptaki będą z ochotą odwiedzały nasze ogrody, a ich śpiew umilał relaks na łonie natury.

Lidl stara się różnicować swoją ofertę, dlatego na sklepowych półkach znajdziemy nie tylko artykuły spożywcze, ale również ubrania, kosmetyki, akcesoria dla zwierząt oraz rzeczy do domu i ogrodu w atrakcyjnych, niskich cenach. Tym razem postawiono na produkty o pozytywnym wpływie na środowisko.

Lidl rusza ze sprzedażą domków dla ptaków i owadów

To, że ptaki w naszych ogrodach odgrywają bardzo ważną rolę, to sprawa bezdyskusyjna, dlatego kolejny tydzień w Lidlu upłynie pod znakiem ekologicznych rozwiązań w walce ze szkodliwymi owadami. Od 3. września, w ofercie Lidl Polska znajdą się produkty, których nie powinno zabraknąć przed domem każdego szanującego się ogrodnika.

Osoby chcące posiadać piękny ogród bez konieczności sięgania po opryski i chemiczne środki mają szansę nabyć domki dla ptaków lub owadów w cenie 12,99 zł za sztukę. Dobra pora na zamontowanie domku to czas jesieni oraz wczesnej zimy, ponieważ już wtedy dobroczynne owady szykują się powoli do zimowego snu.

Drapiący się kot

Dlaczego kot drapie uszy? To może być początek poważnych problemów

CZYTAJ DALEJ

Domki są zaopatrzone w haczyki do powieszenia na drzewie lub drewnianym elemencie ogrodu. Powinniśmy przymocować je na dużej wysokości, aby ochronić naszych skrzydlatych przyjaciół przed drapieżnikami, np. kotami. Dzięki temu zaoszczędzimy im stresu i skłonimy do częstszych wizyt w naszym ogrodzie.

Owady zapylające tj. pszczoły murarki, czy trzmiele, będą zapylały rośliny i walczyły z mszycami, a ptaki z chęcią urządzą sobie ucztę ze szkodliwych owadów, much i dokuczliwych komarów.

Daj schronienie w swoim ogrodzie

Należy zauważyć, że domki to również wsparcie w przetrwaniu zimy, szczególnie dla ptactwa poszukującego w tym czasie schronienia i pożywienia oraz owadów, którym niezbędne jest do tego odpowiednie miejsce do zimowania.

Wspomaganie ptaków w znajdowaniu odpowiednich miejsc do gniazdowania jest bardzo ważne w sytuacji, gdy w miastach ubywa starych drzew. W dodatku coraz cieplejsze zimy spowodowały, że niektóre ptaki zrezygnowały z odlotów i pozostają w Polsce, dlatego warto więc z wyprzedzeniem pomyśleć o zaproszeniu ich do swojego ogrodu. Montując domek w swoim ogrodzie, stwarzasz bezpieczną możliwość osiedlania się dla zwierząt, bez ryzyka utracenia jaj czy piskląt.

domki dla ptaków i owadów

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: gazetka Lidl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >