Swiatzwierzat.pl
Banany

pixabay/stocksnap

Groźny incydent w Biedronce. Egzotyczny pająk ugryzł klientkę, trafiła do szpitala

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Klientka jednego z marketów na łódzkich Bałutach nie spodziewała się, że zakupy w popularnym dyskoncie skończą się dla niej wizytą w szpitalu. Los bywa jednak przewrotny. Kobieta twierdzi, że podczas wizyty na dziale warzywno-owocowym została ugryziona przez pająka chowającego się w kiści bananów.

Do nieszczęśliwego wypadku miało dojść w czwartek, 27 maja. Klientka marketu Biedronka spokojnie przeglądała banany, gdy niespodziewanie poczuła uszczypnięcie w rękę. Na miejsce wezwana została ochrona sklepu.

Egzotyczny pasażer na gapę

Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez "Dziennik Łódzki", wkrótce po incydencie uznano, że kobieta nie wymaga pomocy medycznej, więc wróciła do domu. Ze względu na nagłe pogorszenie stanu zdrowia konieczne było wezwanie pogotowia. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Jak zapewnia zespół biura prasowego sklepu, w sprawie incydentu powołano specjalny zespół wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia. Niemniej jednak dotąd nie udzielono informacji, w jakim stanie jest klientka marketu, a także czy pająk, który miał ugryźć kobietę, został ostatecznie schwytany.

“Dziennik Łódzki” ustalił, że sanepid ani nie podjął interwencji, ani nie został powiadomiony o zaistniałej sytuacji, Co więcej, na teren sklepu nie wezwano łódzkiego animal patrolu, specjalnego zespołu straży miejskiej, który jest przeszkolony do bezpiecznego wyłapywania egzotycznych zwierząt.

Zdjęcie z interwencji

Pies odebrany z powodu zaniedbania. Właścicielka pod wpływem załatwiała się przy inspektorach

CZYTAJ DALEJ

Pająk w bananach jak szóstka w totolotka. Czy mamy się czego bać?

To nie pierwszy przypadek w Polsce, kiedy doszło do podobnego incydentu. Już wcześniej zdarzało się, że wraz z transportem towarów z odległych zakątków globu do kraju nad Wisłą przybywali podróżnicy na gapę.

Egzotyczne zwierzęta chowają się w skrzynkach z owocami i warzywami, które następnie wystawiane są w polskich sklepach. Gdy nieświadomi zagrożenia klienci zaczynają je przebierać, pająki bronią i atakują.

W 2019 roku media obiegła historia Piotra Żurka, fotografa prowadzącego profil "znajomi Nieznajomi". Podczas wizyty w supermarkecie mężczyzna przypadkiem dostrzegł w bananach wielkiego pająka. Oprócz tego, na niektórych tropikalnych owocach i warzywach znajdowały się małe, przezroczyste pajączki.

Warto podkreślić, że jad niektórych egzotycznych gatunków pająków może być groźny dla życia i zdrowia człowieka. Niemniej jednak szansa na to, że zostanie się ugryzionym w supermarkecie jest niewielka i porównywalna do wygranej na loterii.

Po tej historii lepiej zastanów się dwa razy, zanim sięgniesz po owoce sprowadzane z egzotycznych krajów. Może Cię czekać nieprzyjemna niespodzianka.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >