Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Dziecko

Dziecko

Syn lub córka. Osoba niepełnoletnia. Młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze dojrzałości.

chłopiec z kotem
16.04.2024 10:09 Chłopiec spotkał na ulicy kota. Od razu połączyła ich silna więź

Jak silna może być więź między człowiekiem a zwierzęciem nikomu nie trzeba przypominać. O ile psy uchodzą za bardzo towarzyskie i milusińskie, to koty zwykle preferują chodzić swoimi drogami i nierzadko są niedotykalskie i zdystansowane. Ale nie w tym przypadku! Gdy chłopiec spotyka kota na ulicy, od razu pojawia się między nimi więź. Urocze nagranie trafiło do sieci i podbiło serca internautów. 

dziecko z psem
15.04.2024 15:39 Nie do wiary, co pies wyczyniał przed dzieckiem. Internauci pokochali ten duet

Uroczy golden retriever postanowił dać popis swoich możliwości. Sprowokowany przez śmiech dziecka zwierzak odstawił przed nim taniec radości. Nagranie stało się hitem internetu. Po obejrzeniu go sami przyznacie, że ten duet jest siebie wart.

pies
12.04.2024 13:09 Szczeniak chwiejnym krokiem podszedł do małej dziewczynki. Film hitem w sieci

Ten widok rozczuli was do granic możliwości. Czy może być coś słodszego niż szczeniaczek u boku niemowlaka? Nagranie, na którym piesek chwiejnym krokiem podszedł do małej dziewczynki, stało się hitem w sieci. Film w zawrotnym tempie zyskał milionowe odsłony.

Dziecko i lampart
12.03.2024 09:50 12-latek sam w domu, a tu lampart. Reakcja dziecka zadziwiła wielu dorosłych

Drapieżne zwierzęta niezmiennie budzą fascynację, lęk i podziw u każdego miłośnika dzikiej przyrody. Są utożsamiane z siłą, sprytem i dominacją, niemniej przystosowanie do życia w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka sprawiło, że coraz częściej zakradają się do zabudowań w poszukiwaniu pożywienia. Lampartowi udało się przedostać do budynku, w którym przebywał 12-letni chłopiec. To, co wydarzyło się kilka sekund później, odbiera mowę.  

wypadek w stadninie koni
11.03.2024 09:45 Tragiczny wypadek na lekcji jazdy konnej. Nie żyje 13-latka

W stadninie koni podczas regularnego treningu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nastolatka została kopnięta w twarz przez prowadzonego przez nią konia. Niestety, życia dziewczynki nie udało się uratować. Zginęła, robiąc to, co najbardziej kochała.

Ambulans
07.03.2024 14:25 Pies pogryzł niespełna 2-letnią dziewczynkę. Dziecko jest w szpitalu

Przez ostatnie dwa miesiące nie cichły echa tragedii, jaka rozegrała się w Zgorzelcu, a policja zawiadamia o kolejnym pogryzieniu dziecka przez psa. W Wieluniu niespełna 2-letnia dziewczynka, przebywając w mieszkaniu pod opieką matki, została zaatakowana. W obliczu zaistniałej sytuacji dziecko wymagało udzielenia pomocy lekarskiej. Trafiło do szpitala w Łodzi.

Bullterier
04.01.2024 12:22 Sąsiedzi przerywają milczenie nt. psa, który zaatakował niemowlę w Zgorzelcu. Znali go już od dawna

Tuż po Nowym Roku w jednej z rodzin mieszkających w Zgorzelcu doszło do ogromnej tragedii. Dwumiesięczne niemowlę zostało zaatakowane przez psa w typie bulteriera. Pomimo natychmiastowej reakcji matki i interwencji służb ratowniczych, dziecko nie przeżyło. Sprawę bada policja. Dużo na temat agresywnego psa mają do powiedzenia sąsiedzi rodziców noworodka, który padł ofiarą czworonoga. Na temat zachowania zwierzęcia wypowiedziała się też behawiorystka psów.

Ambulans
03.01.2024 10:59 "Czaszka była uszkodzona". Dramat na oczach rodziców, 2-miesięczne dziecko pogryzione przez psa

Do ogromnej tragedii doszło w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie). Pies pogryzł niespełna dwumiesięczne dziecko. Dziewczynka z obrażeniami głowy została przetransportowana do lokalnego szpitala. Stan dziecka był na tyle poważny, że nawet natychmiast podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. Lekarze podejmujący się ratowania życia dziewczynki zabrali głos w sprawie. 

Pies
08.12.2023 11:11 "Może córkę też powinnaś trzymać na smyczy?". Po tym komentarzu opiekunki psa w sieci rozpętała się burza

Lynne jest właścicielka młodego psa rasy golden retriever o imieniu Zoe. Pewnego dnia, podczas spaceru ze swoim czworonogiem, obce dziecko nagle podbiegło do nich i zaczęło dotykać czworonoga. Jednocześnie przerażona i zdenerwowana opiekunka psa nie przebierając w słowach, powiedziała rodzicom trzylatki, co o nich sądzi. Wywołała w ten sposób ogromną burzę.

Krowa i dziecko
08.12.2023 10:18 Chłopiec musiał odzyskać swoją ulubioną krowę. Nie mogli dopuścić do tego, by sąsiad wysłał ją na rzeź

Pewien dwulatek nawiązał wyjątkową więź z krową, którą jego rodzice sprzedali sąsiadowi. Kiedy okazało się, że zwierzę ma trafić na rzeź, jego byli właściciele postanowili zrobić wszystko, aby je uratować. Niestety, sąsiad nie chciał współpracować. Musieli go przechytrzyć. 

Wyszło na jaw, po co pies zakrada się do pokoju chłopca
27.11.2023 16:07 Nie spodziewali się tego po adoptowanym psie. Wyszło na jaw, czemu co noc zakrada się do pokoju ich syna

Zdarza się, że decyzja o adopcji psa zmienia życie jego opiekunów. Niezwykle ważne jest, by rozważyć wszystkie za i przeciw, jednak niekiedy nawet mimo to los potrafi nieźle zaskoczyć. Pod dach tej rodziny dołączył uroczy czworonóg, jednak nikt z jej członków nie spodziewał się, że zwierzę będzie w stanie ich tak zaskoczyć. Kamera w pokoju chłopca zarejestrowała, co pupil wyrabia, gdy ten śpi w najlepsze.

Kot po raz pierwszy zobaczył dziecko
13.11.2023 12:37 Kot po raz pierwszy widzi noworodka. Rodzice nie mogli przewidzieć takiej reakcji na dziecko

Nie od dziś wiadomo, że pojawienie się w domu nowego członka rodziny, to wyjątkowe doświadczenie. Okazuje się, że emocjonalnie podchodzą do tego nie tylko ludzie, ale i zwierzęta domowe. Ten kot po raz pierwszy spotkał się z nowo narodzonym dzieckiem swoich opiekunów. Takiej reakcji zdecydowanie nie spodziewali się jego właściciele. Na szczęście w porę sięgnęli po telefon, by wszystko nagrać.

Kot trafił do schroniska, teraz ma do nich wrócić
06.11.2023 16:08 Gdy na świat przychodzi ich syn, oddają kota do schroniska. Kilka lat później, znów na nich trafia

Zazwyczaj dzieci szybko przywiązują się do zwierząt, zwłaszcza do tych, u boku których dorastają. Dokładnie tak było w przypadku tej dziewczynki i jej kota o imieniu Felix. Niestety, gdy na świat przyszedł jej młodszy brat, rodzice podjęli trudną decyzję, którą z trudem przyjęła. Po kilku latach wydarzyło się jednak coś niesamowitego.

Pies podszedł do niemowlaka
06.11.2023 13:12 Pies zbliżył się do buzi niemowlaka, ale nie po to, by się przywitać. Wszystko na oczach rodziców

Dołączenie nowo narodzonego dziecko do rodziny, do której należy zwierzę, zawsze niesie za sobą nutkę niepewności, na to jak zareaguje on na malca. Niektóre psy lub koty doskonale czują się w roli opiekuna niemowlaka, inne natomiast potrafią się nawet obrazić lub być zazdrosne o uwagę opiekunów. Pies z nagrania swoim zachowaniem zaskoczył wszystkich, nawet właścicieli. Na szczęście wszystko się nagrało.

Wzruszająca reakcja dzieci na pupila ze schroniska
04.11.2023 15:12 Adoptowali psa ze schroniska, reakcja dzieci na pupila rozczula. Nagranie hitem, trudno się nie wzruszyć

Adopcja pupila potrafi zmienić życie nie tylko zwierzęcia, ale i całej rodziny. Przekonali się o tym rodzice dwójki pociech, których wzruszająca reakcja na spotkanie z nowym futrzastym przyjacielem, stała się hitem wśród internautów. Niesamowita więź między dziećmi i pupilem nawiązała się już przy pierwszym spotkaniu. Uroczy filmik wyciska łzy z oczu, pokazując, jak wygląda bezwarunkowa miłość.

3-latka porwana przez zwierzę
01.11.2023 15:59 Na minutę spuścili dziecko z oczu. 3-latka porwana przez zwierzę, zaciągnęło ją nad krawędź klifu

3-letnia dziewczynka została porwana. Opiekunowie spuścili ją z oczu tylko na chwilę, ale to wystarczyło, żeby dziecko rozpłynęło się w powietrzu. Zrozpaczeni rodzice rozpoczęli poszukiwania, które miały przynieść nieoczekiwane rezultaty. Tajemniczy porywacz okazał się… nie być człowiekiem. Znaleziona na krawędzi klifu dziewczynka została uprowadzona przez małpę.

Chłopiec bawi się z wężem
27.10.2023 15:45 Aż ciarki przechodzą. Chłopiec skacze po wielkim wężu. Rodzice pokazali, jakie mają wspólne "zabawy"

Wielu z nas traktuje zwierzęta jako pełnoprawnych członków rodziny. Zazwyczaj zaliczamy do nich psy, koty, fretki, papugi, chomiki czy szczury, choć w niektórych domach mieszkają też bardziej egzotyczne stworzenia. Pewien chłopiec dowodzi, że przyjacielem człowieka może zostać także wąż. Dziecko nie czuje przed swoim olbrzymim pupilem najmniejszego strachu. Pomimo milionów wygenerowanych wyświetleń autorzy nagrania spotkali się krytyką ze strony internautów. 

Dziewczynki narzekały, że w ich pokoju coś grasuje
21.10.2023 12:20 Mama nie chciała wierzyć, że w pokoju dzieci żyje dziwne zwierzę. Teraz żałuje, wcale nie zmyślały

Wszystko zaczęło się od ich młodszej córki, która z przekonaniem mówiła, że w jej sypialni grasuje dziwna istota. Opis stworzenia był tak fantazyjny, że rodzice zrzucili to na wybujałą dziecięcą wyobraźnię dziewczynki. Kiedy kilka dni później sytuacja się powtórzyła, nie mogli jej zignorować. Zajrzeli do środka szafy i pożałowali.

Insekty w hotelu popsuły wypoczynek
18.10.2023 13:29 Całe ciało synka było pokryte bąblami. Przerażona mama zajrzała pod prześcieradło i przeżyła szok

Rodzinne wakacje skończyły się piskiem i paniką, kiedy jeden z rodziców odkrył, co ukrywało się w ich pokoju. Wzywana obsługa nie reagowała – udawali, że problemu nie ma. Insekty skrywające się w ramie łóżka przypuściły atak pod osłoną nocy. Synek drapał się do krwi, a matka chłopca postanowiła nagłośnić rażące zaniedbanie sanitarno-higieniczne. O historii hotelu z koszmaru mieli usłyszeć wszyscy.

Pies uratował życie 7-letniemu dziecku
17.10.2023 12:12 Gdy sprzęt zwiódł, on się nie poddawał. Nie mają wątpliwości, że pies uratował życie dziecku

Psy już niejednokrotnie udowadniały, że są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale także potrafią nawet uratować im życie. Podobnie było w tej sytuacji. Zwykła kolacja rodzinna mogła obrać najgorszy z możliwych do wymyślenia scenariuszy. Wtedy do akcji wkroczyła sunia o imieniu Poppy.

Dziecko płakało w łóżeczku
16.10.2023 11:37 Niemowlę płakało wniebogłosy, pies miał już dość. Podniósł się i rzucił do łóżeczka

Nie da się ukryć, że pomiędzy niektórymi małymi dziećmi a zwierzętami potrafi wywiązać się szczególna więź. Jednakże bywa również, że poszczególne zwierzaki zdecydowanie nie przepadają za niemowlakami. W sieci ukazało się nagranie, na którym doskonale widać, jak pies zareagował na płaczące dziecko. Zdecydowanie miał już dość jego wrzasków.

Wizyta u weterynarza
12.10.2023 11:52 Rutynowa wizyta u weterynarza zakończyła się łzami. Wszystko przez notatkę, z jaką przyszła dziewczynka

Każdy odpowiedzialny opiekun zwierzaka domowego doskonale zdaje sobie sprawę, że wizyty u weterynarza z pupilem powinny mieć miejsce nie tylko, gdy zaczynają pojawiać się problemy z jego zdrowiem. Bardzo ważną kwestią w opiece nad psem lub kotem są również rutynowe wizyty, podczas których upewniamy się, czy z czworonożnym członkiem rodziny, aby na pewno jest wszystko w porządku. Nikt nie spodziewał się jednak, że podczas jednej z nich mała dziewczynka doprowadzi wszystkich w gabinecie do wzruszenia.

Roczna dziewczynka na spacerze z psem
12.10.2023 09:22 Dziecko chce wyprowadzić psa na spacer. Wszystko szło dobrze do momentu, aż upuściło smycz na ziemię

Ten filmik ze spaceru z psem stał się cenną rodzinną pamiątką. Rodzice nie spodziewali się, że uda im się nagrać coś tak wyjątkowego. Ich rozbawienie podzieliły miliony internautów. Mało kto wie jednak, co stoi za zabawnym filmikiem, który od lat udostępniany jest w sieci. Po usłyszeniu historii psa Alberta do oczu cisną się łzy – tym razem nie z rozbawienia.

Wezwano matkę do szkoły
01.10.2023 09:40 Wezwali matkę do szkoły, miała stawić się natychmiast. Jednak to nie dziecko narobiło problemów

Mama czwórki pociech była sparaliżowana, kiedy zobaczyła, że dzwoni do niej osoba z ich szkoły. Wzięła głęboki oddech i odebrała. To, co usłyszała po drugiej stronie słuchawki, zostanie z nią na dłużej. Powód telefonu wprawił ją w osłupienie. Czekała ją wycieczka do szkoły, żeby odebrać urwisa, który sprawiał wszystkim kłopoty. Nie chodziło jednak o jedno z jej dzieci.

Chłopiec spytał nauczycielkę
28.09.2023 10:34 Chłopiec ze łzami w oczach zadał nauczycielowi pytanie. Znając jego sytuację w domu, nie mógł odmówić

W szkole podstawowej, gdzie codzienność zazwyczaj skupia się na zadaniach, lekcjach i obowiązkach, pewnego dnia wydarzyło się coś niezwykłego. Zaczęło się od prostego pytania jednego z uczniów. Życie nie było dla niego łatwe, a jego myśli pochłaniała jedna sprawa. Pełen desperacji, poprosił nauczyciela, żeby zrobił dla niego wyjątek. Skutki jego prośby odczuła cała klasa.

Zaginięcie dziecka
24.09.2023 12:27 Zaginęła 2-letnia dziewczynka. Znaleźli ją bosą w lesie, nie była sama. "To niezwykła historia"

Kilka dni temu zaginęła dwuletnia dziewczynka. Dziecko wyszło z domu i zniknęło w okolicznym lesie. W poszukiwaniach wzięło udział mnóstwo specjalistów oraz lokalnej społeczności. Mała uciekinierka została znaleziona pięć kilometrów od rodzinnego domu. Spała wśród leśnej roślinności. Ku zaskoczeniu wszystkich, nie była tam jednak sama.

Dziecko na spacerze z psem
22.09.2023 12:19 Czy dziecko może wyjść samo z psem na spacer? Niewielu zna przepisy, a błąd może Cię sporo kosztować

Wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, czy dziecko poniżej 18. roku życia jest wystarczająco odpowiedzialne, by samo wyprowadzać psa. To ważne pytanie, które wymaga uwzględnienia wielu aspektów, takich jak wiek dziecka, charakterystyka psa oraz poziom doświadczenia dziecka w opiece nad zwierzęciem. Co warto wziąć pod uwagę przed zezwoleniem na samodzielne wyprowadzanie psa przez młodsze osoby? Co prawo mówi o wyprowadzaniu psów na spacer przez dzieci?

kot Gacek
10.09.2023 13:09 Wzruszający finał historii kota Gacka ze Szczecina! Żył na ulicy, teraz "ma o wiele poważniejsze zadanie"

Historia kota Gacka, który niegdyś zasłynął jako “atrakcja” Szczecina z ulicy Kaszubskiej, a nawet doczekał się takiego miana w Google Maps, poruszyła wielu miłośników zwierząt. Stało się tak głównie ze względu na to, iż większość z nich nie zgadzała się z trybem życia, na jaki spisany był mruczek. Po wielu próbach interwencji, w końcu udało się zapewnić mu właściwą opiekę, a nawet zasłużony dom. Okazuje się, że tam czeka na niego nowa rola!