Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot po raz pierwszy widzi noworodka. Rodzice nie mogli przewidzieć takiej reakcji na dziecko
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.11.2023 12:37

Kot po raz pierwszy widzi noworodka. Rodzice nie mogli przewidzieć takiej reakcji na dziecko

Kot po raz pierwszy zobaczył dziecko
Kot po raz pierwszy zobaczył dziecko, źródło: tiktok/hannahblakex

Nie od dziś wiadomo, że pojawienie się w domu nowego członka rodziny, to wyjątkowe doświadczenie. Okazuje się, że emocjonalnie podchodzą do tego nie tylko ludzie, ale i zwierzęta domowe. Ten kot po raz pierwszy spotkał się z nowo narodzonym dzieckiem swoich opiekunów. Takiej reakcji zdecydowanie nie spodziewali się jego właściciele. Na szczęście w porę sięgnęli po telefon, by wszystko nagrać.

Kot pierwszy raz zobaczył dziecko

Nowo narodzone dziecko, które pojawia się w domu, często zmienia panujące w nim utarte schematy. Okazuje się, że czasem mały człowiek wywraca do góry nogami życie nie tylko swoich opiekunów, ale także ich zwierzaków domowych. O tym na własnej skórze przekonał się piękny kot o szarym futerku.

Jego reakcja na niemowlę, z którym rodzice dopiero co wrócili ze szpitala, była na tyle niecodzienna, że opiekunowie postanowili ją nagrać i udostępnić na TikToku. Jednakże na pewno nie spodziewali się, że trafi do tylu internautów i stanie się hitem w sieci.

"Kocia zaraza" coraz bliżej Polski? Choroba z Wyspy Kotów dotarła do Europy

Reakcja kota rozkłada na łopatki

Kiedy rodzina mogła już cieszyć się sobą w komplecie, położonego w nosidełku noworodka w końcu zauważył kot. Jak widać na udostępnionym filmie, zwierzę mocno się zdziwiło, gdy dostrzegło niewielkich rozmiarów człowieka, który rusza swoimi niewielkimi kończynami, wydając przy tym dziwne, dotąd nieznane mu dźwięki.

Mruczek wskoczył na kanapę, by lepiej widzieć nowego domownika i zbliżył się na tyle, na ile pozwalała mu odwaga. Co prawda nagranie z kotkiem i maleńką dziewczynką trwa zaledwie 5 sekund, jednak to zdecydowanie wystarczy, by zauważyć, co nim kieruje.

"Kiedy twoi ludzi przynoszą do domu dziecko bez pytania o zgodę"

Nie da się ukryć, że filmik jest bardzo zabawny. Kociak jest mocno zdezorientowany widokiem małego człowieka, jednak nie zachowuje się w stosunku do niego agresywnie. Zdecydowanie bardziej przemawia przez niego ciekawość. Jego opiekunowie oraz internauci są przekonani, że to tylko kwestia czasu i przyzwyczai się do nowego domownika.

Jak zwykle w takich sytuacjach można liczyć na kreatywność komentujących. Niektórzy nie kryją, że zachowanie zdziwionego kota rozbawiło ich aż do łez.

  • Mój kot potrzebował dwóch dni, żeby zorientować się, że w domu pojawiło się dziecko;
  • Mój syn ma już 18 miesięcy, a nasz kot do tej pory nam nie przebaczył;
  • Ciekawe, kto wygra walkę o dominację w domu;
  • Jestem bardzo ciekawa, jak mój kot zareaguje, gdy w domu pojawi się dziecko - piszą internauci.

źródło: tiktok/hannahblakex

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?