Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Dziecko

Dziecko

Dziewczynki narzekały, że w ich pokoju coś grasuje
21.10.2023 12:20 Mama nie chciała wierzyć, że w pokoju dzieci żyje dziwne zwierzę. Teraz żałuje, wcale nie zmyślały

Wszystko zaczęło się od ich młodszej córki, która z przekonaniem mówiła, że w jej sypialni grasuje dziwna istota. Opis stworzenia był tak fantazyjny, że rodzice zrzucili to na wybujałą dziecięcą wyobraźnię dziewczynki. Kiedy kilka dni później sytuacja się powtórzyła, nie mogli jej zignorować. Zajrzeli do środka szafy i pożałowali.

Insekty w hotelu popsuły wypoczynek
18.10.2023 13:29 Całe ciało synka było pokryte bąblami. Przerażona mama zajrzała pod prześcieradło i przeżyła szok

Rodzinne wakacje skończyły się piskiem i paniką, kiedy jeden z rodziców odkrył, co ukrywało się w ich pokoju. Wzywana obsługa nie reagowała – udawali, że problemu nie ma. Insekty skrywające się w ramie łóżka przypuściły atak pod osłoną nocy. Synek drapał się do krwi, a matka chłopca postanowiła nagłośnić rażące zaniedbanie sanitarno-higieniczne. O historii hotelu z koszmaru mieli usłyszeć wszyscy.

Pies uratował życie 7-letniemu dziecku
17.10.2023 12:12 Gdy sprzęt zwiódł, on się nie poddawał. Nie mają wątpliwości, że pies uratował życie dziecku

Psy już niejednokrotnie udowadniały, że są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale także potrafią nawet uratować im życie. Podobnie było w tej sytuacji. Zwykła kolacja rodzinna mogła obrać najgorszy z możliwych do wymyślenia scenariuszy. Wtedy do akcji wkroczyła sunia o imieniu Poppy.

Dziecko płakało w łóżeczku
16.10.2023 11:37 Niemowlę płakało wniebogłosy, pies miał już dość. Podniósł się i rzucił do łóżeczka

Nie da się ukryć, że pomiędzy niektórymi małymi dziećmi a zwierzętami potrafi wywiązać się szczególna więź. Jednakże bywa również, że poszczególne zwierzaki zdecydowanie nie przepadają za niemowlakami. W sieci ukazało się nagranie, na którym doskonale widać, jak pies zareagował na płaczące dziecko. Zdecydowanie miał już dość jego wrzasków.

Wizyta u weterynarza
12.10.2023 11:52 Rutynowa wizyta u weterynarza zakończyła się łzami. Wszystko przez notatkę, z jaką przyszła dziewczynka

Każdy odpowiedzialny opiekun zwierzaka domowego doskonale zdaje sobie sprawę, że wizyty u weterynarza z pupilem powinny mieć miejsce nie tylko, gdy zaczynają pojawiać się problemy z jego zdrowiem. Bardzo ważną kwestią w opiece nad psem lub kotem są również rutynowe wizyty, podczas których upewniamy się, czy z czworonożnym członkiem rodziny, aby na pewno jest wszystko w porządku. Nikt nie spodziewał się jednak, że podczas jednej z nich mała dziewczynka doprowadzi wszystkich w gabinecie do wzruszenia.

Roczna dziewczynka na spacerze z psem
12.10.2023 09:22 Dziecko chce wyprowadzić psa na spacer. Wszystko szło dobrze do momentu, aż upuściło smycz na ziemię

Ten filmik ze spaceru z psem stał się cenną rodzinną pamiątką. Rodzice nie spodziewali się, że uda im się nagrać coś tak wyjątkowego. Ich rozbawienie podzieliły miliony internautów. Mało kto wie jednak, co stoi za zabawnym filmikiem, który od lat udostępniany jest w sieci. Po usłyszeniu historii psa Alberta do oczu cisną się łzy – tym razem nie z rozbawienia.

Wezwano matkę do szkoły
01.10.2023 09:40 Wezwali matkę do szkoły, miała stawić się natychmiast. Jednak to nie dziecko narobiło problemów

Mama czwórki pociech była sparaliżowana, kiedy zobaczyła, że dzwoni do niej osoba z ich szkoły. Wzięła głęboki oddech i odebrała. To, co usłyszała po drugiej stronie słuchawki, zostanie z nią na dłużej. Powód telefonu wprawił ją w osłupienie. Czekała ją wycieczka do szkoły, żeby odebrać urwisa, który sprawiał wszystkim kłopoty. Nie chodziło jednak o jedno z jej dzieci.

Chłopiec spytał nauczycielkę
28.09.2023 10:34 Chłopiec ze łzami w oczach zadał nauczycielowi pytanie. Znając jego sytuację w domu, nie mógł odmówić

W szkole podstawowej, gdzie codzienność zazwyczaj skupia się na zadaniach, lekcjach i obowiązkach, pewnego dnia wydarzyło się coś niezwykłego. Zaczęło się od prostego pytania jednego z uczniów. Życie nie było dla niego łatwe, a jego myśli pochłaniała jedna sprawa. Pełen desperacji, poprosił nauczyciela, żeby zrobił dla niego wyjątek. Skutki jego prośby odczuła cała klasa.

Zaginięcie dziecka
24.09.2023 12:27 Zaginęła 2-letnia dziewczynka. Znaleźli ją bosą w lesie, nie była sama. "To niezwykła historia"

Kilka dni temu zaginęła dwuletnia dziewczynka. Dziecko wyszło z domu i zniknęło w okolicznym lesie. W poszukiwaniach wzięło udział mnóstwo specjalistów oraz lokalnej społeczności. Mała uciekinierka została znaleziona pięć kilometrów od rodzinnego domu. Spała wśród leśnej roślinności. Ku zaskoczeniu wszystkich, nie była tam jednak sama.

Dziecko na spacerze z psem
22.09.2023 12:19 Czy dziecko może wyjść samo z psem na spacer? Niewielu zna przepisy, a błąd może Cię sporo kosztować

Wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, czy dziecko poniżej 18. roku życia jest wystarczająco odpowiedzialne, by samo wyprowadzać psa. To ważne pytanie, które wymaga uwzględnienia wielu aspektów, takich jak wiek dziecka, charakterystyka psa oraz poziom doświadczenia dziecka w opiece nad zwierzęciem. Co warto wziąć pod uwagę przed zezwoleniem na samodzielne wyprowadzanie psa przez młodsze osoby? Co prawo mówi o wyprowadzaniu psów na spacer przez dzieci?

kot Gacek
10.09.2023 13:09 Wzruszający finał historii kota Gacka ze Szczecina! Żył na ulicy, teraz "ma o wiele poważniejsze zadanie"

Historia kota Gacka, który niegdyś zasłynął jako “atrakcja” Szczecina z ulicy Kaszubskiej, a nawet doczekał się takiego miana w Google Maps, poruszyła wielu miłośników zwierząt. Stało się tak głównie ze względu na to, iż większość z nich nie zgadzała się z trybem życia, na jaki spisany był mruczek. Po wielu próbach interwencji, w końcu udało się zapewnić mu właściwą opiekę, a nawet zasłużony dom. Okazuje się, że tam czeka na niego nowa rola!

Chłopiec został zaatakowany przez dzikie psy
31.08.2023 10:40 Sfora zdziczałych psów rzuciła się na małego chłopca. Od tragedii uratowała go tylko jedna rzecz

Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości stali się świadkami przerażającego ataku na kilkuletniego chłopca. Samotnie spacerujące dziecko bawiło się na plaży do czasu, gdy zostało osaczone przez sforę zdziczałych psów, która niestety od dłuższego czasu sprawia problemy okolicznej ludności. Agresywne zwierzęta rzuciły się na malca z zębami, kąsając go po ciele. Nie mogąc liczyć na pomoc osób dorosłych, kilkulatek dokonał właściwej decyzji, która zapewne uratowała mu życie. 

Myśleli już, że mają idealne imię dla dziecka. Pojawił się problem
23.08.2023 11:40 Byli pewni, że w końcu wybrali imię dla dziecka. Pojawił się problem, "pomyślą, że nazwałem syna po psie"

Para myślała, że ma już za sobą długie dyskusje dotyczące imienia dla ich dziecka. Wspólnie zadecydowali, jak nazwą potomka. Jedna rzecz nie przyszła im jednak do głowy. “Pomyślą, że nazwałem syna po psie” – narzeka załamany mąż. Nie może uwierzyć, że znowu czekają go wyczerpujące sesje szukania imion dla dziecka.

Ogłoszenie
23.08.2023 08:00 11-latka własnoręcznie napisała ogłoszenie. Pieniądze z wyprowadzania psów przekaże na coś wyjątkowego

Dla wielu dzieci posiadanie własnego czworonoga to spełnienie największego marzenia. Jednak niektóre pociechy muszą same zapracować na to, żeby ich zachcianki się spełniły. Dzięki temu uczą się, że aby coś osiągnąć, należy się do tego przyczynić. Doskonale wie o tym pewna jedenastolatka, która jest gotowa zrobić wszystko, aby osiągnąć swój cel. Ogłoszenie, które własnoręcznie przygotowała, wzruszyło wielu internautów. 

W "kontaktowym zoo" doszło do wypadku z udziałem dziecka
04.08.2023 11:59 Panika w zoo, 8-letni chłopiec pogryziony przez wilka. Miał wcześniej powąchać rękę dziecka

O tym, jak niebezpieczny może być kontakt z dzikimi zwierzętami, nawet wówczas, gdy mieszkają one w zoo i mają częsty kontakt z człowiekiem, świadczy sytuacja, która wydarzyła się w Dolnej Saksonii. Na terenie popularnego ogrodu zoologicznego Filmtierpark Eschede doszło do wypadku z udziałem 8-letniego dziecka. Chłopiec trafił do szpitala z pogryzieniami przez wilka. Znamy kulisy dramatycznego zdarzenia. 

Psy biegające po okolicy zaatakowały chłopca
24.07.2023 10:44 Szajka biegających wolno psów terroryzuje okolice. Jest nagranie, jak rzuciły się na dziecko

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak trzy duże psy biegają swobodnie po okolicy bez niczyjego nadzoru. Monitoring na jednym z domów w sąsiedztwie zarejestrował moment, gdy zaatakowały dziecko, które wyszło przed dom. Mieszkańcy są mocno zaniepokojeni, bowiem okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy zwierzęta te sieją postrach.

Bezpański pies uratował noworodka przed śmiercią
21.07.2023 13:28 Porzucili dziecko w worku na śmieci, uratował je bezpański pies. "Zwierzęta są lepsze od ludzi"

W libańskiej gminie Trypolis dokonano szokującego odkrycia. Kwilące niemowlę porzucono w worku na śmieci. Gdyby nie czujność bezpańskiego psa, który uratował dziecko, mogłoby skończyć się tragedią. “Pies, który je wyciągnął, był bardziej ludzki od tego, kto je porzucił”.

Pies zdecydował, jakiej płci dziecko będą mieli
19.07.2023 15:14 Pozwolili psu zdecydować o płci dziecka. Charlie nie miał wątpliwości, jakie ludzkie rodzeństwo woli

Powiększenie się rodziny to niewątpliwie ważny moment dla zwierząt domowych, zwłaszcza jeśli do tej pory opiekunowie to im poświęcali większość swojego czasu. Para mieszkająca w Teksasie zdecydowała, że to właśnie ich pies o imieniu Charlie zadecyduje, jakiej płci ma być ich dziecko. Wszystko udokumentowali i udostępnili na TikToku.

Nie w głowie jej bawienie się lalkami. Dziewczynka miała ważniejsze zadanie
09.07.2023 09:57 Zamiast bawić się lalkami, dziewczynka znalazła inne zajęcie. Los bezpańskich psów nie jest jej obojętny

Kiedy inne dzieci były pochłonięte grami i zabawami, ona postanowiła zrobić coś wartościowego. Z miłości do bezdomnych zwierząt dokonała czegoś niemożliwego. Zatroszczyła się, żeby żaden pies w jej sąsiedztwie nie musiał chodzić głodny. Dumna mama pochwaliła się efektami w internecie.

Pies pogryzł 5-latka, Policjanci eskortowali chłopca do szpitala
06.07.2023 14:33 Dramat w Jasionce, pies ugryzł 5-latka w twarz. Ojciec roztrzęsionym głosem poprosił policję o pomoc

Ojciec i jego 5-letni syn przyjechali odwiedzić dziadka mieszkające w Jesionce na Podkarpaciu. Podczas gdy dorośli rozmawiali, nieoczekiwanie rozległ się krzyk dziecka. Chłopiec został pogryziony w twarz przez psa należącego do członka rodziny. Zważywszy na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia czy życia, funkcjonariusze pomogli w szybkim dotarciu poszkodowanego do szpitala w Rzeszowie. 

Zabawa dziecka z psem może skończyć się różnie
01.07.2023 14:22 Rodzice osłupieli, gdy synek zabrał psu zabawkę. Mieli się razem bawić, ale nie przewidzieli jednego

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, szczególnie tego małego. Wychowujące się z pupilem dzieci mogą liczyć na ich opiekę, a także na wspólną zabawę, kształcącą obu z nich. Ojciec dwójki dzieci myślał, że uda mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zająć czymś zarówno psa, jak i brzdąca. Okazało się, że miał rację, jednak takiej zabawy na pewno się nie spodziewał.

Pies asystujący przy porodach
24.06.2023 15:23 Suczka Belle weszła na oddział położniczy w szpitalu. Nikt nie przypuszczał, do czego jest zdolna

Amee Tomkin z Wielkiej Brytanii jest w spektrum autyzmu i często mierzy się z atakami paniki. Ogromnym ułatwieniem w miejscach publicznych był dla niej pies asystujący staffordshire bulterier o imieniu Belle. Kiedy Amee zaszła w ciążę, pomoc pupila była nieoceniona. Suczka Belle wspierała swoją panią w tym trudnym okresie, a kiedy kobieta zaczęła rodzić, wiedziała, że nie poradzi sobie bez asysty.

Pies i dziecko w pokoju
19.06.2023 12:32 Rozhisteryzowane dziecko płakało wniebogłosy, matce opadły ręce. Wtedy do akcji wkroczył pies

Wieź, która może narodzić się pomiędzy dzieckiem a psem, potrafi przerodzić się w coś wyjątkowego. Zdarza się, że czworonogi skuteczniej komunikują się z najmłodszymi członkami rodziny. Dowód takiej sytuacji został uwieczniony na jednym z popularnych filmików. Bywa, że “zły dzień” u małego dziecka wydaje się być nie do opanowania. Jednak kiedy rodzicom pozostaje jedynie rozkładać ręce, do akcji może wkroczyć… pies!

Kot przerażony dziewczynką w przebraniu kota
17.06.2023 12:32 Kot spojrzał na dziecko i natychmiast cały się zjeżył. Matka byłaby zła, gdyby nie jeden drobny szczegół

Nie myślała, że reakcja kota będzie tak intensywna. Kiedy dziewczynka wymyśliła plan, nie spodziewała się, że drobny żart wzbudzi w mruczku takie emocje. Reakcja zwierzęcia może i ją rozbawiła, ale kotu na pewno nie było do śmiechu.Chciała przetestować, jak kot zareaguje na jej nowe przebranie. Chociaż wiedziała, że może wzbudzić w mruczku emocje, nie spodziewała się, że zareaguje tak gwałtownie. Zachował się niczym prawdziwa drama queen, jak na kota przystało.

dziewczynka przy ulicy
13.06.2023 16:10 Dziewczynka wróciła do domu, "na jej koszuli była krew". Sąsiadka opublikowała emocjonalne nagranie

Cibely Stiegelmair to 13-letnia dziewczynka z Brazylii. Pewnego dnia, gdy wracała do domu ze szkoły, rozpętała się wielka ulewa. Na pewno nie spodziewała się, że po drodze spotka ją coś, co sprawi, że życie jej i jej bliskich nie będzie już takie samo. Na szczęście całą sytuację z okna nagrała kobieta z sąsiedztwa. Widać na nim, jak niesie ratunek przemoczonemu stworzeniu.Los bywa nieprzewidywalny, a zachowanie dziecka jest doskonałym przykładem na potwierdzenie słów, że nie każdy bohater musi nosić pelerynę. Wystarczy odwaga i dobre serce. Choć mogłoby się wydawać, że to tak niewiele, niestety nie wszyscy ludzi posiadają te cechy.

pies rasy pitbull
03.06.2023 16:05 Zostawili syna z pitbullem w ogrodzie. Nie spodziewali się, że chwilę później będą pędzić do szpitala

Charlie to pies rasy pitbull. Nie da się ukryć, że według niektórych ma ona opinię groźnych i niebezpiecznych. Jednakże zawsze podkreślamy, że wszystko zależy od ułożenia psa i wychowania przez opiekuna. Ten czworonóg bawił się pewnego dnia w ogrodzie z jednym z dzieci kobiety, która go adoptowała.  Nagle rozległ się krzyk.Candii to opiekunka pitbulla. Od razu, gdy tylko zobaczyła go po raz pierwszy, zdała sobie sprawę, że jest wyjątkowy. Była przekonana, że zarówno ona, jak i jej troje dzieci, nawiązali z nim wyjątkową relację. Nie spodziewała się, że ich wspólna zabawa na podwórku może się skończyć w ten sposób.

uciekające dziecko
02.06.2023 16:21 Wystraszony chłopiec ucieka przed psem. Krzyczy wniebogłosy, ale sąsiedzi ani myślą otworzyć mu drzwi

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dziecko szukające z przerażeniem schronienia przed psem. Całą sytuację uwieczniła kamera na ganku jednego z domów w okolicy. Choć jego krzyk był bardzo głośny, sąsiedzi nic nie zrobili sobie z wołania o pomoc, a internauci sceptycznie podeszli do rozmiaru czworonoga.Na profilu na TikToku o nazwie cunnghichngom pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym doskonale widać całe zdarzenie. Przerażony chłopiec biegnie do drzwi domu z nadzieją, że tam znajdzie schronienie przed psem, który podąża za nim.

Pies ochrania dziecko
17.05.2023 12:49 Dziecko niebezpiecznie zbliżyło się do krawędzi, przeszkodził mu pies. Nagranie robi furorę w sieci

Raczkujące dziecko zmierzało w stronę krawędzi balkonu. W ślad za nim ruszył pies rasy border collie. Czworonożnemu członkowi rodziny nie spodobało się, jak blisko barierki balkonu jest małe dziecko, postanowił więc, że obroni je przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Sposób, w jaki zaopiekował się małym człowiekiem, wzbudził podziw w setkach tysięcy internautów.Na wiralowym nagraniu z TikToka widać, że pozbawione opieki dziecko swobodnie raczkuje po salonie. Bacznym okiem przyglądał mu się pies. Kiedy w niebezpieczny sposób dziecko zbliżyło się do balkonu, czworonożny przyjaciel postanowił wkroczyć do akcji.