Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Żyrafa chwyciła dziecko i uniosła je w powietrze. Porażające sceny w zoo
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.06.2024 14:21

Żyrafa chwyciła dziecko i uniosła je w powietrze. Porażające sceny w zoo

żyrafa w safari Texas
fot. YouTube/ABC News

Podczas przejażdżki po zoo w Teksasie doszło do groźnego zdarzenia. Ciekawska żyrafa chwyciła 2-letnią dziewczynkę za koszulkę i uniosła do góry. Całe zdarzenie zarejestrowali okoliczni turyści. Tej wycieczki nie zapomną do końca życia.

Groźne zdarzenie w zoo

Wycieczka do zoo safari to niezwykła przygoda, która pozwala na bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć lwy, żyrafy, zebry i wiele innych egzotycznych stworzeń z bliska. Przejażdżka po rozległych terenach safari daje nie tylko możliwość obserwacji zwierząt, ale także pozwala na lepsze rozumienie ich zachowań. To edukacyjna i emocjonująca podróż, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych, pozostawiając niezapomniane wspomnienia na całe życie.

Do groźnego zdarzenia doszło na początku czerwca bieżącego roku. Podczas wycieczki w zoo Glen Rose w Teksasie dzikie zwierzę chwyciło za koszulkę małą dziewczynkę i uniosło ją do góry. Matka, choć siedziała tuż obok, nie zdążyła zareagować i powstrzymać ciekawskiej żyrafy. Uczestnicy zarejestrowali na nagraniach niebezpieczny moment. Nie zapomną tego wyjazdu do końca życia.

Fotopułapka nagrała lisa. Uwagę zwraca jego zaskakujące ubarwienie. Leśnicy tłumaczą Hit w Pepco. Ta zabawka nie tylko sprawi psu frajdę, ale i rozwinie jego umiejętności

Żyrafa uniosła małe dziecko w powietrze

Choć nagranie ma zaledwie kilkanaście sekund, tyle czasu wystarczyło, aby w zoo doszło do groźnej sytuacji. Ogromna żyrafa zajrzała do samochodu, w którym siedziała matka ze swoją dwuletnią córeczką. Zwierzę, przyzwyczajone do karmienia przez ludzi w ten natarczywy sposób szukało łakoci. Niespodziewanie złapało dziecko za koszulkę i uniosło do góry. 

Na nagraniu słychać krzyk przerażonej matki, który najprawdopodobniej przestraszył zwierzę, co spowodowało, że żyrafa wypuściła dziewczynkę. Stworzenie chciało jedynie dostać więcej smaczków i przypadkowo wraz z torebką z łakociami chwyciło kawałek ubrania. Na szczęście nikomu nikt się nie stało. 

Zatrzymaliśmy się, aby nakarmić żyrafę. Paisley trzymała torbę, a żyrafa podeszła po przysmaki, nie po nią, ale skończyło się na tym, że wzięła też jej koszulkę i ją podniosła - wypowiedział się w wywiadzie w stacji KWTX ojciec dziewczynki.

dziecko w zoo
fot. facebook.com/ Sierra Robert 

Niezapomniane wspomnienia z wycieczki do zoo

Rodzice oraz dziecko mogą mówić o dużym szczęściu, że z całego zdarzenia wszyscy wyszli cało. Cała historia przysporzyła im jednak dużo stresu. Dziewczynka, mimo iż mocno się przestraszyła, na koniec wycieczki wybrała na pamiątkę maskotkę i koszulkę z żyrafą

To był wypadek, a żyrafa tego nie chciała. To była tylko jednak z tych rzeczy kiedy twoje serce zamiera. Nie jesteśmy wściekli na żyrafę. Nie jesteśmy źli na park - tłumaczył ojciec dziewczynki.

Władze zoo, które zostały poinformowane o incydencie, podjęły działania. Na terenie parku safari wprowadzono zakaz podróżowania na otwartych przyczepach samochodów. Pracownicy, bojąc się o życie i zdrowie ludzi, nie chcą, aby taka sytuacja się powtórzyła. Zazwyczaj po tego typu zdarzeniach za błąd turystów najbardziej odpowiadają zwierzęta, które zostają uznane za groźne i decyzją władz i weterynarzy wydaje się na nie wyrok przymusowego uśpienia.