Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nowy trend na komunii? Zaraz po uroczystości pojechali prosto do schroniska
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 16.05.2024 11:10

Nowy trend na komunii? Zaraz po uroczystości pojechali prosto do schroniska

prezent na komunię
fot. canva/gettysignature

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko duchowe wydarzenie, ale również okazja, podczas której dzieci obdarowywane są licznymi prezentami. Presja kosztownych i wyszukanych pomysłów wywierana na rodzicach i chrzestnych z każdym rokiem wzrasta. Dzieci zachęcone przez rówieśników i otoczenie często mają wygórowane oczekiwania, co prowadzi do swoistego wyścigu w zakupie najbardziej imponujących podarków. 9-latka zażądała od swoich gości niebywałego prezentu. Wszyscy byli zaskoczeni, że udało jej się osiągnąć cel. Zszokowanym rodzicom nie pozostało nic innego, jak udać się do schroniska. 

Niepowtarzalny prezent na komunię

Pierwsza Komunia Święta powinna być okazją do głębokiego duchowego przeżycia, jednak współczesne realia sprawiają, że główny nacisk kładzie się na materialne aspekty tego dnia. Dzieci, często pod wpływem kolegów i koleżanek z klasy, oczekują drogich prezentów takich jak nowoczesne gadżety, smartfony, rowery czy konsole do gier. Tradycyjne prezenty, m.in. biżuteria, zegarki, czy pamiątkowe książki, choć nadal popularne, schodzą na dalszy plan.

Chrzestni i rodzice stają przed wyzwaniem spełnienia oczekiwań dziecka, jednocześnie starając się nie przekroczyć granic zdrowego rozsądku. Niejednokrotnie jednak ulegają presji i robią wszystko, aby ich prezent wyróżniał się na tle innych. Sprytna 9-latka namówiła swoich gości na niebywały prezent. Jej życzenie szokowało niemal wszystkich. Najbardziej zaskoczeni byli jednak rodzice, którzy po zakończonej uroczystości musieli pojechać do schroniska. 

Słyszysz w domu dziwne dźwięki? To może być pająk zwany zyzusiem tłuściochem Kot został znieczulony u weterynarza. Ciężko się nie wzruszyć, oglądając nagranie z kąpieli

Zaskakujący pomysł na komunię. Pracownicy schroniska byli zaskoczeni

Niemal wszyscy spełnili prośbę dziewczynki. Niektórym ciężko było uwierzyć, że małe dziecko wpadło na taki pomysł. 9-latka wystosowała odpowiednio wcześniej apel, aby zamiast kwiatów zaproszeni goście przynieśli karmę dla zwierząt. Uzbierała prawie 50 kilogramów jedzenia dla bezdomnych i potrzebujących stworzeń. Szczęśliwa dziewczynka wraz z rodzicami po zakończonej uroczystości udała się do ostrowskiego schroniska dla zwierząt. 

Pracownicy schroniska nie kryli zaskoczenia zachowaniem dziewczynki. Dzięki jej dobremu sercu oraz empatii ich podopieczni otrzymali niesamowite prezenty. Zdarzało się, że w placówce pojawiali się nowożeńcy z podarkami uzbieranymi podczas zaślubin, jednak bezinteresowny gest dziecka ogromnie poruszył ich serca. 

Wzór do naśladowania. Pod postem pojawiła się lawina komentarzy z gratulacjami

Nie trzeba było długo czekać, aby zamieszczony przez schronisko post stał się hitem. Internauci, którzy licznie pozostawili komentarze, nie mogli nachwalić się dziewczynki. Również rodzice zostali docenieni. 

  • “Piękny gest. Brawo dla dziewczynki za wrażliwość”,
     
  • “Rodzice wychowali w empatii i zrozumieniu, piękny gest. Inni będą pewnie jeździć quadami i chwalić się smartfonami, ale ona zawsze będzie ponad nimi, dumna!”,
     
  • “Gratuluję! Piękna postawa godna do naśladowania. Mała dziewczynka o wielkim sercu, trzeba brać przykład”,
     
  • “Brawa dla rodziców. Wspaniała dziewczynka. Wielu dorosłych mogłoby się na niej wzorować”.