Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pokazali, co dzieci robią z pieniędzmi z komunii. Gest, który wzrusza do łez
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 21.05.2024 15:22

Pokazali, co dzieci robią z pieniędzmi z komunii. Gest, który wzrusza do łez

dzieci podczas komunii
fot. Canva/kaczka

Okres komunijny w pełni, a w sieci mnożą się kolejne wpisy dotyczące uroczystości oraz prezentów wręczanych przez gości. Choć co roku pojawiają się nowe trendy i pomysły na podarunki, wciąż popularne są koperty z pieniędzmi. Oto co niektóre dzieci postanowiły z nimi robić. Ten gest porusza do łez.

Komunijne prezenty, a duchowe przeżycia

Dzieci nim przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, poświęcają wiele czasu na przygotowania. Nie tylko uczą się na lekcjach religii o sakramentach, poznają modlitwy i pieśni, ale również biorą czynny udział w nabożeństwach. W niektórych parafiach osoby przystępujące do komunii muszą zbierać pieczątki, naklejki lub inne etykiety potwierdzające udział w mszy. Choć dzieci spędzają ogromną ilość czasu na przygotowaniach i próbach, duchowe przeżycia mogą zostać przyćmione przez prezenty, o których co roku nieprzerwanie jest głośno. 

Na przestrzeni lat mogliśmy być świadkami przemijających, jak i nowych trendów na prezenty wręczane dzieciom na komunię. Niegdyś królowały medaliki, różańce, świece i inne dewocjonalia, które z czasem wyparły rowery i konsole do gier. Zdarzają się również droższe podarunki, takie jak laptopy, smartfony czy quady, a nawet… zwierzęta. Wiele osób chętnie chwali się tym w sieci, co z kolei budzi skrajne emocje i wiele kontrowersji. Mimo że moda na prezenty się zmienia, niezmiennie najpopularniejsze są po prostu pieniądze. 

Wręczają go na komunię, a dzieci nie wiedzą, co robić. Niebezpieczny trend Nowa gwiazda ZOO w Poznaniu. Ma wyjątkowe zdolności i urzeka wyglądem

Pokazali, co dzieci robią z pieniędzmi z komunii

Z licznych opowieści czy wpisów w sieci powstało przekonanie, że dzieci, które otrzymują w prezencie komunijnym pieniądze, w ogóle ich nie widzą, a przejmują je rodzice. Choć zapewne w części przypadków właśnie tak jest, sytuacja ta nie dotyczy wszystkich. Okazuje się, że niektóre dzieci postanowiły przekazać swoje pieniądze na szczytny cel. Nikodem, Lidia czy Czarek to tylko niektóre dzieci, o których głośno jest w sieci. 

Jak dowiadujemy się ze wpisów zamieszczonych na Facebooku, dzieci za otrzymane pieniądze kupiły karmę, gryzaki, zabawki, smycze i inne produkty pierwszej potrzeby, a przedmioty te zawiozły do schronisk dla zwierząt. 

Serdeczne podziękowania dla Nikodema, który w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej nie zapomniał o osobach, do których przyjeżdża. Zebrał od swoich Gości prezenty dla naszych podopiecznych. Dziękujemy - przekazało Schronisko dla Zwierząt w Świeciu.

Internauci zachwyceni zachowaniem dzieci

Schronisko dla zwierząt Małe Boże również przekazało, że ich placówkę postanowił wesprzeć Czarek. 

12 maja przystępował do komunii i zdecydował, że za część zebranych pieniędzy wspomoże naszych podopiecznych - czytamy. 

Podobnie postąpiła również Lidia, której zdjęcia wraz z przyniesionymi produktami opublikowało Schronisko Miedary.

pomoc schronisku
fot. Facebook/Schronisko dla zwierząt Małe Boże 
pomoc schronisku
fot. Facebook/Schronisko Miedary

Postawa dzieci rozczuliła internautów, którzy nie szczędzili komplementów w ich stronę. Dziękowano również ich rodzicom i doceniono działania. 

  • “Wielki Mały Człowiek, brawo”,
  • “Super chłopak”,
  • “Brawo dla rodziców, że tak dobrze wychowali”
  • “Postawa godna naśladowania. Oby więcej było młodych osób wrażliwych na los zwierząt”,
  • "Brawo dla Czarka i ukłon w stronę rodziców" - czytamy w sieci.