Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Polska

Polska

kot chausie
01.12.2020 01:00 Chausie – domowy kot błotny

Pierwsze wzmianki o kocie podobnym do kota błotnistego, żyjącego w zgodzie z ludźmi mamy ze starożytności! To właśnie w odkrytych przez archeologów piramidach widać kocie podobizny, które świadczą o tym, że ta dzika rasa zamieszkiwała dość rozległy teren. Obecnie ten dziki kot stroni od ludzkich siedlisk, ale stworzona przez ludzi hybryda z kotem domowym – Chausie, chętnie spędzi czas ze swoim ludzkim opiekunem.

rezyser zycia
01.12.2020 01:00 Reżyser Życia zaatakowany na ulicy. Ucierpiał jego szczeniak, którego miał na rękach, ważą się jego losy

Reżyser Życia, a dokładniej Daniel Rusin od pewnego czasu mierzy się ze sporym hejtem. Operator zyskał sławę po publikacji kontrowersyjnych filmików na YouTubie. Reżyser starał się przybliżyć widzom tematy m.in. aborcji, LGBT czy toksycznych związków. W jego filmach występują nie tylko sławni youtuberzy, ale i aktorzy z seriali i filmów, m.in. Andrzej Grabowski, Julia Wróblewska, Wiktoria Gąsiewska czy Marcin Mroczek. Ostatnio widzowie i inni youtuberzy zarzucili Reżyserowi Życia oszustwo. Choć operator przeprosił swoich widzów, to mleko już dawno zostało rozlane, a internauci nie odpuszczają...

Zagadkowa Angora Turecka
01.12.2020 01:00 Najstarszy dachowiec świata – angora turecka

Angora turecka przeważnie występuje w białym umaszczeniu i takie też jest uznawane w rodzimej Turcji za prawidłowe. Koty te są w Turcji dobrem narodowym i o czystość tej rasy dba się szczególnie. Dzisiaj te przepiękne koty znalazły swoje domy na całym świecie i cieszą arystokratycznym wyglądem wielu opiekunów.

ocicat
01.12.2020 01:00 Ocicat – prawdziwy koci mix

Ocicat to mieszanka kota syjamskiego, abisyńskiego i amerykańskiego krótkowłosego. Nawiązanie do ocelota nie wzięło się z dziwnej hybrydy, a z umaszczenia – pierwsza hodowczyni uznała bowiem, że jej kot najbardziej przypomina to duże i dzikie zwierzę. Ale na szczęście ocicat jest bardzo przyjacielskim mruczkiem, przy którym nie musimy się martwić, że staniemy się zdobyczą.

Labrador Retriever
01.12.2020 01:00 Aportować to jego drugie imię – labrador retrevier

Historia Labradorów retrevier jest bardzo ciekawa, szczególnie że bardzo długo były one psami świętego Jana – dzielnie pracowały na rybackich kutrach pomagając w wyciąganiu pełnych rybackich sieci oraz ratując tonących. Do Europy dotarły dopiero w drugiej połowie XIX wieku sprowadzone przez lorda Malmesbury, który pomylił Nową Fundlandię z Labradorem – stąd też ich współczesna nazwa Labrador. Na Starym Kontynencie zdecydowano się rozwijać w nich naturalne instynkty łowieckie tak, by mogły towarzyszyć szlachcie podczas gonitw myśliwskich.

Koci katar
01.12.2020 01:00 Koci katar – czym jest i czy można się nim zarazić?

Koci katar to choroba przede wszystkim małych kociąt – mają zaropiały nos, napuchnięte oczy, ale nie omija też starszych osobników, które mogą się nim zarazić poprzez kontakt z zakażonym. Za chorobę odpowiadają dwa typy wirusów – FHV-1 oraz FCV-1.

Turecki van: pływający kot
01.12.2020 01:00 Turecki van: pływający kot

Świat zwierząt
01.12.2020 01:00 Kot japoński bobtail – prawdziwy "Hello Kitty"

Przez wiele lat o japońskich bobtailach mało kto słyszał – rasa ta swoją popularnością cieszyła tylko Japończyków, którzy uważali koty te za symbol szczęścia. Dopiero w latach 70. ubiegłego wieku zainteresowali się nimi amerykanie, którzy przez pięć lat utrwalali cechy charakterystyczne dla rasy i sprawili, że od tamtej pory Japoński Bobtail jest jednym z najciekawszych kotów rasowych na świecie, a do tego niezwykle popularny, co zawdzięcza japońskiej rysowniczce, która stworzyła serię "Hello Kitty" obecną w każdym domu.

Szpilka i Cycu
29.11.2020 01:00 Artur Szpilka zorganizował synowi niezapomniane urodziny. Zdjęcie z psiej imprezy skradło serca internautów

Artur Szpilka chętnie chwali się zdjęciami swoich pupili, które regularnie publikuje w Internecie. Nowe ujęcia z życia prywatnego rodziny sportowca pojawiają się nie tylko na jego prywatnym profilu na Instagramie, ale również na osobnym koncie poświęconym wyłącznie czworonożnym "dzieciakom" zatytułowanym Przygody Cyca i Pumby.

karpie w wodzie
26.11.2020 01:00 Święta bez karpia? Hodowcy boją się, że zostaną z rybami i nic nie zarobią

Karp na wigilijnych stołach Polaków zagościł stosunkowo niedawno. Tradycja ta ma nieco ponad 70 lat. Choć ryba ta obecna jest w naszym kraju od około XII wieku, dopiero od 1947 roku podawana jest w święta w większości domów. Od wielu lat obrońcy praw zwierząt apelują o to, by nie kupować żywych ryb. Przemawia za tym wiele solidnych argumentów. Czyżby ten rok miał być w tej kwestii przełomowy?

zaniedbana suczka
23.11.2020 01:00 Suczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienie

Suczka przez liczne choroby skóry ledwo przypomina psa. Ma tylko 5 lat, a wycierpiała już tyle, co niejeden dorosły pies. Najprawdopodobniej zaniedbywano ją od samego szczeniaka. Wolontariusze dzielą się jej smutną historią.

godpodarstwo w Czarnym Błocie
21.11.2020 01:00 Skrajnie zaniedbane zwierzęta w gospodarstwie pod Toruniem. "Są zdziczałe, żywią się odpadkami". Interwencja wolontariuszy

Zwierzęta w gospodarstwie pod Toruniem zostały skrajnie zaniedbane. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt podkreśla jednak, że nie zawiniła właścicielka, a system. Szczegóły sprawy są podobno bardzo skomplikowane, jednak wolontariusze starają się pomóc, jak mogą - nie tylko zwierzętom, ale i osobie, do której należą. 17 listopada złożyli więc wniosek do urzędu gminy Zławieś Wielka o odebranie zaniedbanych zwierząt. Zdjęcia mówią same za siebie, trudno się na nie patrzy.

Andrzej Duda
13.11.2020 01:00 PILNE: Andrzej Duda przeciwko "piątce dla zwierząt". Z ust prezydenta padły mocne słowa. "Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą"

"Piątka dla zwierząt" trafiła do kosza. Projekt ustawy mającej na celu poprawę dobrostanu zwierząt, która wróciła z Senatu, nie będzie dalej procedowana. Ryszard Bartosik, pełniący funkcję wiceministra rolnictwa zapowiedział na antenie Radia Poznań stworzenie nowej ustawy. Obecny prezydent RP także wypowiedział się w sprawie tzw. "piątki Kaczyńskiego".

kundelek z nowym panem
13.11.2020 01:00 Zwrócili suczkę do schroniska po 9 latach. Wtem na miejscu zjawiają się wyjątkowi goście

Suczka miała przed sobą nieciekawą wizję przyszłości. Po wielu latach mieszkania z jednym właścicielem nagle wylądowała z powrotem w schronisku. Psina nie rozumiała, co się stało, podobnie jak wolontariusze. Na szczęście los szykował dla suczki wspaniałą niespodziankę.

kundelek reksio
10.11.2020 01:00 Samochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieli

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podzielił się wstrząsającą interwencją z odbioru kundelka. Zwierzę konało na oczach właścicieli, którzy nic sobie z tego nie zrobili. Pies został potrącony przez samochód, w wyniku czego nie mógł chodzić. Zwierzę czołgało się, próbując "zrobić" krok. Dramat na polskiej wsi!