Skaczący zając na tle nieba
Źródło: YouTube/ siara198211

Google Maps uchwyciło latającego zająca. Zdjęcie robi furorę w sieci

28 Grudnia 2020

W Mapach Google znaleziono zająca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwierzak unosi się dobrych kilka metrów nad ziemią. Nikt nie wątpi w fakt, że te zwierzęta są nadzwyczaj skoczne, jednak zdjęcie, które można znaleźć w Google Street View budzi wiele pytań.

Niecodzienne zdarzenie zostało uchwycone dzięki samochodowi Google. Ze zdjęcia wynika, że zając biegł ulicą, nagle skoczył i znalazł się kilka metrów nad ziemią. To zarówno brzmi, jak i wygląda absurdalnie. Jak to się udało?

Lewitujący zając

To nietypowe zdarzenie przypadkiem namierzył jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie HellsJuggernaut. Przeglądając Mapy Google z punktu widzenia Street View, w pewnym momencie dostrzegł zająca, który w tajemniczy sposób znalazł się wysoko w przestworzach.

Użytkownik znalazł go w Białej Drodze w Olszowicach (woj. małopolskie). Jak widać, polskie zające potrafią fruwać!

Trudno powiedzieć, jakim cudem zwierzak się tam znalazł. Jednak internauci mają kilka teorii, a jedna z nich jest wyjątkowo przykra.

Ratownicy medyczni spotkali na drodze rysia. Zwierzę zupełnie się nimi nie przejęłoRatownicy medyczni spotkali na drodze rysia. Zwierzę zupełnie się nimi nie przejęłoCzytaj dalej

Jak zając nauczył się latać?

Internauci spekulują na temat tego, jakim sposobem zając potrafi tak wysoko skoczyć. Wielu twierdzi, że zwierzak został potrącony przez samochód, dlatego właśnie znalazł się tak wysoko.

- Zawsze myślałem że samochody Google'a jadą dosyć wolno. Okazuje się, że się myliłem – stwierdził jeden z komentujących.

Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej wszystkim zdjęciom po kolei, zagadka komplikuje się jeszcze bardziej. Wygląda to tak, jakby zając faktycznie chciał wbiec pod koła samochodu.

Był jednak szybszy i go wyminął, a w ostatniej chwili skoczył, żeby jeszcze przyspieszyć tempo ucieczki przed pojazdem. I nie byłoby w tym wszystkim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na następnych dwóch ujęciach zając magicznie lewituje kilka metrów nad ziemią.

Inna teoria, która zresztą jest dużo bardziej prawdopodobna, mówi o tym, że to błąd programu składającego zdjęcia. Zając miał zostać sfotografowany w trakcie skoku, a program przesunął go dużo wyżej. Oceńcie sami!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: o2.pl

Następny artykuł