Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Jak wybrać najlepszą szczotkę dla kota?
Dominika Stańczyk
Dominika Stańczyk 28.12.2020 01:00

Jak wybrać najlepszą szczotkę dla kota?

Jak wybrać najlepszą szczotkę dla kota?
Pixabay.com

Czesanie kota to jedna z podstawowych zasad pielęgnacji w odniesieniu do tych futrzaków. Zapobiega powstawaniu kołtunów, pomaga w pozbyciu się martwej sierści, ale też sprawia wielu kotom ogromną przyjemność. Jak zatem znaleźć najlepszą szczotkę dla kota?

Szczotka dla kota – czym kierować się podczas wyboru?

Na rynku obecnych jest wiele produktów do szczotkowania kociej sierści. Różnią się materiałem z jakiego zostały wykonane, rozstawem ząbków, a także zastosowaniem. Inne przyrządy będą pomocne przy kotach długowłosych, a inne krótkowłosych.

Zdarza się, że zanim wybierzemy najlepszą opcję dokonamy kilku zakupów – to, że według nas wybrany produkt jest idealny, niekoniecznie musi być w ten sam sposób oceniony przez naszego pupila. Zobaczmy jednak, jakie produkty dostępne są na rynku.

- szczotka z włosia – jest bardzo delikatna, naturalna. Sprawdzi się przy kotach z długą sierścią, ale delikatnym podszerstkiem. Wygładza i nadaje objętości.

- pudlówka/zgrzebło – to najpopularniejsza szczotka dla kotów. Składa się z miękkich, drucianych ząbków, którymi łatwo wyczeszemy też podszerstek.

- szczotka gumowa – to najlepszy wybór dla kota krótkowłosego.

- rękawica do czesania – sprawdzi się tylko przy kotach krótkowłosych, ale jej używanie zalecamy tylko dla właścicieli kotów niepokornych, które nie przepadają za tym zabiegiem.

- grzebień gęsty – do wyczesywania kotów krótkowłosych.

- grzebień z szerokim rozstawem – to opcja dla kotów długowłosych.

- grzebień typu filack – stosujemy go tylko w przypadku gdy kot ma wyjątkowo skołtunioną lub sfilcowaną sierść.

- furminator – hit wśród właścicieli kotów, którzy mają dość linienia podszerstka.

Zanim przystąpimy do zakupu warto poczytać opinie o konkretnym produkcie na stronach internetowych i forach miłośników kotów. Nie zrażajmy się do czesania, nawet jeśli nasz mruczek źle zareaguje na pierwszy zabieg – raz, że musi się do niego przyzwyczaić, a dwa że może nie odpowiada mu narzędzie?

Pielęgnacja kociej sierści jest bardzo ważna – zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych.

Tagi: Polska
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?