Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Hotel dla psów – jaki jest koszt pobytu psiaka?
Dominika Stańczyk
Dominika Stańczyk 28.12.2020 01:00

Hotel dla psów – jaki jest koszt pobytu psiaka?

Hotel dla psów – jaki jest koszt pobytu psiaka?
Pixabay.com

Właściciele zwierząt decydując się na wyjazd nie zawsze chcą zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Powodów jest wiele – czasem jest to po prostu podróż służbowa, innym razem pobyt w szpitalu, a bliscy nie chcą przygarnąć naszego pupila. Rozwiązaniem jest wynajęcie petsittera, co wiąże się z jego obecnością w naszym domu lub skorzystanie z hotelu dla psów.

Hotel dla psów – co to jest?

Hotel dla psów to miejsce, w których właściciel czworonoga może zostawić swojego podopiecznego na czas służbowego czy wakacyjnego wyjazdu. Personel odpowiada za zapewnienie podstawowych potrzeb: wyprowadzenie na spacer, pożywienie, zabawy czy pielęgnację.

W zależności od hoteliku, mogą w nim przebywać zarówno psy, koty jak i gryzonie. Czasami placówki są wyspecjalizowane tylko w konkretnych gatunkach zwierząt lub też zajmują się pupilami o określonym charakterze.

W niektórych hotelach przebywają także psy schroniskowe, które nie nadają się do mieszkania w boksach – najczęściej są to szczeniaki oraz psy lękliwe.

Jak wybrać dobry hotel dla psów?

Podobnie jak w przypadku miejsc, w których my spędzamy czas, najlepszym źródłem informacji są… opinie. W pierwszej kolejności warto popytać znajomych, czy mają sprawdzone miejsce, w którym odpoczywają ich pupile. Być może są też i takie do których mają zastrzeżenia. Pomocne będą także komentarze w Internecie – dzięki nim zorientujemy się także, dla jakiego rodzaju czworonogów hotele są przeznaczone.

Ważną kwestią jest także zapoznanie się z ofertą samego hoteliku – co mówi o nim sam personel, jakie ma predyspozycje. Czy prowadzą go technicy weterynarii, a może po prostu pasjonaci? Istotne informacje dotyczą także ilości przebywających w tym samym czasie zwierząt: jeśli jest ich dużo, czy mają wystarczającą ilość opiekunów?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto także przedzwonić do właściciela i przeprowadzić z nim szczerą rozmowę: jakie są nasze wątpliwości, czego oczekujemy.

Powinniśmy też sprawdzić warunki, w jakich przebywać będą zwierzaki – czy są to kojce, klatki, a może osobne pokoje? Choć może to wydawać się dziwne, jest to bardzo ważne dla naszych pupili – osobne pokoje pozwalają im poczuć się swobodnie, komfortowo. Nie zawsze jednak będzie to dobre rozwiązanie dla naszego psa.

Istotne są także psie wybiegi – w końcu od tego zależy aktywność naszego pupila. Miejsce, w którym swobodnie będzie mógł biegać bez smyczy jest niezwykle istotne z perspektywy psiego behawioru. Musi być ono jednak dobrze zabezpieczone, bo pod naszą nieobecność ukochany czworonóg niekoniecznie będzie posłuszny.

Koszty hotelu dla psów

Cena jaką trzeba zapłacić za pobyt psa w hotelu zależna jest od wielu czynników. Pierwsza to miejsce. Znacznie więcej doba kosztuje w Warszawie niż w mniejszej miejscowości – to zrozumiałe, bowiem w dużych aglomeracjach miejsca w stosunku do zapotrzebowania są ograniczone.

Istotny jest także okres, w jakim pies ma przebywać w hoteliku. Sezon wakacyjny, długie weekendy i święta to moment wyższych cen, co jest całkowicie zrozumiałe.

Warto zapoznać się z pełną ofertą, gdyż obejmuje ona zarówno cennik godzinowy, jak i dobowy, a także dodatkowe usługi, których możemy nie przewidzieć, jak np. opieka weterynaryjna, specjalna dieta czy po prostu izolacja psa – ze względu na cieczkę czy agresję.

Pamiętajmy, że są też hotele SPA, gdzie nasze zwierzaki poddawane są specjalnym zabiegom: kąpiele, czesanie czy masaże. Każda dodatkowa usługa to oczywiście wyższy koszt pobytu.

Standardowa doba w psim hotelu zaczyna się od 50 zł, a jej granica… zależy od wyobraźni i naszych potrzeb.

Hotel dla psa – czy to jest dobre dla mojego pupila?

Nie każdy zwierzak nadaje się do pobytu w hotelu. Czasami mogą odczuwać zbyt duży lęk separacyjny lub nie znoszą towarzystwa innych zwierząt. Decyzję o tym, czy to będzie dobry wybór musimy podjąć sami bazując na znajomości naszego przyjaciela.

Nawet jeśli jesteśmy pewni swojego wyboru, musimy pamiętać o tym, aby nasz pies był odpowiednio przygotowany do takiego pobytu. Przede wszystkim ważne jest jego zdrowie: powinien mieć wszystkie szczepienia, dzięki czemu nie zarazi innych zwierząt, ani sam nie będzie podatny na zakażenia od innych przebywających w hotelu psów.

Powinniśmy go też odrobaczyć, a także zastosować zabezpieczenia przeciwko kleszczom. Książeczkę zdrowia dobrze zostawić opiekunowi hotelowemu.

Pakując psa na pobyt w obcym miejscu warto zadbać o ulubione zabawki, kocyk, a także nasze ubrania, dzięki którym będzie mógł poczuć się pewnie i bezpiecznie.

Tagi: Polska