Swiatzwierzat.pl
Hotel dla psów – jaki jest koszt pobytu psiaka?

Pixabay.com

Hotel dla psów – jaki jest koszt pobytu psiaka?

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Dominika Stańczyk

Udostępnij:

Hotele dla psów jeszcze kilka lat temu były rzadkością. Obecnie właściciele czworonogów coraz częściej decydują się oddać na kilka dni swoje pupile, aby uniknąć męczących podróży. Jak wybrać odpowiedni psi pensjonat i przede wszystkim

Właściciele zwierząt decydując się na wyjazd nie zawsze chcą zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Powodów jest wiele – czasem jest to po prostu podróż służbowa, innym razem pobyt w szpitalu, a bliscy nie chcą przygarnąć naszego pupila. Rozwiązaniem jest wynajęcie petsittera, co wiąże się z jego obecnością w naszym domu lub skorzystanie z hotelu dla psów.

Hotel dla psów – co to jest?

Hotel dla psów to miejsce, w których właściciel czworonoga może zostawić swojego podopiecznego na czas służbowego czy wakacyjnego wyjazdu. Personel odpowiada za zapewnienie podstawowych potrzeb: wyprowadzenie na spacer, pożywienie, zabawy czy pielęgnację.

W zależności od hoteliku, mogą w nim przebywać zarówno psy, koty jak i gryzonie. Czasami placówki są wyspecjalizowane tylko w konkretnych gatunkach zwierząt lub też zajmują się pupilami o określonym charakterze.

W niektórych hotelach przebywają także psy schroniskowe, które nie nadają się do mieszkania w boksach – najczęściej są to szczeniaki oraz psy lękliwe.

Jak wybrać dobry hotel dla psów?

Podobnie jak w przypadku miejsc, w których my spędzamy czas, najlepszym źródłem informacji są… opinie. W pierwszej kolejności warto popytać znajomych, czy mają sprawdzone miejsce, w którym odpoczywają ich pupile. Być może są też i takie do których mają zastrzeżenia. Pomocne będą także komentarze w Internecie – dzięki nim zorientujemy się także, dla jakiego rodzaju czworonogów hotele są przeznaczone.

Ważną kwestią jest także zapoznanie się z ofertą samego hoteliku – co mówi o nim sam personel, jakie ma predyspozycje. Czy prowadzą go technicy weterynarii, a może po prostu pasjonaci? Istotne informacje dotyczą także ilości przebywających w tym samym czasie zwierząt: jeśli jest ich dużo, czy mają wystarczającą ilość opiekunów?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto także przedzwonić do właściciela i przeprowadzić z nim szczerą rozmowę: jakie są nasze wątpliwości, czego oczekujemy.

Powinniśmy też sprawdzić warunki, w jakich przebywać będą zwierzaki – czy są to kojce, klatki, a może osobne pokoje? Choć może to wydawać się dziwne, jest to bardzo ważne dla naszych pupili – osobne pokoje pozwalają im poczuć się swobodnie, komfortowo. Nie zawsze jednak będzie to dobre rozwiązanie dla naszego psa.

Istotne są także psie wybiegi – w końcu od tego zależy aktywność naszego pupila. Miejsce, w którym swobodnie będzie mógł biegać bez smyczy jest niezwykle istotne z perspektywy psiego behawioru. Musi być ono jednak dobrze zabezpieczone, bo pod naszą nieobecność ukochany czworonóg niekoniecznie będzie posłuszny.

Koszty hotelu dla psów

Cena jaką trzeba zapłacić za pobyt psa w hotelu zależna jest od wielu czynników. Pierwsza to miejsce. Znacznie więcej doba kosztuje w Warszawie niż w mniejszej miejscowości – to zrozumiałe, bowiem w dużych aglomeracjach miejsca w stosunku do zapotrzebowania są ograniczone.

Istotny jest także okres, w jakim pies ma przebywać w hoteliku. Sezon wakacyjny, długie weekendy i święta to moment wyższych cen, co jest całkowicie zrozumiałe.

Warto zapoznać się z pełną ofertą, gdyż obejmuje ona zarówno cennik godzinowy, jak i dobowy, a także dodatkowe usługi, których możemy nie przewidzieć, jak np. opieka weterynaryjna, specjalna dieta czy po prostu izolacja psa – ze względu na cieczkę czy agresję.

Pamiętajmy, że są też hotele SPA, gdzie nasze zwierzaki poddawane są specjalnym zabiegom: kąpiele, czesanie czy masaże. Każda dodatkowa usługa to oczywiście wyższy koszt pobytu.

Standardowa doba w psim hotelu zaczyna się od 50 zł, a jej granica… zależy od wyobraźni i naszych potrzeb.

Hotel dla psa – czy to jest dobre dla mojego pupila?

Nie każdy zwierzak nadaje się do pobytu w hotelu. Czasami mogą odczuwać zbyt duży lęk separacyjny lub nie znoszą towarzystwa innych zwierząt. Decyzję o tym, czy to będzie dobry wybór musimy podjąć sami bazując na znajomości naszego przyjaciela.

Nawet jeśli jesteśmy pewni swojego wyboru, musimy pamiętać o tym, aby nasz pies był odpowiednio przygotowany do takiego pobytu. Przede wszystkim ważne jest jego zdrowie: powinien mieć wszystkie szczepienia, dzięki czemu nie zarazi innych zwierząt, ani sam nie będzie podatny na zakażenia od innych przebywających w hotelu psów.

Powinniśmy go też odrobaczyć, a także zastosować zabezpieczenia przeciwko kleszczom. Książeczkę zdrowia dobrze zostawić opiekunowi hotelowemu.

Pakując psa na pobyt w obcym miejscu warto zadbać o ulubione zabawki, kocyk, a także nasze ubrania, dzięki którym będzie mógł poczuć się pewnie i bezpiecznie.

Hotel dla psów – co jeszcze muszę wiedzieć?

Oddając psa do hotelu dla psów podpisujemy umowę. Obie strony zobowiązują się do przestrzegania jej warunków, a więc właściciel przede wszystkim potwierdza że jest opiekunem prawnym. Oprócz tego w dokumencie powinny znaleźć się informację:

- o kosztach, w tym dodatkowych (nagła opieka weterynaryjna itd.)

- zakres obowiązków opiekunów

- czas przebywania psa w hotelu

Zdarza się, że właściciele hotelu dla psów proszą o podpisanie dokumentu, dzięki któremu po określonym terminie nieodebrania psa, przechodzi on na własność właściciela, co sprawia że mogą poszukać mu nowego domu.

Oddanie psa do hotelu nie jest łatwą decyzją, ale czasami dużo lepszą niż kilkugodzinna męcząca podróż. Zanim podejmiemy decyzję – poznajmy opinie, ceny i sprawdźmy warunki.

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >