Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Polska

Polska

Państwo w Europie Środkowej graniczące z Rosją, Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami i Niemcami. Posiadające dostęp do Morza Bałtyckiego, jak i gór m.in. Tatr czy Bieszczad.

19-latek ukradł konia
22.02.2024 10:14 19-latek ukradł konia. Trudno sobie wyobrazić, gdzie chciał go wprowadzić

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie mocno zdziwili się na treść zgłoszenia, do którego zostali wezwani. Choć mogło brzmieć jak nieśmieszny żart, na miejscu okazało się, że wszystko wydarzyło się naprawdę. 19-latek ukradł konia, a jakby tego było mało, postanowił wprowadzić go w mocno nietypowe miejsce.

Pies Rysio
21.02.2024 11:11 Wydawało się, że los psa Rysia był przekreślony. Teraz się do niego uśmiechnął

Historia psa Rysia, który przez 6 dni czekał na pomoc uwięziony na wyspie na rwącej rzece, odbiła się szerokim echem w mediach. Przerażony czworonóg nie był w stanie samodzielnie dostać się na ląd, a niebezpieczne warunki nie pozwalały dotrzeć do niego, by go uratować. Teraz los w końcu się do niego uśmiechnął.

Materiały promocyjne
20.02.2024 10:53 "Pies i Kot" w kinach od 23 lutego. Zwierzęcy bohaterowie dają czadu na ekranie

Pod koniec lutego do polskich kin trafi kolejna komediowa propozycja francuskiego duetu: Kherici-Lacheau. „Pies i kot” to niezwykle zabawne kino familijne nie tylko dla wielbicieli czworonogów. Głównymi bohaterami tej oryginalnej historii są: bezpański pies i kotka — influencerka, którzy będą musieli działać łapa w łapę, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi.

Targ koni w Skaryszewie
19.02.2024 16:20 "Kto na to pozwolił?". Przerażające sceny na targu koni w Skaryszewie

Targi końskie w Skaryszewie (woj. mazowieckie) ściągnęły nie tylko hodowców, ale i miłośników tych zwierząt. Zgodnie z założeniem organizatorów można było oglądać tam najpiękniejsze okazy klaczy, ogierów i wałachów z różnych zakątków Polski. Okazało się jednak, że podczas wydarzenia jedna z atrakcji, którą pochwaliło się miasto w social mediach, wywołała poważny niepokój.

odważni strażacy
18.02.2024 12:19 Akcja ratunkowa w porywistej, lodowatej rzece. Winnym nieodpowiedzialny człowiek

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wykazali się nie lada odwagą. Przeprowadzili niebezpieczną akcję ratunkową, aby uratować zwierzę, które znalazło się w potrzasku. Rwąca rzeka zagrażała jego życiu. Dzikie zwierzę trafiło w pułapkę przez nieodpowiedzialnego człowieka. Gdyby nie strażacy sytuacja mogłaby się zakończyć tragicznie. 

kot porzucony w windzie
18.02.2024 11:19 Porzucili kota w windzie. Obok list i 100 zł. Wystarczy, by złamać serce

Właściciel kota postanowił pozbyć się swojego mruczka w nietypowy sposób. Być może był przekonany, że tak będzie lepiej dla zwierzęcia. Biedne stworzenie było narażone na ogromny stres. Były opiekun pozostawił przy nim krótki list, ze słowami, które łamią serce. Była jeszcze nagroda dla znalazcy. 

Polka pracuje jako weterynarz w Wielkiej Brytanii
15.02.2024 14:27 Polska weterynarz o pracy w Wielkiej Brytanii: "Tu nie proponują najniższej krajowej"

Maria Zaczek, szerzej znana jako WeteryMaria, to lekarka weterynarii, która jako świeżo upieczona absolwentka studiów we Wrocławiu postanowiła kontynuować swój rozwój zawodowy, szukając lepszych perspektyw poza granicami Polski. Na horyzoncie pojawiła się Hiszpania, a następnie Wielka Brytania, gdzie pracuje od przeszło pięciu lat. Jak wygląda praca w UK i jakie wyzwaniom należy stawić czoła w klinice weterynaryjnej? Co odróżnia opiekunów zwierząt z Wysp i Polski? WeteryMaria porusza tematy, o których zazwyczaj się milczy.

zderzenie z łosiem
15.02.2024 10:16 Wbiegł mu prosto pod koła. Tragiczny wypadek z udziałem łosia

Gigantyczne zwierzę pojawiło się niespodziewanie na drodze. Kierowca nie miał szans wyhamować. Senior może mówić o wielkim szczęściu, gdyż udało mu się wyjść ze zdarzenia bez szwanku, z łosia niestety to nie dotyczy. 

operacja psa
14.02.2024 11:16 Spacer z psem zakończył się walką o jego życie. Zjadł kiełbasę z drutami

Opiekunka psa przeżyła chwile grozy. Podczas spaceru zwierzę zjadło kiełbasę specjalnie naszpikowaną drutem. Ktoś zaczaił się na niewinne stworzenia i porozrzucał smaczne kąski ze śmiertelną pułapką. Życiu psa zagrażało ogromne niebezpieczeństwo. 

pies z pseudohodowli
12.02.2024 13:17 Schronisko prosi o pomoc. "Nie szukamy opiekuna, a sprawcy"

Schronisko w Grudziądzu znalazło skrajnie zaniedbanego psa. Pod kilogramami skołtunionej sierści ukrywało się psie cierpienie. Suczka miała być inwestycją dla właściciela przez całe jej życie. Gdy przestała być potrzebna została wyrzucona na bruk. Pracownicy schroniska wierzą, że dzięki ich apelom w internecie uda się namierzyć sprawcę.

Nagranie z lasu
10.02.2024 10:19 "Najobrzydliwsze na świecie". Leśnik pokazał, co przyniósł z lasu

Mogłoby się wydawać, że zimą wiele zwierząt zapada w sen zimowy, a jeśli nie, ich aktywność jest zdecydowanie mniejsza, niż wiosną, czy latem. Leśnik z Nadleśnictwa Bolewice pokazał, że nie wszystko wygląda tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Nagranie, które udostępnił w sieci, zaskoczyło wielu internautów.

Nagranie z Warszawy stało się hitem
09.02.2024 14:00 Tak się jeździ pociągami w Warszawie. Pasażer podróżował w nietypowym towarzystwie

Mimo iż pracownicy kolei często mają okazję gościć w pociągach opiekunów psów czy kotów, to takiego zwierzęcego składu z pewnością się nie spodziewali. Sieć obiegło nagranie przedstawiające zakapturzonego pasażera, który na dworcu w Warszawie pojawił się w towarzystwie czworonoga i… dwóch ptaków. Widok nietypowych turystów zachwycił internautów. Kim właściwie są i dokąd jadą? Okazuje się, że wspólnie pokonują setki kilometrów, by pomagać innym.

Interwencja OTOZ Animals
08.02.2024 12:15 Biznes kwitł, a męka psa na zapleczu trwała. W końcu nadeszła pomoc

Przedstawiciele OTOZ Animals Inspektorat Bielsko-Biała wraz z policją interweniowali w jednym z lokalnych sklepów. Dotarły do nich informacje, że na zapleczu znajduje się pies, który od długiego czasu żyje w nieodpowiednich warunkach. Na miejscu na jaw wyszła smutna prawda.

uwięziony kot potrzebował pomocy
08.02.2024 10:19 Głowa kota utknęła w dziurze w ścianie. Znaleźli go przez przypadek

Koty są mistrzami pakowania się w tarapaty. Na szczęście zazwyczaj jednak często udaje im się wyjść cało z trudnych sytuacji. Tym razem koci agent potrzebował pomocy. Zapomniał, że wczorajszego popołudnia za dużo zjadł i nie zmieścił się w rurze wentylacyjnej. Straż pożarna nie dała rady wyciągnąć zwierzaka. Pomoc nadeszła nieoczekiwanie.

pies sołtysa
07.02.2024 15:21 Pies w opłakanym stanie na posesji sołtysa. Interweniował OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals kolejny raz interweniowali. Tym razem ich pomocy potrzebowało zwierzę, które należało do jednego z sołtysów. Taki los zgotował mu jego właściciel. Pies był w opłakanym stanie. Konfrontacja odbyła się w obstawie policji.

uwięziony pies
03.02.2024 14:13 Przez 6 dni pies był uwięziony na rwącej rzece. Wciąż odmawiano pomocy, w końcu walczyli o niego 16 godzin

Trudna akacja ratownicza wydawała się niemożliwa do przeprowadzenia. Po wysadzeniu lodowego zatoru na rzece Bug szczeniak został uwięziony na wyspie. Groźna rzeka i pędzące lodowe kry nie powalały dotrzeć do zwierzęcia. Bohaterowie przybyli z daleka.

Akcja ratunkowa
03.02.2024 13:20 Ukryty pożar zebrał śmiertelne żniwo w Krakowie. W mieszkaniu znaleziono martwą 60-latkę i jej psa

W mieszkaniu znajdującym się w Krakowie przy ulicy Mazowieckiej doszło do ogromnej tragedii. Mieszkańcy jednego z tamtejszych bloków wezwali służby ratunkowe, ponieważ uruchomił się czujnik tlenku węgla. Specjaliści zlokalizowali źródło problemu. Okazało się, że u sąsiadki osób zgłaszających problem wybuchł tzw. ukryty pożar. Niestety, pomoc pojawiła się zbyt późno. Prawdopodobnie w wyniku uduszenia dymem, życie straciła seniorka oraz jej pies.

Łapanie byka
03.02.2024 11:16 Półtonowy byk uciekł z zagrody, atakował ludzi. Policjant oddał strzał, tylko tak mogli go powstrzymać

Pewien gospodarz mieszkający w Zdunach (woj. łódzkie) zadzwonił pod numer alarmowy, informując, że uciekł mu około półtonowy byk. Zwierzę wałęsało się po polach leżących pomiędzy torami kolejowymi a drogą krajową nr 92. W akcję mającą na celu złapanie zwierzęcia udział wzięli: lekarz weterynarii, straż pożarna oraz policja. Nie wiele brakowało, żeby podczas zabezpieczania byka doszło do tragedii. 

pies policyjny
02.02.2024 11:18 Przez niego pożar strawił ponad 30 zwierząt, walka z ogniem trwała godzinami. Znalazł go pies

Gdyby nie dzielny pies Figo i jego nos podpalaczowi na pewno udałoby się uciec. Odważny czworonóg schwytał przestępcę. Niestety mimo szybkiej akcji służb żadnego z przebywających w stodole zwierząt nie udało się uratować.

Bezdomny kot
31.01.2024 15:23 Poskarżyła się na strażników miejskich i dostała rykoszetem. Przykre, co kazali jej zrobić z kotem

Pani Joanna z Piaseczna uratowała bezdomnego kota, lecz nie mogła przygarnąć zwierzęcia na stałe. O pomoc w zabezpieczeniu kota poprosiła Straż Miejską. Zachowanie funkcjonariuszy, którzy przyszli do jej mieszkania w celu przeprowadzenia interwencji, bardzo ją zaskoczyło. Przedstawiciele organów państwowych mieli zasugerować, aby kobieta postąpiła w ryzykowny sposób i wystawiła zwierzę na niebezpieczeństwo. W odpowiedzi na skargę złożoną przez panią Joannę władze miasta postanowiły zamieść sprawę pod dywan.

Aresztowanie
31.01.2024 12:30 Za kradzieże szukała go policja. Matka zaprzeczyła, aby widziała syna, zdradził go pies kapuś

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Słupsku przeprowadzili interwencję, podczas której doszło do zaskakującego obrotu wydarzeń. Przedstawiciele prawa przeprowadzali czynności mające na celu zatrzymanie 45-latki oraz jej 21-letniego syna. Oboje byli poszukiwani w związku z kradzieżami. Nikt z mundurowych nie przewidział, że pies należący do przestępców przejdzie na ich stronę i pomoże w zatrzymaniu swoich właścicieli.

porzucony kot pod schroniskiem
31.01.2024 10:19 "Kiedy w końcu ludzie zrozumieją?". Kota porzucili przy schronisku, tam czyhało ogromne niebezpieczeństwo

Zamknięty w transporterze bez jedzenia i wody kot czekał na pomoc. Bezduszni ludzie porzucili go w miejscu, w którym groziła mu pewna śmierć. Tak nie traktuje się istot, które czują. 

Adopcja starszego psa
29.01.2024 16:49 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

Zarząd miasta w Suwałkach postanowił zorganizować nietypową akcję skierowaną do zwierzolubów. Ci, którzy zdecydują się na przygarnięcie psa z lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 1500 zł. Inicjatywa ma na celu promowanie adopcji czworonogów, którymi od lat nikt się nie interesuje. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe od magistratu. 

małe pekari
29.01.2024 15:22 Choć w naturalnych warunkach nie zaznają śniegu, to zimą urodziły się w ZOO w Gdańsku. Ogromna radość

Gdańsk może pochwalić się nowym przychówkiem. Podziwiając różne gatunki zwierząt, to zazwyczaj najmłodsze osobniki rozczulają nas najbardziej. Kto tym razem stał się nowym mieszkańcem gdańskiego ZOO? 

Sprzedaż szczeniąt z pseudohodowli
29.01.2024 12:52 Kupili wymarzone pieski, radość trwała tylko parę dni. "Zaczęły się wymioty i biegunka z krwią"

Pseudohodowle psów i kotów stają się w Polsce coraz większym problemem. Na jaw wyszło, że w ten nieetyczny, ale dochodowy biznes zaangażowana jest matka jednego z polskich patostreamerów. Rodzicielka zatrzymanego przez policję Marcina F. zarabiała na sprzedaży chorych szczeniąt. Swoich klientów zapewniała, że zwierzęta są w dobrej kondycji. Tymczasem większość czworonogów umierała w ciągu kilku dni od przeprowadzki do nowego domu. Taki los mógł spotkać nawet kilkadziesiąt psiaków.

Skłusowany wilk
29.01.2024 11:38 Młoda wilczyca zastrzelona? Miejsce nieprzypadkowe. "Mamy przekonanie graniczące z pewnością"

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego donosi o kolejnym przypadku kłusownictwa w regionie. Na nadesłanej do ekspertów fotografii widoczny jest martwy wilk. Umiejscowienie ran na ciele zwierzęcia oraz lokalizacja, w której znaleziono ciała, wskazują na to, że 9-miesięczna wadera została zastrzelona. Sprawą zajęły się organy ścigania. Osoba odpowiedzialna za śmierć chronionego drapieżnika jest poszukiwana.

Budda wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP
29.01.2024 10:18 To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek

Choć wielki finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, echa tegorocznej osłony nie cichną. Jedną z inicjatyw, o której zrobiło się naprawdę głośno, było wrzucenie 100 tys. zł przez starszego mężczyznę do puszki wolontariuszki w Krakowie. Okazało się, że tak naprawdę to hojny gest youtubera Buddy, który nie raz udowodnił już, że czyni dobro.

Psie serca grają z WOŚP
28.01.2024 10:53 Ta akcja WOŚP przejdzie do historii. Złote psiaki zbierają na dzieciaki i szykują niespodziankę

Warszawskie Goldeny grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia psiaki będą po raz kolejny kwestowały w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Ale nie tylko o pieniądze się rozchodzi, bowiem akcja niesie ze sobą szczególne znaczenie. Opiekunowie psów mają dla darczyńców niespodziankę.