Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Policja

Policja

Sierżant Teresa została poturbowana przez konia
04.07.2023 14:21 Koń stratował policjantkę, która z nim pracowała, jej stan jest ciężki. Bliscy pilnie proszą o pomoc

Sierżant Teresa Adamkiewicz z Ogniwa Konnego miała wypadek podczas służby. Młodą policjantkę poturbował koń. Jej stan jest poważny, a aktualnie przebywa w śpiączce farmakologicznej. O pomoc dla niej prosi nie tylko najbliższa rodzina, ale również koledzy z pracy. W tym celu zorganizowali specjalne wydarzenie.

Zamknęli psy w nagrzanym aucie
03.07.2023 15:02 Zostawili je nie dość, że w nagrzanym aucie, to zamknięte w klatce. Zareagowali przechodnie

Nieustanne apele i przypomnienia ze strony służb mundurowych, organizacji, fundacji i miłośników czworonogów niestety okazują się niewystarczające. Funkcjonariusze policji z miejscowości Brzeszcze musieli interweniować w sprawie dwóch psów zamkniętych w nagrzanym samochodzie. Opiekunowie pozostawili je w klatce w bagażniku bez dopływu powietrza i dostępu do wody.

pies policyjny Kałam
11.06.2023 09:44 Zmartwiona rodzina poinformowała policję o zaginięciu seniora. Odnalazł go pies funkcjonariusz

Psy współpracujące z policją niejednokrotnie udowadniały, że świetnie radzą sobie na służbie. W zależności od wyszkolenia zajmują się konkretnymi zadaniami. Kałam to czworonożny funkcjonariusz ze Szczecina. Kolejny raz udowodnił, że jego pomoc jest niezbędna.Czworonogi pełniące służbę w policji są szkolone między innymi pod kątem tropienia, patrolowania, wyszukiwania śladów narkotyków oraz do pracy w miejscach katastrof. Już nie jeden raz te mądre zwierzęta przyczyniły się do uratowania komuś życia. Podobnie było i w tym przypadku, gdy zaginął starszy mężczyzna.

kot w policji
08.06.2023 09:39 Kot wygryzł psy z policji i tak łatwo stołka nie odda. Żaden zbir nie ma z nim szans, gdy wyrusza na patrol

Kto powiedział, że tylko psy mogą współpracować z policją? Ten kot udowodnił, że w w roli funkcjonariusza sprawdza się znakomicie, a dbanie o porządek i bezpieczeństwo Amsterdamu jest jego ulubioną czynnością, oczywiście poza jedzeniem i spaniem. Kariera oficera Kitty potoczyła się w zaskakujący sposób, bowiem wieść o jego służbie dotarła do różnych części świata. Wszystko za sprawą TikToka.Oficer Kitty rozkochał w sobie internautów. Nie ma się co zresztą dziwić, bowiem kto mógłby oprzeć się urokowi czarnego mruczka w odblaskowej kamizelce z napisem “policja”? Nigdy nie uwierzycie, skąd wziął się jego pseudonim i co tak naprawdę kot robi na co dzień.

policjanci i psy
24.05.2023 13:06 Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie

W sieci pojawił się materiał wideo z interwencji przeprowadzonej przez uzbrojonych policjantów. Mundurowi na oczach świadków oraz właściciela psów oddali w ich kierunku strzały, natomiast mężczyznę potraktowali paralizatorem. Sprawie przyglądają się bacznie internauci z różnych zakątków świata.Do tego strasznego wydarzenia doszło w Wielkiej Brytanii 7 maja br. Mundurowi z Metopolitan Police mieli usiłować zatrzymać mężczyznę, który szedł wzdłuż kanału Limehouse w Londynie. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusze mierzą w kierunku zwierząt, a następnie oddają strzały.

pies uwięziony w samochodzie
16.05.2023 14:49 Horror rozpoczął się wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni. Pies nie miał już czym oddychać

Wiele osób z wytęsknieniem czeka na nadejście pierwszych cieplejszych dni. Taka pogoda sprzyja wycieczkom samochodowym również z czworonożnymi pupilami. Niestety niektórzy opiekunowie psów całkowicie nieodpowiedzialnie zostawiają je w pojeździe pozostawionym na słońcu. Taki przypadek miał ostatnio miejsce w Olsztynie.Aby życie psa zamkniętego w samochodzie na słońcu było zagrożone, wcale nie są potrzebne afrykańskie upały. Zwierzę zacznie czuć pierwsze objawy już kiedy wskaźniki temperatury zatrzymają się na około 20 stopniach. W szczelnie zamkniętym pojeździe jest to odczuwalne o wiele bardziej.

Kot-kapuś
29.03.2023 13:00 Policja zatrzymała 20-letniego wandala. "Sprzedał" go kot konfident

Dwudziestolatek poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za zniszczenie mienia przez długi czas wymykał się wymiarowi sprawiedliwości - do czasu. Wandal został wyprowadzony z mieszkania w kajdankach. Kryjówkę mężczyzny zdradził kot, dzięki czemu policjanci wyciągnęli z ukrycia poszukiwanego.Przyjacielskie stosunki ze zwierzętami domowymi popłacają, o czym przekonał się młody mieszkaniec województwa lubelskiego. Jak się okazuje, w ujęcie poszukiwanego mężczyzny spory wkład miał należący do jego rodziny kot. 

pies policyjny
01.03.2023 12:02 Policyjny pies wprawił w zdumienie Polaków. Udało mu się tego dokonać, służby opowiedziały historię

W Sokółce kierowca jechał środkiem jezdni z dużą prędkością i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Po kilku kilometrach pościgu porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. W złapaniu go pomógł pies policyjny “Gucio”.Uciekinier okazał się być 24-letnim obywatelem Turkmenistanu. Tłumaczył on, że uciekał, ponieważ nie miał przy sobie odpowiednich dokumentów. Mężczyzna trafił do aresztu i tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka podchodzi do pitbulla
30.01.2023 10:20 Policja przybyła na ratunek psu. Podał łapę, jakby chciał powiedzieć: "Proszę, pomóż mi się stąd wydostać”

Policjantka Angela Laurella otrzymała zgłoszenie o psie przywiązanym do słupa w ślepej uliczce w Pompano na Florydzie. Na miejscu zastała porzuconego pitbulla, którego swobodne ruchy były skrępowane przez zbyt krótką smycz. Reakcja czworonoga na widok funkcjonariuszki była niesamowita - natychmiast wyciągnął łapę do obcej kobiety.Historia psa o imieniu Liam ​​sprawia, że ​​wszyscy miłośnicy zwierząt zastanawiają się, dlaczego ktokolwiek byłby w stanie porzucić niewinną istotę na pewną śmierć. Wybaczenie komuś tak okrutnego czynu wydaje się niemożliwe. Na szczęście ratunek przybył, zanim było za późno.

Aresztowanie
14.11.2022 16:38 Zabiła sąsiada i poćwiartowała jego ciało, bo przetopił jej psa na smalec. Sąd złagodził karę

Podczas zakrapianej imprezy Justyna K. zabiła, a następnie poćwiartowała ciało sąsiada. Kobieta miała działać w afekcie. W chwili, gdy dowiedziała się, co mężczyzna zrobił z jej zaginionym psem, natychmiast chwyciła za nóż. Podczas rozprawy światło dzienne ujrzały również porażające szczegóły zbrodni. Łagodny wyrok w sprawie brutalnego morderstwa 36-letniego Daniela S. budzi sporo wątpliwości. Sąd Apelacyjny w Lublinie ogłosił wyrok w sprawie Justyny K. W kwietniu 2019 r. w Wierzchowiskach koło Janowa Lubelskiego 30-letnia wówczas kobieta zadając ciosy nożem zabiła swojego sąsiada - 36-letniego Daniela S. W zbrodni pomagał jej 52-letni partner Krzysztof Ł., były wojskowy a potem policjant. Choć brutalność zbrodni szokuje, podczas rozprawy Justyna K. usłyszała łagodniejszy wyrok, niż ten, z którym pogodziła się już nawet jej matka.

Znęcanie się nad kotem
12.11.2022 14:52 14-latek chciał zaimponować kolegom, znęcając się nad kotami. Policja znalazła na jego telefonie dowody

14-letni chłopiec z województwa mazowieckiego odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za znęcanie się nad zwierzętami. Policja ujawniła w jego telefonie nagrania świadczące o dopuszczeniu się czynów karalnych. Nastolatek na swoją obronę twierdził, że chciał jedynie zaimponować rówieśnikom.Rówieśnicy pełnią ważną rolę w życiu dziecka i nastolatka. Młodzież generalnie dąży do samodzielności i niezależności od rodziców z jednoczesną potrzebą akceptacji i solidarności w grupie rówieśniczej. Nastolatkowie silniej identyfikują się z ludźmi w swoim wieku, a więź ta zaspokaja potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Do prób zdobycia szacunku kolegów i koleżanek zalicza się m.in. chęć zaimponowania rówieśnikom i to niekoniecznie sposobami godnymi pochwały.Historia, jaka w ostatnim czasie rozegrała się w Przasnyszu, pokazuje, że za skrajnie nieodpowiedzialne metody przypodobania się osobom z najbliższego otoczenia młodzież może czekać surowa kara.

Kociątko
10.11.2022 15:24 Dzięki policjantom zbłąkane kociątko znalazło swój nowy dom. "Za otrzymaną pomoc wdzięcznie mruczało"

Kociątko błąkające się po parkingu w Bieruniu skruszyło serce stróżów prawa. Zwierzak głośnym miauczeniem próbował zwrócić na siebie uwagę. Dzięki policjantom zabłąkane maleństwo znalazło swój nowy dom. Jednak w chwili, gdy trafiło w ich ręce było w opłakanym stanie. Policjanci i strażnicy miejscy już nie raz udowodnili, że niosą pomoc nie tylko ludziom, ale także wszystkim istotom w potrzebie. Dokładnie tak samo było w przypadku małego, czarnego kociaka, który błąkał się wśród samochodów na policyjnym parkingu.

42-latek winny aktów zoofilii
07.11.2022 17:35 Mężczyzna przyznał się do aktów zoofilii. Przez zwłokę urzędników skrzywdził kolejne zwierzę

W lipcu br. 42-letni mieszkaniec Sośnicy (woj. wielkopolskie) został skazany za dopuszczanie się aktów zoofilii oraz zagłodzenie poprzedniego psa. Usłyszał wyrok, lecz przez opieszałość pracownika sądu mężczyzna nie trafił do więzienia i skrzywdził kolejne stworzenie. "Nie wiemy, ile zwierząt padło jego ofiarą" - przyznają inspektorzy Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals otrzymało zgłoszenie ws. znanego im już zoofila z Sośnicy. Pomimo wyroku, jaki zapadł w jego sprawie, mężczyzna wciąż przebywał na wolności i miał pod opieką psa, którego krzywdził. Sąd twierdzi, że winę ponosi pracownik sekretariatu, zaś internauci dziwią się, jak można było doprowadzić do tak błahego potraktowania sprawy.

BeFunky-collage (7)
04.11.2022 10:41 Tajemnicza seria zaginięć kotów w Będzinie. Złodzieje zostali już namierzeni

W Będzinie doszło do tajemniczej serii zaginięć kotów. Złodzieje porywali napotykane zwierzęta, nie bacząc na okoliczności. Właścicieli drżeli o los swoich pupili i choć sprawców udało się już namierzyć, nie należy tracić czujności. To dobra okazja, aby przypomnieć, że wychodzącym mruczkom może grozić niebezpieczeństwo.Zniknięcie ukochanego pupila to dla każdego właściciela bolesne przeżycie. W jednej chwili tracisz swojego podopiecznego z oczu i nie wiesz, co się z nim dzieje, gdzie przebywa, czy nic mu nie grozi i nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Warto pamiętać, że to także stresujące przeżycie dla zwierzaka. Zdarza się, że za tajemniczym zniknięciem mogą stać porywacze.

Zdjęcie ilustracyjne: osoba niepełnosprawna z psem
10.10.2022 02:00 Do 3000 zł mandatu za nieprzepuszczenie pieszego z psem

Wielu kierowców nie ma świadomości o przepisie dotyczącym przepuszczania osoby ze „znakiem niepełnosprawności” oraz karze grożącej za niedostosowania się do zasad ruchu drogowego. Nakładana grzywna może nam skutecznie opróżnić portfel, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na osoby z psami przewodnikami. Wyjaśniamy, jak ustrzec się błędów. Kończący się rok obfitował w wiele zmian. Wraz z 1 stycznia 2022 r. kierowcy doczekali się istnej rewolucji w kodeksie drogowym. W życie weszły nowe przepisy, które m.in. podwyższają maksymalną wysokość grzywny, jaką może nałożyć sąd oraz zwiększają wysokość mandatów, jakie nałożyć może policjant.

zapezpieczony pies
07.10.2022 16:02 Mężczyzna znęcał się nad swoim 17-letnim psem. Policjantów przekonywał, że go kocha

Do wrocławskiej policji wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego przechodnia. Jak wynika z relacji świadka, mężczyzna znęcał się na swoim psem. Kiedy funkcjonariusze zabezpieczyli zwierzę, okazało się że jest w podeszłym wieku. Właściciel psiego staruszka usłyszał już zarzuty.Mimo że osoby podnoszące rękę na swoich podopiecznych coraz częściej ponoszą konsekwencje prawne, niestety znęcanie nad zwierzętami to wciąż aktualny problem, którego nie da się całkowicie zlikwidować. Ważne natomiast, aby będąc świadkiem takiej sytuacji zaalarmować odpowiednie służby. W ten sposób można pomóc biednym zwierzakom, które pozostają bezbronne.

Pies skradziony ze schroniska
03.10.2022 14:02 Kradzież psa ze schroniska pod Ostrowem Wielkopolskim. Właściciel może być zamieszany w zabójstwo

Ze ​Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pod Ostrowem Wielkopolskim skradziono psa. Jak poinformowali pracownicy, czworonóg należał do 30-letniego mężczyzny, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez CBŚP w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie holenderskiego dziennikarza.​Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim pod Ostrowem Wielkopolskim zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu pobytu psa, który został skradziony z placówki. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na facebookowym profilu, w nocy z niedzielę na poniedziałek (2/3 października) ze skradziono szarego amstaffa, a dokładniej amerykańskiego staffordshire terriera.

kolizja
26.09.2022 13:39 Groźny wypadek pod Poznaniem, doszło do "czołówki". Na drogę wybiegł jeleń

Na drodze między Nietążkowem a Podśmiglem pod Kościanem w Wielkopolsce doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i zwierzęcia. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala.O dużym pechu może mówić kierowca, który doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem. Przyczyną wypadku było nagłe wtargnięcie zwierzyny na jezdnię.

zdjęcie ilustracyjne: taśma policyjna
25.09.2022 11:30 Makabryczne odkrycie na farmie krów. W budynkach gospodarskich znaleziono 40 martwych byków

W gospodarstwie rolnym w Osowie (woj. wielkopolskie) podczas kontroli powiatowego lekarza weterynarii ujawniono padłe zwierzęta. 40 martwych byków znaleziono w budynkach gospodarczych. Winą za ich śmierć obarczono 20-letniego syna gospodarza, który miał się nimi tymczasowo opiekować. W piątek, 23 września na farmie w Osowie w gminie Gostyń przedstawiciele firmy, do której należało bydło, przeprowadzili wyrywkową kontrolę, podczas której dokonali wstrząsającego odkrycia. Na terenie tej posesji odkryto truchło zwierząt.

Policjant
31.08.2022 13:04 Policja wypatrzyła przerażonego kotka na autostradzie. Nie powinien się tam znaleźć

Nietypowa sytuacja miała miejsce na autostradzie w Granadzie. Hiszpańska policja została zmuszona do zatrzymania ruchu. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł na drogę, ale za - wbrew pozorom - nieodpowiedzialne zachowanie należą mu się wielkie brawa. Wśród publikowanych przez nas artykułów wielokrotnie pojawiają się treści, które budzą kontrowersje i pozwalają powątpiewać w sens naszego gatunku. Tym razem mamy przyjemność opowiedzieć historię stanowiącą dowód, że istnieją dobrzy ludzie, którzy nie są obojętni na krzywdę zwierząt.

Interwencja
29.08.2022 10:24 Polska tiktokerka oskarżona o zoofilię. Policja odebrała 8 zwierząt w opłakanym stanie

Fundacja dla Szczeniąt Judyta została wezwana na kolejną interwencję w asyście policji. Aktywiści ujawnili, że sprawa dotyczy jednej z rozpoznawalnych użytkowniczek TikToka. Kobieta podejrzewana jest o popełnienia przestępstwa na tle czynności seksualnych przy udziale zwierząt. Przed kilkoma dniami policja oraz fundacja walcząca w obronie praw zwierząt interweniowała w Sochaczewie w domu kobiety kojarzonej z wrzucania filmików na aplikację TikTok. Relacja z przeprowadzonych działań pokazuje, że znęcanie się nad zwierzętami może mieć różne oblicza.

Owczarek Ozzie
22.08.2022 10:28 Szczeniak owczarka został zwolniony ze służby w policji. Znaleziono dla niego lepsze zajęcie

Młody owczarek niemiecki o imieniu Ozzie miał zostać psem policyjnym, jednak w wieku 18 miesięcy został zwolniony ze służby. Chociaż jego zadaniem było łapanie przestępców, szybko okazało się, że jest stworzony do ścigania czegoś zupełnie innego.Teoretycznie nie ma ograniczeń dotyczących ras psów, które mogą pełnić służbę w policji, straży granicznej czy wojsku, jednak w praktyce do tej roli najczęściej wybierane są owczarki niemieckie bądź belgijskie, labradory, rottweilery, foksteriery czy golden retrievery. Od czworonożnych kandydatów wymagany jest bowiem zestaw konkretnych cech. Niestety nie wszystkie owczarki stają się psami policyjnymi, czego przykładem jest szczeniak o imieniu Ozzie. Policja Queensland w Australii poddała go szkoleniu w nadziei, że 18-miesięczny szczeniak dołączy do szeregów walczących z przestępczością. Szybko jednak okazało się, że Ozzie absolutnie nie nadaje się do tego zadania, bo bardziej niż złodzieje, interesują go... pieszczoty.

Kot w samochodzie
17.08.2022 12:31 Zostawili kota na 6 godzin w rozgrzanym aucie. Gdy nadeszła pomoc, był już półprzytomny

Policjanci z redzkiego komisariatu otrzymali zgłoszenie ws. pozostawionego w rozgrzanym samochodzie kota. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza. Zwierzę nie reagowało na pukanie w szybę, a w pozostawionej misce nie było wody. W sierpniu bieżącego roku do Polski dotarła kolejna fala upałów. W związku z ekstremalnymi upałami wystosowano ostrzeżenia meteorologiczne. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez zabezpieczeń może spowodować stan zagrożenia życia wywołany udarem cieplnym, dlatego należy także zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu.Choć wielokrotnie informowaliśmy o przypadkach narażania życia i zdrowia czworonożnych pupili poprzez pozostawianie ich w nagrzanych pojazdach, to pewni właściciele kota udowodnili, że część Polaków jednak nie uczy się na błędach, licząc na inny rezultat.

Kobieta z lisem
08.08.2022 16:59 Kobieta wykorzystuje lisa i inne zwierzęta do żebrania na ulicy. Policja nie stwierdziła nieprawidłowości

W Tarnowskich Górach mają miejsce wydarzenia, które budzą wiele kontrowersji. Mowa o pani Aurelii, która wraz z lisem i innymi zwierzętami przesiaduje na ul. Krakowskiej, żebrząc o pieniądze. Mieszkańcy wielokrotnie wzywali na miejsce służby, ale ich działania okazywały się nieskuteczne. Mimo fali upałów czy deszczu, pani Aurelia nie widzi problemu w tym, by przesiadywać wraz ze swoimi zwierzętami na ławce i wyciągać rękę do przechodniów. Kobieta jest posiadaczką trzech psów, dwóch kotów, lisa i myszy, dla których zbiera pieniądze na pożywienie.

Zdjęcie ilustracyjne: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach
03.08.2022 13:21 Ukradł z parafii 3-miesięcznego szczeniaka. Wcześniej szukał pracy w kościele

Szokujące wydarzenia miały miejsce na terenie jednej z parafii w Szombierkach. 44-letni mężczyzna wtargnął na posesję należącą do parafii, by ukraść rasowego szczeniaka, wartego krocie. Złodziej jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policji. Czeka go surowa kara.Komenda Miejska Polski w Bytomiu poinformowała o szokującym zajściu, mającym miejscu w jednej z parafii w Szombierkach. 3-miesięczny pies rasy berneński pies pasterski zniknął z kojca, znajdującego się na terenie należącym do parafii. Szczeniak padł łupem 44-letniego złodzieja.

Akcja ratunkowa kotka
26.07.2022 14:45 Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. W komorze silnika utknęło zwierzątko

Mieszkańcy Nowej Soli usłyszeli niepokojące dźwięki dobiegające z parkingu i postanowili zaalarmować policję. W komorze silnika jednego z zaparkowanych samochodów utknęło puszyste zwierzątko. Futrzak mógł narobić sobie i innym nie lada kłopotów. Owady to nie jedyne stworzenia, które ukrywają się w trudno dostępnych miejscach. Wystarczy jednak mała szczelina, by do naszego domu lub samochodu przywędrowały zastępy nieproszonych gości. Tym razem jednak widok "pasażera na gapę" rozczulił policjantów.

policja
25.07.2022 15:46 48-latek zagryziony przez psy. Policja ustala właściciela zwierząt

Dwa psy, prawdopodobnie owczarki belgijskie, zagryzły 48-letniego mężczyznę. Mężczyzna jechał na rowerze, gdy wybiegły na niego zwierzęta. Jeden z czworonogów został odstrzelony przez policjantów, drugi zdążył uciec.Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 23 lipca w Skarbicieszu w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Przy drodze gruntowej natrafiono na zwłoki mężczyzny w średnim wieku.

Pies w samochodzie
24.07.2022 13:42 Zostawił psa w samochodzie i poszedł na koncert. Zwierzę uratowała policja

Jeden z uczestników Edison Festival, odbywającego się w Baranowie koło Poznania, zostawił psa zamkniętego w samochodzie i sam udał się na koncert. Losem zwierzęcia zainteresowali się przechodnie, którzy zaalarmowali policję.W ostatnich dniach temperatura w wielu regionach Polski przekroczyła 30 stopni, a jednak niebezpieczne skutki upałów i nadmiaru słońca zdają się nie zajmować myśli co poniektórych opiekunów zwierząt. Mimo wielokrotnych apeli policji, by nie zostawiać dzieci i zwierząt zamkniętych w samochodzie, wciąż znajdują się osoby gotowe zaryzykować dla chwilowej rozrywki czy załatwienia naglących spraw.