Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Policja

Policja

wypadek stadnina koni
20.02.2024 15:21 Niebezpieczne zdarzenie podczas półkolonii. Koń stratował dziewczynkę

Na terenie stadniny koni w Starym Wiśniczu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas półkolonii 12-letnia dziewczynka została poturbowana przez spłoszone zwierzę. Po poszkodowane dziecko przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Berneńczyk uratowany z tragicznych warunków
15.02.2024 15:53 Berneńczyk nie wiedział, czym jest ciepły dom i rodzina. Interweniowała policja

Okrucieństwo ma niejednorodne oblicze i nie musi przejawiać się fizyczną przemocą wobec zwierząt. Trzymanie psa w nieodpowiednich warunkach to jedna z form znęcania się nad podopiecznym, któremu winne jest poszanowanie. Do policjantów dotarło zgłoszenie dotyczące zaniedbanego psa w typie berneńczyka. Funkcjonariusze opisali sceny, jakie zastali po wejściu na teren jednej z posesji w województwie podkarpackim. 

zderzenie z łosiem
15.02.2024 10:16 Wbiegł mu prosto pod koła. Tragiczny wypadek z udziałem łosia

Gigantyczne zwierzę pojawiło się niespodziewanie na drodze. Kierowca nie miał szans wyhamować. Senior może mówić o wielkim szczęściu, gdyż udało mu się wyjść ze zdarzenia bez szwanku, z łosia niestety to nie dotyczy. 

wyrzucony przez okno pies
14.02.2024 16:16 Zobaczyła jak sąsiad wyrzuca psa przez okno. Zareagowała natychmiast

Szczeniak o imieniu Leon nie miał szczęścia do ludzi. Jego właściciel, w biały dzień podczas imprezy postanowił się “zabawić” i wyrzucił psa przez okno z drugiego piętra w bloku. Tylko reakcja sąsiadów sprawiła, że zwierzę zostało uratowane. Na miejsce wezwano policję.

Nie żyje asp. szt. Aneta Krzak
09.02.2024 17:03 Nie żyje asp. szt. Aneta Krzak. Przez 15 lat z oddaniem zajmowała się psami służbowymi

Komenda miejska policji w Krakowie przekazała informacje o śmierci cenionej policjantki. W wieku 49 lat odeszła asp. szt. Aneta Krzak. Mało osób spodziewałoby się, że krótko po przejściu kobiety na wcześniejszą emeryturę pojawią się tak smutne wiadomości. Psy pracujące w służbach na stałe wpisały się do życiorysu policjantki i przez 15 lat były jego codziennym elementem. 

tonące psy
09.02.2024 09:20 Z lodowatej wody w stawie wystawały im tylko głowy. Ocalił je bohater

Tylko przypadek sprawił, że mężczyzna spojrzał w tamtą stronę. Gdyby ich nie dostrzegł, byłoby już po nich. Uwięzione zwierzęta nie miały szans wydostać się samodzielnie na brzeg. Liczyła się każda minuta.

porzucony kot
08.02.2024 15:22 Znalazł plecak przy ogródkach działkowych. Otworzył go i zamarł

Myślał, że znalazł porzucony plecak, który wcześniej został komuś skradziony. Uczynny mężczyzna chciał sprawdzić, czy nie zostały w środku dokumenty, aby oddać je poszkodowanej osobie. Nie tego spodziewał się po jego otwarciu.

pies sołtysa
07.02.2024 15:21 Pies w opłakanym stanie na posesji sołtysa. Interweniował OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals kolejny raz interweniowali. Tym razem ich pomocy potrzebowało zwierzę, które należało do jednego z sołtysów. Taki los zgotował mu jego właściciel. Pies był w opłakanym stanie. Konfrontacja odbyła się w obstawie policji.

mandat za szybką jazdę
02.02.2024 14:16 Fotoradar przyłapał go na za szybkiej jeździe, ale to nie koniec kłopotów. Musi zapłacić za coś jeszcze

Z dużymi kosztami będzie musiał pogodzić się właściciel samochodu. Za przekroczoną prędkość otrzymał wysoki mandat, ale nie tylko ona była powodem do ukarania go. Zaskoczony mężczyzna nie spodziewał się, co uchwycił fotoradar.

pies policyjny
02.02.2024 11:18 Przez niego pożar strawił ponad 30 zwierząt, walka z ogniem trwała godzinami. Znalazł go pies

Gdyby nie dzielny pies Figo i jego nos podpalaczowi na pewno udałoby się uciec. Odważny czworonóg schwytał przestępcę. Niestety mimo szybkiej akcji służb żadnego z przebywających w stodole zwierząt nie udało się uratować.

kłusownik w rękach policji
01.02.2024 10:09 Pogłoski okazały się prawdą. Dowody zbrodni policjanci znaleźli już w bagażniku, na posesji było ich więcej

Na terenie powiatu jarosławskiego w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły dzikie zwierzęta. Policjanci z komisariatu w Radymnie wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej podjęli działania w celu ustalenia tożsamości kłusownika. Poszukiwali mężczyzny poruszającego się samochodem osobowym, który kłusuje z bronią palną. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Sprawca wpadł we własne sidła i nie miał szans na ucieczkę. Został schwytany na gorącym uczynku. 

Interwencja policji
01.02.2024 09:32 Wyjechał poza Polskę, a z zamkniętego mieszkania słychać było wycie. Policja otworzyła drzwi siłą

Przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji interweniowali w jednym z bloków mieszkalnych w Pile. Dwa dorosłe psy i pięcioro szczeniąt od kilku dni czekało w zamknięciu na pomoc. Bez dostępu do jedzenia oraz wody nie miały żadnych szans na przeżycie. W obawie o życie i zdrowie psów podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Traumę, jaką zafundował im nieodpowiedzialny opiekun, będą długo pamiętać. Służby ustaliły miejsce pobytu 24-letniego mężczyzny.

Psy sprzedawane na targu
24.01.2024 13:29 To nie Chiny, ani Korea. Opatów na ustach Polaków, zdjęcia z targowiska grozy mrożą krew w żyłach

Mimo całkowitego zakazu sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach nielegalny proceder w Polsce nadal kwitnie. O Opatowie mówi już cała Polska, po tym jak w mediach społecznościowych znany poseł Łukasz Litewka nagłośnił sprawę niehumanitarnego traktowania zwierząt. Psy w typie popularnej rasy shih-tzu zamarzały zamknięte w zbyt ciasnej klatce, co pokazuje, że dla pseudohodowców liczy się tylko zysk. 

pies policyjny
23.01.2024 11:58 Po kłótni z partnerką wyszedł, grożąc, że popełni samobójstwo. Pies Boss wykazał się czujnym nosem

Z funkcjonariuszami policji z Wejherowa skontaktowała się zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca przekazała, że jej partner opuścił mieszkanie, informując bliskich, że zamierza targnąć się na swoje życie. Mężczyzna nie rzucał słów na wiatr, bowiem wziął przedmioty, które świadczyły o zamiarze popełnienia samobójstwa. W pościg za 65-latkiem udał się pies tropiący o imieniu Boss, który udowodnił, że znakomity węch potrafi zdziałać cuda.

wnykarz
20.01.2024 14:21 Nie wiedział, że jest nagrywany, o świcie "usidlili" go leśnicy. Za ten czyn grozi mu 5 lat więzienia

Fotopułapka mająca dostarczać wspaniałe ujęcia dzikich stworzeń zarejestrowała nielegalną działalność na terenie Nadleśnictwa Jarosław. Straż leśna we współpracy z policjantami zaskoczyła mężczyznę podczas rabunkowych działań, które w bezpośredni sposób narażają ludzi oraz zwierzęta na poważny uszczerbek na zdrowiu. Ujęty na gorącym uczynku miał zupełnie inne plany na swój poranek. 

zgubiony pies
19.01.2024 12:38 Zagubionego psa znaleźli policjanci. Nie zawieźli go do schroniska, zrobili coś wyjątkowego

Przerażony biegał po ulicy między samochodami w Bielsku Podlaskim. Gdyby nie policjanci pies mógłby nie przeżyć. Zdezorientowanego zwierzaka uratował patrol, jednak to, co zrobili dla niego, zaskoczyło wielu internautów.

kot na łańcuchu
09.01.2024 13:29 Porażające, co zrobili kotu wraz z nadejściem mrozów. Zwierzę na łańcuchu wypatrzyli przechodnie

Zima daje się we znaki wszystkim, a szczególnie źle jej uroki znoszą zwierzęta. Siarczysty mróz, który pojawił się w naszym kraju, sprawił, że fundacje prozwierzęce apelują o pomoc dla psów, kotów i innych stworzeń mieszkających zarówno w miastach, jak i na wsiach. Tymczasem przy budzie w jednym z ogródków na osiedlu w Poznaniu znaleziono kota trzymanego na łańcuchu. Właściciele twierdzili, że wyziębiony pupil ma aktualnie spacer „na siku”.

Policyjny pies na medal odchodzi na emeryturę
07.01.2024 14:06 Pies policyjny obchodzi na emeryturę. Nie uwierzycie, co dla niego przygotowali, łza kręci się w oku

Policyjny pies o imieniu Lyka został odesłany do domu. Wyszkolona do wykrywania materiałów wybuchowych suczka wspomagała pirotechników swoich znakomitym węchem, niejednokrotnie stawiając czoła niebezpieczeństwu oraz chroniąc swojego przewodnika własnym ciałem. W końcu przyszedł czas, żeby sunia przeszła na zasłużoną emeryturę. W podzięce za służbę została „zbombardowana”.

Pies Teodor został uratowany przez policjanta
28.12.2023 12:25 Pożar pochłonął życie jego pana. Pies myślał, że już wszystko stracone, wtem nadjechał radiowóz

Strażacy w asyście policji interweniowali przy pożarze, jaki wybuchł w powiecie świeckim. Zwęglone ciało mężczyzny znaleziono w spalonym baraku. Choć żywioł pochłonął życie jednej osoby, zgłoszenie pozwoliło uratować istotę pozostającą na terenie gospodarstwa. Policjant nie wrócił ze służby sam. Z rozpadającej się budy uratowano wyziębionego i wychudzonego czworonoga.

Znaleziono dwa psy na mrozie
27.11.2023 14:00 Tuż przed świętami wrócił niechlubny zwyczaj. Dwa psy porzucone mrozie, żeby tylko nie wróciły do domu

Nazywają je czworonożnymi przyjaciółmi, ale do czasu. Porzucone zwierzęta zimą to stale powracający problem, o czym przypominają pracownicy schronisk, weterynarze oraz stróżowie prawa. Nawet 3 godziny na mrozie i przy silnych opadach śniegu mogły spędzić dwa psy, które zauważyli mieszkańcy Pomorza. Właściciel upewnił się, że niechciane pupile nie wrócą do domu. Uniemożliwiała im to ciężka paleta, do której zostały przywiązane pod sklepem.

Kotek uratowany przez policjantów
14.11.2023 14:50 Bezdomny mężczyzna usłyszał pisk ze śmietnika. Na ten widok pękło mu serce, musiał pobiec na policję

Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni o nietypowym „znalezisku” na jednym z kutnowskich śmietników. Wśród odpadów wyrzuconych do kosza kryło się coś znacznie cenniejszego niż biżuteria czy meble w stylu retro. Mężczyzna w kryzysie bezdomności wyciągnął z kontenera malutkie, schorowane zwierzątko. Pomimo własnych problemów i ciężkiego położenia znalazca postanowił szukać dla niego pomocy.

Znaleziono szczenięta porzucone w worku
18.10.2023 11:21 Pogranicznicy znaleźli worek tuż przy drodze. Kiedy odwiązali sznurek, aż żal ścisnął ich serca

Co można znaleźć w worku porzuconym w przydrożnym rowie? Większość z nas prawdopodobnie spodziewałaby się zobaczyć stertę śmieci czy zużyte sprzęty RTV i AGD. Funkcjonariusze Straży Granicznej mieli jednak przeczucie, że sprawa jest poważniejsza. Otwarłszy worek, dokonano przerażającego odkrycia. W środku znajdowały się szczenięta pozostawione na pewną śmierć. To nie koniec ich historii.

Kocięta porzucone w skrzynce
20.09.2023 14:27 Rowerzyści nie mogli oderwać od nich wzroku. Skulone ze strachu maleństwa błądziły pośrodku lasu

Niedostateczna wiedza o opiece nad zwierzętami, a zarazem brak empatii oraz odpowiedzialności za sprowadzone na świat stworzenia, odbijają się na pupilach, które z dnia na dzień tracą dach nad głową. Zostawione na pastwę losu kocięta zostały zauważone przez dwóch rowerzystów. Miejsce, w którym je porzucono, nie było przypadkowe. Sprawca postarał się, by nikt go nie zauważył. 

Pies zamknięty w nagrzanym samochodzie
17.08.2023 08:46 Zamknęła szczenię w nagrzanym aucie, sama poszła poopalać się na plaży. Pies nie reagował już na wołanie

Ciepłych miesięcy w Polsce jest jak na lekarstwo. Nic dziwnego, że każdy chce je wykorzystać jak najlepiej. Jednak podczas urlopu ze swoim pupilem należy dbać nie tylko o swój komfort, ale również o potrzeby zwierzęcia. Niektórzy właściciele podczas wyjazdów do miejscowości turystycznych nagle o tym zapominają i narażają swoje zwierzęta na ogromne cierpienie. Kolejną ofiarą ludzkiej bezmyślności na wakacjach stał się niespełna roczny pies, który niemalże skonał z powodu przegrzania organizmu. Gdy on czekał w zamkniętym samochodzie, jego właścicielka poszła zabawić się nad wodą. 

Morderca zwierząt
11.08.2023 11:02 Widziałeś tego mężczyznę? Szuka go policja. Uchwycił go monitoring, wcześniej skatował zwierzę

W Polsce, za znęcanie się za zwierzętami można zostać ukaranym karą pozbawienia wolności. Kilka miesięcy temu, w Kołobrzegu, ktoś skatował zwierzę podlegające częściowej ochronie. Póki co, nie udało się ustalić szczegółów zdarzenia, ale wiadomo, że w sprawę zamieszany jest mężczyzna, którego twarz udało się nagrać w sierpniu bieżącego roku na miejskim monitoringu. Lokalna policja prosi o pomoc każdego, kto może pomóc w ustaleniu tożsamości człowieka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami. 

Mężczyzna, który zastrzelił kota został zatrzymany przez policję
25.07.2023 13:31 Zastrzelił kota sąsiadki, bo wbiegł na jego podwórko. Nie pomyślał, w jakie kłopoty się wpakuje

Do policjantów w Zabłudowie (woj. podlaskie) trafiło zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że sąsiad zastrzelił z broni jej kota. Na miejsce udał się patrol, który miał za zadanie rozeznać się w sprawie i zająć mężczyzną. Tam na jaw wyszło więcej przewinień, które oskarżony miał za uszami.

Pies policyjny rzucił się na poddanego
24.07.2023 12:33 Stał z podniesionymi rękoma, lecz policja była bezlitosna. Gdy spuścili psa, mógł tylko zasłaniać twarz

Zagraniczne media rozpisują się na temat sytuacji, do jakiej doszło podczas pościgu ciężarówki. Gdy podejrzany mężczyzna w końcu zatrzymał pojazd i wysiadł na drogę, jeden z mundurowych, któremu towarzyszył pies, puścił go, a ten rzucił się na zatrzymanego, choć miał ręce w górze świadczące o poddaniu się. Wszystko zarejestrowały kamery osobiste funkcjonariuszy.

Do kobiety dotarło, że nic już nie uratuje psa zamkniętego w samochodzie
17.07.2023 11:18 Kobieta upadła na ziemię po tym, co zobaczyła w aucie. Tych 15 minut nie wybaczy sobie do końca życia

Ile jest warta przysłowiowa “chwilka”? Historia, jaka rozegrała się na parkingu przed supermarketem Walmart pokazuje, że nawet pozornie krótka nieobecność może kosztować nas wyrzuty sumienia, traumę do końca życia, a przede wszystkim życie najlepszego przyjaciela. Mieszkanka Florydy doprowadziła do śmierci suczki rasy pitbull, którą pozostawiła w nagrzanym samochodzie. Chociaż zapewniała, że z myślą o pupilu włączyła klimatyzację, z urządzenia wiało gorące powietrze.