Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Policja

Policja

pies w łodzi
24.03.2022 19:03 Łódź stanęła w ogniu. Policjant rzucił się na pomoc pitbullowi

Do pożaru łodzi doszło w San Rafael w Kalifornii. Kiedy zauważono ogień wezwano straż pożarną i policję na miejsce zdarzenia. Ogień rozprzestrzeniał się wszędzie, należało szybko działać. Jednak nie chodziło tylko o ugaszenie pożaru, który mógł rozprzestrzenić się na inne łodzie. W pułapce znalazł się pitbull, który potrzebował pomocy.

myśliwy na polowaniu
24.03.2022 18:59 Giną tysiące ptaków, w tym gatunków zagrożonych. Myśliwi strzelają gdy tylko zobaczą zwierzę

Ptaki 13 gatunków znalazły się na liście zwierzyny łownej. Co zaskakujące, liczebność niektórych z nich od kilku lat spada. Polowania nie mają więc na celu kontroli populacji, tak jak ma to miejsce w wypadku dzików, a jedynie zapewnieniu rozrywki myśliwym i poprawy sytuacji ekonomicznej kół łowieckich. Z tego względu fundacja Niech Żyją! wystosowała w imieniu 50 innych organizacji oraz osób prywatnych, związanych między innymi ze środowiskami akademickimi zajmującymi się ochroną i konserwacją dzikiej przyrody. Wniosek o moratorium, czyli wstrzymanie przepisów zezwalających na polowania trafił na biurko ministra Wosia.

papuga
24.03.2022 18:57 Policjanci z Jarosławia dokonali nietypowej interwencji. Po brawurowej akcji aresztowali... barwnego ptaka

Zazwyczaj to policjant przygląda się bacznie obywatelom. Tym razem jednak sytuacja się odwróciła. Zdumieni policjanci z Jarosławia zorientowali się, że ktoś bardzo uważnie przygląda się im.Była to kolorowa papuga, która przysiadła na szybie jednego z policyjnych motorów. Ptak przekręcał główkę, mrugał porozumiewawczo i wyraźnie zachowywał się prowokacyjnie. Został "aresztowany".

smutny pies
24.03.2022 18:57 Gdyby nie refleks kobiety, jej pies mógłby już nie żyć. Czy w Jaworznie grasuje truciciel?

Właściciele psów z Jaworzna przeżywają ostatnio ciężkie chwile. Wiele wskazuje na to, że w ich mieście ktoś wypowiedział wojnę Bogu ducha winnym psom. Pierwszą ofiarą miał być Gacek.Pani Katarzyna wyprowadzała swojego psa, uroczego Gacka, jak co dzień na spacer. W pewnym momencie zwierzę wywęszyło coś w trawie. Już po chwili pies mlasnął ze smakiem. Pani Katarzyna, tknięta instynktem, podeszła szybko do Gacka i sprawdziła, co mu tak zasmakowało.

szopy w dachu
24.03.2022 18:57 Niecodzienni goście zamieszkali na dachu kamienicy. Odpędzili nawet strażaków, władze nie wiedzą, co robić

Dach dwupiętrowej kamienicy przy al. Wojska Polskiego w Gdańsku stał się domem dla rodzinki niezwykłych zwierzaków. Choć żyją dobrze z sąsiadami, miasto stara się je usunąć i... nie daje rady.- Po prostu wyjrzałam przez okno i koło komina zobaczyłam coś prążkowanego - opowiada Helena Kogut, mieszkająca w domu naprzeciwko, dziennikarzom portalu Gdańsk.pl. - Pomyślałam, że to pies. Ale po chwili dotarło do mnie: jak to, pies na dachu? Zajrzałam do książki i wyjaśniło się. Na kominie szalał szop pracz.

BeFunky-collage - 2021-08-02T103751.658
24.03.2022 18:55 Niezwykła interwencja policji, pomocy potrzebowało ranne zwierzę. Zdjęcia z akcji mówią wszystko

Policjanci patrolowali nocą ulice Kostomłotów pod Środą Śląską, gdy światła reflektorów radiowozu wyłowiły z ciemności niezwykły widok.Przy ścianie jednego z budynków, na chwiejnych nogach, wyraźnie ranny, spacerował ptak. i to nie byle jaki - piękny okaz bociana!

BeFunky-collage - 2021-07-12T144602.013
24.03.2022 18:43 Pies został porzucony w związanym worku. Czy już nigdy nie zaufa ludziom?

Nie wiadomo do końca, co się stało. Znane fakty są przerażające: ktoś porzucił psa w lesie. Zwierzę zostało wepchnięte do worka, który zawiązano i zostawiono przy drodze. Już teraz wiadomo, że psiak odniósł głębokie rany psychiczne.Pieska, a właściwie wijący się na ziemi i skamlący worek, znalazła jedna z mieszkanek okolic Rojewa pod Gorzowem Wielkopolskim. Zawiadomiła policję.

BeFunky-collage - 2021-07-12T133019.690
24.03.2022 18:43 Złodziej myślał, że jest sprytny. Policyjny pies okazał się sprytniejszy

Mężczyzna był śmiały i bezczelny, w dodatku pijany. Gdy zobaczył okazję, postanowił ją wykorzystać. Jednym uderzeniem rozbił szybę w oknie domu i już witał się z cudzą skarbonką. Plany pokrzyżował mu niezwykły funkcjonariusz.Złodziej zabrał z cudzego domu w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) skarbonkę, w której było ok. 1 tys. złotych. Nic dziwnego, że gdy prawowita mieszkanka wróciła z pracy do domu i zobaczyła stratę, niemal wpadła w rozpacz.

BeFunky-collage (2)
24.03.2022 18:43 Na jeziorze przewróciła się żaglówka, wodniacy rzucili się na ratunek. Dla niej było za późno

Do tragedii doszło na mazurskim jeziorze Roś. Nikt nie spodziewał się, że nagła zmiana pogody będzie mieć tak fatalne konsekwencje.Mężczyzna, jego dwie nastoletnie córki i przyjaciel rodziny pływali jakby nigdy nic na żaglówce na pięknym jeziorze Roś w powicie piskim (woj. warmińsko-mazurskie). Towarzyszyła im suczka Frajda. Pogoda była piękna - do czasu.

BeFunky-collage - 2021-07-08T143357.398
24.03.2022 18:43 Mieszkańcy Manchesteru wciąż nie mogą w to uwierzyć: grupa dzieci zamęczyła kota

Do porażających zdarzeń doszło w angielskim mieście Manchester. Oprawcy pozbawili życia kota w wyjątkowo brutalny sposób. Opinia publiczna jest w szoku - sprawcami zbrodni są dzieci w wieku szkolnym.Katy Hallows wróciła do domu i zaczęła rozglądać się za swoim 11-letnim kotem, Oscarem, który zawsze wychodził jej na spotkanie. Tym razem nie było go nigdzie widać. Kobieta poczuła niepokój, niebawem spokojny wieczór miał się zmienić w koszmar.

BeFunky-collage - 2021-07-07T135057.610
24.03.2022 18:43 Kobieta stanęła przed sądem za brutalny atak na własnego kota. Złożyła wstrząsające zeznanie

Suzanne Bennett wygląda na sympatyczną angielską gospodynię domową. Niestety, dopuściła się przerażającego ataku na własnego kota. Słowa, które wypowiedziała na sali sądowej, mrożą krew w żyłach.Bennett mieszka w miejscowości Radcliffe pod Manchesterem. Ma 48 lat i przez większość życia opiekowała się kotami. Nagle wstąpił w nią diabeł.

Policja
24.03.2022 18:43 Mieszkanka Wałbrzycha przeżyła wstrząs, gdy na ulicy natknęła się na martwe ciało

Pani Joanna z Wałbrzycha nie spodziewała się, że w drodze do pracy dokona wstrząsającego odkrycia. Zamiast do biura, pobiegła z powrotem do domu, zaszokowana tym, co zobaczyła.Gdy pani Joanna dochodziła do siebie po tym, jak roztrzęsionym głosem zdała relację swojemu mężowi, policja była już w drodze. To mąż pani Joanny, Aleksander, opowiedział o wszystkim funkcjonariuszom.

pies i cela
24.03.2022 18:43 Kobieta ciężko raniła własnego psa, teraz chodzi wolno. Skandal wstrząsnął USA

To zdarzenie mrozi krew w żyłach, a decyzja wymiaru sprawiedliwości bulwersuje. Aż trudno uwierzyć, że kobieta, która dopuściła się tak strasznego czynu, chodzi wolno jakby nigdy nic.Opinia publiczna w USA śledzi sprawę Pauline Waldron, która dopuściła się szczególne okrucieństwa wobec swojego psa. Nie mieści się w głowie, co zrobiła zwierzęciu, a system sprawiedliwości jest bezradny.

wypadek
24.03.2022 18:43 Tragiczny los kobiety i dziecka. Winny człowiek czy dzik? Sąd ogłosił wyrok

Była noc w Boże Narodzenie. Maciej prowadził auto, obok siedziała jego żona, a z tyłu w foteliku zaledwie miesięczna córeczka. W sekundę życie Macieja zmieniło się w koszmar, a dwa inne życia zgasły jak zdmuchnięte świeczki.Wszystko wydarzyło się w przeciągu kilku sekund. Dziś sąd rozstrzygnął, czy tragedii można było zapobiec.

BeFunky-collage (57)
24.03.2022 18:43 Zabiły psa i uciekły, aktywiści wyznaczyli nagrodę. Trwa obława na zbrodniarki

Do wstrząsających zdarzeń doszło wczoraj w miejscowości Patiala w Indiach. Nagranie z kamery ochrony ukazuje wstrząsającą scenę, aż nie chce się wierzyć, że jest prawdziwe.Policja nie ma jednak wątpliwości. Wstrząsający film ukazuje, jak dwie kobiety w okrutny sposób traktują psa. Aż nie chce się wierzyć własnym oczom.

nóż
24.03.2022 18:43 Miał zdjęcia martwych kotów w telefonie, ale twierdzi, że jest niewinny. Trwa głośny proces

Porażające fakty wychodzą na jaw w sprawie mężczyzny, oskarżonego o zabicie dziewięciu kotów w brytyjskim mieście Brighton. Oskarżony nie przyznaje się do winy, ale dowody piętrzą się przeciw niemu.Koszmar zaczął się przed kilkoma miesiącami, gdy zaczęły ginąć okoliczne koty. Przerażeni właściciele znajdowali je przed swoimi domami z głębokimi ranami. Wszystko wskazywało na to, że to nie ataki drapieżników, lecz celowe działanie człowieka - zabójcy kotów.

Bestia
24.03.2022 18:42 Niecodzienna akcja Straży Miejskiej w Sosnowcu. Wszystko przez groźne zwierzę

Mieszkanka Sosnowca przeżyła chwile grozy po tym, jak w czasie spaceru ulicą 3 Maja natknęła się na drapieżnika, i to bardzo egzotycznego. Interweniowała Straż Miejska, glos zabrał nawet prezydent miasta.To miał być zwykły spacer dla mieszkanki Sosnowca, która jeszcze nie wiedziała, że przeżyje chwile grozy. W pewnym momencie na jej drodze stanął... pyton królewski.

auto
24.03.2022 18:42 Policja ruszyła na pomoc psu uwięzionemu w nagrzanym aucie. Właściciel martwił się jednak czym innym

Do bulwersującej sytuacji doszło w mieście Brighton w Wielkiej Brytanii. I nie chodzi tylko o to, że właściciel zamknął psa w nagrzanym aucie. Zachowanie "opiekuna" psa woła o pomstę do nieba.Policja została wezwana na promenadę w Brighton po tym, jak ktoś zobaczył psa zamkniętego w samochodzie. Auto stało na słońcu, szyby nie były uchylone. Panował upał, ok. 24 stopnie Celsjusza.

rolnik
24.03.2022 18:42 Rolnik znęcał się nad psem, zwierzę jest w ciężkim stanie. Internauci ruszają z pomocą

Aż trudno w to uwierzyć, ale nagranie mówi samo za siebie. Rolnik z powiatu ostrowskiego okładał swojego psa pięścią. Na filmie słychać krzyki przerażonej kobiety. Pogotowie dla Zwierząt dokonało przejmującej interwencji.Do zdarzenia doszło wczoraj. Pogotowie dla Zwierząt otrzymało od świadka mrożący krew w żyłach film, na którym widać, jak rolnik bije swojego psa pięścią. Pies skamle, nagrywająca komórką kobieta nie może powstrzymać okrzyku zgrozy.

krowy zaniedbane
24.03.2022 18:42 Wstrząsający przypadek zaniedbania zwierząt, rolnik ucieka przed policją. Czy zostanie schwytany?

Wioska pod Surażem (pow. białostocki) cała trzęsie się dziś z oburzenia. Pierwszą oznaką nadciągającego koszmaru był silny odór zgnilizny, wyczuwalny w powietrzu. Gdy inspektorzy weszli na teren jednego z gospodarstw, wprost nie wierzyli własnym oczom.W oborze należącej do jednego z mieszkańców wsi znaleźli 20 zabiedzonych krów, ledwo żywych z głodu i odwodnienia. Co gorsza, między nimi leżało na ziemi 7 martwych zwierząt. Żywe krowy dogorywały nad trupami swoich towarzyszek.

psy złe
24.03.2022 18:42 Australia: zginęła opiekunka psów. Media donoszą, co może spotkać zwierzęta

Mieszkańcy australijskiego miasta Maryborough w stanie Queensland przeżyli szok, z którego długo się nie otrząsną. Jak donosi policja, doszło do strasznej tragedii.Sąsiedzi zawiadomili funkcjonariuszy po tym, jak z ogrodu pobliskiego domu zaczęły dobiegać straszne krzyki. Niestety, nim przybyła pomoc, było już za późno. Policjanci znaleźli zwłoki kobiety w wieku między 30 a 40 lat. Były w strasznym stanie: na twarzy, piersi i brzuchu ofiary widać było krwawe rany po ugryzieniach.

Tygrys ryczy i leży
24.03.2022 18:42 Hodował nielegalnie dzikie tygrysy. Zapadł przełomowy wyrok, wstrząsające szczegóły

Tygrysy, lamparty, pumy - te i inne wielkie, dzikie koty zostały odebrane zgodnie z wyrokiem sądu Maciejowi M., przedsiębiorcy odpowiedzialnemu za nielegalny handel dzikimi zwierzętami. Mężczyzna obszedł przepisy prawne, dzięki czemu mógł przez lata bezkarnie obracać zwierzętami na czarnym rynku. Jego "hodowla" była zarejestrowana jako cyrk. Mężczyzna był na tyle pewny siebie, że oferty sprzedaży zamieszczał na łamach lokalnej gazety.

Amstaff
24.03.2022 18:41 Skandal na Mazowszu. Agresywny amstaff sieje postrach w Mławie, policja pilnie poszukuje właściciela

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tragedii w województwie świętokrzyskim, gdzie pies tej samej rasy był podejrzewany o morderstwo swojego właściciela (więcej informacji możesz znaleźć >tutaj< oraz >tutaj<), a media ponownie obiegła dramatyczna wieść. Amstaff sterroryzował mieszkańców miasta w północnej części Mazowsza. Tym razem lekkomyślność opiekuna psa doprowadziła do śmierci pupila należącego do mieszkanki Mławy.

drapieżnik
24.03.2022 01:00 Niezwykła akcja straży pożarnej zapobiegła nieszczęściu. Wszystko dzięki rezolutnemu kotu

Do niezwykłych wydarzeń doszło w Krapkowicach. Nikt z mieszkańców bloku nie spodziewał się, że niedzielny spokój przerwie brutalnie atak nietypowego drapieżnika.Nie wiadomo, do czego by doszło, gdyby nie system wczesnego ostrzegania, niezawodnie pilnujący osiedla przy ul. Kilińskiego w Krapkowicach.

Kogut
21.03.2022 01:00 54-latek kradł kury i koguty, bo boi się Putina. "Zapasy na wojnę robię"

54-letni mieszkaniec Sarnowa został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem kradzieży elektronarzędzi oraz inwentarza żywego na łączną kwotę ponad 11 tys. zł. Tłumaczenia mężczyzny są zaskakujące, padło nazwisko prezydenta Federacji Rosyjskiej.Policja powiadomiła, że na przełomie lutego i marca 2022 roku w gminie Lidzbark Warmiński dochodziło do kradzieży... z włamaniem do kurników. Łupem złodzieja padło łącznie 34 kur i 3 kogutów. Oprócz tego, przywłaszczył sobie elektronarzędzia.

Karetka
17.03.2022 01:00 Chciała obronić się przed psem, straciła palec. Policja ustala dane właściciela

Mieszkanka Siedlec została brutalnie zaatakowana przez psa w typie amstaffa, w wyniku czego straciła serdeczny palec. Właściciel agresywnego zwierzęcia zbiegł z miejsca zdarzenia. Służby prowadzą dochodzenie, mające na celu ustalić jego tożsamość.Jak informuje portal tygodniksiedlecki.pl, do makabrycznego incydentu doszło w środę, 9 marca, ok. godz. 18 w centrum Siedlec. Pozostawione przed sklepem spożywczym psy zaatakowały przechodzącą kobietę z małym psem.

Psy z Ukrainy
17.03.2022 01:00 Do Gorzowa trafiło 29 psów z Ukrainy. Uniknęły najgorszego dzięki policjantowi

Policjant z Gorzowa poświęcił swój prywatny czas, aby pojechać na granicę polsko-ukraińską i wraz z wolontariuszami pomóc zwierzętom pochodzącym z kraju owładniętego wojną. Uratowane pieski są już bezpieczne, ale podczas akcji ratunkowej nie obyło się bez komplikacji.Wojna na Ukrainie trwa już od ponad trzech tygodni. Inwazja wojsk rosyjskich rozpoczęła się 24 lutego od północy, południa i ze wschodu i dając początek dramatowi uciekających przed wojną ludzi. W geście solidarności z obywatelami Ukrainy na granicy polsko-ukraińskiej masowo zjawiają się służby oraz wolontariusze oferujący pomoc uchodźcom i ich zwierzętom. Wśród nich znalazł się nadkomisarz Artur Chorąży z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Wypadek samochodowy
16.03.2022 01:00 Kierowca forda puścił psa luzem po aucie, jazdę skończył na drzewie

W okolicach Żerkowa (woj. wielkopolskie) miał miejsce wypadek komunikacyjny. Osobowy ford uderzył z dużą siłą w przydrożne drzewo, a 72-letnia pasażerka trafiła do szpitala. Przyczyną wypadku okazało się nieodpowiednio przewożone zwierzę.Jak informuje portal jarocinska.pl, do groźnego wypadku doszło w niedzielę, 13 marca na drodze Żerków - Raszewy. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, w wyniku czego przód auta został niemal całkowicie zniszczony.