Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Policyjny pies wprawił w zdumienie Polaków. Udało mu się tego dokonać, służby opowiedziały historię
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 01.03.2023 12:02

Policyjny pies wprawił w zdumienie Polaków. Udało mu się tego dokonać, służby opowiedziały historię

pies policyjny
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W Sokółce kierowca jechał środkiem jezdni z dużą prędkością i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Po kilku kilometrach pościgu porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. W złapaniu go pomógł pies policyjny “Gucio”.

Uciekinier okazał się być 24-letnim obywatelem Turkmenistanu. Tłumaczył on, że uciekał, ponieważ nie miał przy sobie odpowiednich dokumentów. Mężczyzna trafił do aresztu i tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna uciekał przed policją

Policjanci z Sokółki chcieli zatrzymać pędzącego Opla do kontroli. Kierowca jednak zlekceważył ich polecenia i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach w jego aucie uszkodziła się opona i dalszą ucieczkę kontynuował pieszo.

Wtedy do akcji wkroczył policyjny pies Gucio, który szybko złapał trop i prowadził funkcjonariuszy w stronę mężczyzny. To nie pierwszy raz, gdy policyjne zwierzę odgrywa kluczową rolę w złapaniu przestępców.

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Psy policyjne - szkolenie

Najczęściej psem policyjnym zostają owczarki niemieckie, ale to nie reguła, również inne rasy mogą pomagać stróżom prawa w ich pracy. Takie zwierzęta wymagają specjalnego szkolenia przed pełnieniem służby. 

Szkolenie takiego psa trwa około pół roku. Część zajęć odbywa się poza szkółką, aby psy przyzwyczaiły się do środków transportu czy sztucznego oświetlenia. Atest psy dostają na rok i cyklicznie jest sprawdzana ich sprawność. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: sokolka.policja.gov.pl, policja.pl

Tagi: Pies Policja