Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 24.05.2023 13:06

Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie

policjanci i psy
instagram/novaramedia

W sieci pojawił się materiał wideo z interwencji przeprowadzonej przez uzbrojonych policjantów. Mundurowi na oczach świadków oraz właściciela psów oddali w ich kierunku strzały, natomiast mężczyznę potraktowali paralizatorem. Sprawie przyglądają się bacznie internauci z różnych zakątków świata.

Do tego strasznego wydarzenia doszło w Wielkiej Brytanii 7 maja br. Mundurowi z Metopolitan Police mieli usiłować zatrzymać mężczyznę, który szedł wzdłuż kanału Limehouse w Londynie. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusze mierzą w kierunku zwierząt, a następnie oddają strzały.

Policjanci strzelili do psów

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez “The Telegraph” londyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę spacerującego z dwoma psami nad kanałem Limehouse. Siedmiu mundurowych wycelowało w kierunku szczekających czworonogów, kiedy ich opiekun chciał się oddalić z miejsca akcji. Funkcjonariusze krzyczeli, aby ten wrócił do nich na kontrolę, co słychać na udostępnionym nagraniu.

W pewnej chwili czworonogi ruszyły w stronę policjantów, jednak nie zerwały się z upięcia, które wciąż trzymał ich opiekun. Wtedy z ust funkcjonariuszy padło ostrzeżenie, aby ten miał je pod kontrolą.

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Nagle akcja nabrała rozpędu

Po kilku chwilach jeden z policjantów zarzucił na szyję psa poskrom weterynaryjny, który stosuje się choćby podczas odławiania zwierząt. Obojętny nie pozostał na to jego opiekun, który szybko zrzucił linkę z szyi czworonoga. Na nagraniu widać, jak pochyla się i przytula swoje zwierzęta, w czasie kiedy funkcjonariusze wciąż celują do nich z broni.

W pewnym momencie jeden z mundurowych oddaje strzał w kierunku psa. Ten pada na ziemię, lecz nie umiera od razu, o czym świadczą konwulsje, które nim wstrząsają. Drugi zwierzak ucieka w kierunku właściciela, lecz kończy w sposób dokładnie taki sam, co jego kompan. Mężczyzna w tym czasie ląduje na ziemi i zostaje potraktowany paralizatorem.

Przerażeni świadkowi zaczęli krzyczeć

Do sieci trafiło nagranie zarejestrowane przez świadków zdarzenia. W chwili oddania strzałów oraz potraktowania mężczyzny paralizatorem wśród nich rozbrzmiał krzyk. Funkcjonariusze jednak wydawali się zupełnie niewzruszeni taką reakcją. Brytyjskie media zaznaczają, że opiekun psów nie był uzbrojony, a także że do momentu powalenia na ziemię trzymał psy na smyczy.

Sprawę komentuje również Metropolitan Police. Nie mają wątpliwości, że funkcjonariusze postąpili słusznie i nie powinno im się niczego zarzucać.

- Funkcjonariusze mają obowiązek działać tam, gdzie to konieczne, zanim dojdzie do dalszych zdarzeń - piszą w oświadczeniu.

Dodają, że interwencja odbyła się po wezwaniu kobiety, którą w okolicy zaatakowały psy.

- Mężczyzna został aresztowany w związku z incydentem dotyczącym niebezpiecznej utraty kontroli nad psem i napaść. Został zatrzymany przez policję. Nikt nie został zabrany do szpitala. Oba psy zostały zlikwidowane przez policję na miejscu zdarzenia. Nigdy nie jest to łatwa decyzja dla żadnego funkcjonariusza. Dyrekcja Standardów Zawodowych MET sprawdzi okoliczności tego incydentu - podsumowują.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Pokazali, co funkcjonariusz wyprawiał z psem na lotnisku. Na wszystko patrzyli przerażeni pasażerowie
pies na lotnisku
Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak ochroniarz obchodzi się z psem pracującym na lotnisku w Detroit. Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że żaden opiekun czworonoga nie powinien szarpać zwierzęcia z taką siłą. Skandaliczne zachowanie mężczyzny odbiło się szerokim echem nie tylko wśród internautów, ale także nie umknęło również uwadze lokalnych polityków. Specjalnie wyszkolone psy pełnią bardzo ważną rolę podczas patroli na lotniskach. Niestety ten agent traktował swojego czworonożnego kompana na służbie w zatrważający sposób. Nie ma się co dziwić, że jego poczynanie wzbudziło oburzenie u tak wielu osób.
Czytaj dalej
Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia
sunia i szczenięta w schronisku
Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście porzuconych szczeniąt. Ratownicy tego dnia znaleźli trzy mioty małych piesków, przy których nie było ani jednej mamy. Od razu zdali sobie sprawę, że walka o ich życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych.Kiedy maluchy znalazły się w schronisku, personel postanowił, że spróbuje niecodziennego rozwiązania. Otóż pracownicy wpadli na pomysł, aby zbliżyć szczenięta do karmiącej suni, która trafiła do nich jakiś czas temu. To jak zachowała się podczas ich pierwszego spotkania, nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Aż trudno w to uwierzyć!
Czytaj dalej