Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zmartwiona rodzina poinformowała policję o zaginięciu seniora. Odnalazł go pies funkcjonariusz
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 11.06.2023 09:44

Zmartwiona rodzina poinformowała policję o zaginięciu seniora. Odnalazł go pies funkcjonariusz

pies policyjny Kałam
Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Psy współpracujące z policją niejednokrotnie udowadniały, że świetnie radzą sobie na służbie. W zależności od wyszkolenia zajmują się konkretnymi zadaniami. Kałam to czworonożny funkcjonariusz ze Szczecina. Kolejny raz udowodnił, że jego pomoc jest niezbędna.

Czworonogi pełniące służbę w policji są szkolone między innymi pod kątem tropienia, patrolowania, wyszukiwania śladów narkotyków oraz do pracy w miejscach katastrof. Już nie jeden raz te mądre zwierzęta przyczyniły się do uratowania komuś życia. Podobnie było i w tym przypadku, gdy zaginął starszy mężczyzna.

W poszukiwaniach seniora wziąć udział pies policyjny

Zaniepokojona rodzina 75-letniego mężczyzny, zgłosiła na numer alarmowy, że senior wyszedł z domu, nikomu nie mówiąc gdzie, ani w jakim celu się udaje. Senior ze względu na swój stan zdrowia musi znajdować się pod stałą opieką najbliższych, w związku z czym jego zniknięcie zmartwiło ich jeszcze bardziej.

Cała sytuacja miała miejsce w Szczecinie, a funkcjonariusze z tamtejszej komendy nie tracąc czasu, ruszyli na poszukiwania. Wśród funkcjonariuszy znalazł się również pies o imieniu Kałam i jego przewodnik st. sierż. Patryk Binięda.

Suczka kuliła się w kącie, ilekroć ktoś wyciągał do niej rękę. Psychiczne blizny sięgały znacznie głębiej

Psi funkcjonariusz spisał się na medal

Policjanci a wśród nich Kałam ze swoim opiekunem ruszyli na poszukiwania w wyznaczonym terenie. Pies otrzymał od najbliższych 75-latka należące do niego rzeczy, aby mógł nawąchać się jego zapachu. Dzięki temu bez problemu znalazła trop.

Kolejny sukces na koncie Kałama

Czworonóg zaprowadził towarzyszącego mu funkcjonariusza w okolice torowiska przy ulicy Tczewskiej. To właśnie tam znajdował się zaginiony senior. Mężczyźnie na szczęście nie stało się nic złego i niezwłocznie trafił pod opiekę rodziny. Jednakże nikt nie ma wątpliwości, że jego znalezienie to duża zasługa Kałama.

Kot wygryzł psy z policji i tak łatwo stołka nie odda. Żaden zbir nie ma z nim szans, gdy wyrusza na patrol
kot w policji
Kto powiedział, że tylko psy mogą współpracować z policją? Ten kot udowodnił, że w w roli funkcjonariusza sprawdza się znakomicie, a dbanie o porządek i bezpieczeństwo Amsterdamu jest jego ulubioną czynnością, oczywiście poza jedzeniem i spaniem. Kariera oficera Kitty potoczyła się w zaskakujący sposób, bowiem wieść o jego służbie dotarła do różnych części świata. Wszystko za sprawą TikToka.Oficer Kitty rozkochał w sobie internautów. Nie ma się co zresztą dziwić, bowiem kto mógłby oprzeć się urokowi czarnego mruczka w odblaskowej kamizelce z napisem “policja”? Nigdy nie uwierzycie, skąd wziął się jego pseudonim i co tak naprawdę kot robi na co dzień.
Czytaj dalej
Sieć obiegło zdjęcie psa uratowanego z powodzi. Aż serce ściska, widząc co zrobił, "Te oczy widziały wiele"
pies uratowany z powodzi
Świat obiegło poruszające zdjęcie psa, który wręcz dziękuje za pomoc podczas akcji ratunkowej po rozpadzie tamy w Nowej Kachowce. Woda zaczęła w zawrotnym tempie pokrywać tereny położone w obwodzie chersońskim. Dach nad głową i cały dobytek straciło wiele ludzi. Nie można jednak zapominać, że żyły tam również zwierzęta.Niektórzy mieszkańcy zalanych miejscowości, chcąc ratować własne życie, zupełnie nie zwracali uwagi na zwierzęta, które towarzyszyły im nawet od lat. Inną kwestią jest, że przerażone czworonogi w panice oddalały się od opiekunów. Niestety dramat i jednych i drugich nadal drwa.
Czytaj dalej