Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po kłótni z partnerką wyszedł, grożąc, że popełni samobójstwo. Pies Boss wykazał się czujnym nosem
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 23.01.2024 11:58

Po kłótni z partnerką wyszedł, grożąc, że popełni samobójstwo. Pies Boss wykazał się czujnym nosem

pies policyjny
pies policyjny, źródło: wejherowo.policja.gov.pl, pixabay/whoismargot

Z funkcjonariuszami policji z Wejherowa skontaktowała się zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca przekazała, że jej partner opuścił mieszkanie, informując bliskich, że zamierza targnąć się na swoje życie. Mężczyzna nie rzucał słów na wiatr, bowiem wziął przedmioty, które świadczyły o zamiarze popełnienia samobójstwa. W pościg za 65-latkiem udał się pies tropiący o imieniu Boss, który udowodnił, że znakomity węch potrafi zdziałać cuda.

65-latek chciał targnąć się na swoje życie. W ślad za mężczyzną puszczono psa tropiącego

Psy policyjne to zwierzęta przygotowane specjalnie do wykonywania takich zadań jak tropienie, poszukiwanie narkotyków, służba patrolowa czy wykrywanie materiałów wybuchowych. Niektóre z nich pomagają również w miejscach katastrof wyszukiwać ludzi. Dzięki tym świetnie wyszkolonym zwierzętom udaje się często ochronić i uratować ludzkie życie na czas.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie od przerażonej kobiety. Po kłótni, która wywiązała się między nią, a jej partnerem mężczyzna wyszedł z domu i zagroził, że odbierze sobie życie. Doświadczeni funkcjonariusze, mając świadomość, jak w takich przypadkach liczy się każda minuta, przystąpili do akcji poszukiwawczej.

Czy można nadawać zwierzętom ludzkie imiona? Mocne stanowisko Kościoła, chodzi o jedno z przykazań Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali

Bohater na czterech łapach. Dzięki niemu policja zdążyła na czas

65-latek wychodząc z domu, wziął ze sobą przedmioty, które wskazywały na powagę sytuacji. Na miejsce zdarzenia od razu zostali skierowani policjanci wraz z psem tropiącym. Pies patrolująco- tropiący o imieniu Boss wraz ze swoim przewodnikiem rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Dobrze wyszkolony owczarek niemiecki podjął pracę węchową.

Po około 20 minutach udało się odnaleźć mężczyznę, który ukrył się w drewnianej skrytce umieszczonej kilka posesji dalej od jego domu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Dzięki umiejętnościom Bossa udało się uratować kolejne ludzkie życie. Bez dwóch zdań za znakomicie wykonane zadanie zasłużył na dodatkową porcję smakołyków.

382-227936.jpg
pies policyjny, źródło: wejherowo.policja.gov.pl

Psi nos jest jedyny w swoim rodzaju. Psy specjalne wiedzą, jak go używać

Zdolności psów do rozróżniania zapachu człowieka, odnajdywania go w terenie i instynktownego podążania za nim wykorzystywane są w służbach od bardzo dawna. Zapach jest widoczną materią tylko dla zwierzęcia, dla ludzi jest to materia ulotna. Często poszukiwane osoby mogą zmienić wygląd lub ukryć dane, nie mają jednak wpływu na swój indywidualny zapach, który potrafi wykryć psi nos. 

Czworonóg pokonuje teren z większą prędkością i mniej się przy tym męczy, dzięki czemu akcje poszukiwawcze z wykorzystaniem psów tropiących przebiegają znacznie szybciej i efektywniej. Nic więc dziwnego, że człowiek tak chętnie sięga po pomoc psiego nosa. Dzięki tej supermocy nasi najlepsi przyjaciele ocaliły niejedno życie. 

 

Źródło: wejherowo.policja.gov.pl