Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Policja

Policja

pilne
11.12.2020 01:00 Dramatyczne poszukiwania na Podkarpaciu. 22-latek zagroził, że popełni samobójstwo, czy psy tropiące zdążą na czas?

Psy tropiące, które zostały wyszkolone między innymi do tropienia przestępców granicznych nielegalnie przekraczających granicę państwa, identyfikacji woni, pełnienia służby w składzie elementu służby granicznej, pilnowania zatrzymanych osób i podejrzanych przedmiotów, nadzorowania osób w czasie rewizji osobistej, eskortowania osób wyruszyły na misję poszukiwawczą.

Kot przeszkadza w pracy policji
11.12.2020 01:00 Kotka z ulicy wskoczyła do radiowozu. Nie chciała dać policjantowi spokoju, poszukiwany właściciel

Dla policji to był zwykły dzień pracy. I takim by pozostał, gdyby kotka nie postanowiła poprzeszkadzać panom policjantom. Gdy funkcjonariusze próbowali zająć się kolizją, do której dostali zgłoszenie, kocica w najlepsze ich zaczepiała. Całą sytuację nagrano, a filmik udostępniono na Facebooku.

Nie żyje 6 psów policyjnych
11.12.2020 01:00 Policyjne psy zginęły w porażającej tragedii. Opiekunowie nie mogli się pozbierać

Od tragicznej awarii minęło już sporo czasu, ale nie da się jej zapomnieć. Gdy 21 lutego w okrutnych męczarniach zginęły psy policyjne, ich opiekunowie długo nie mogli dość do siebie. Zwierzaki po prostu ugotowały się żywcem we wrzątku, nie można było ich uratować. Choć nie da się tego wymazać z pamięci, to w ramach zadośćuczynienia, odpowiedzialna za katastrofę spółka Veolia wywiązuje się ze wszystkich swoich obietnic - a nawet robi coś więcej.

Policjant uratował psa
11.12.2020 01:00 Policjanci uratowali rannego psa. Bardzo się bał, próbował uciec

Policjanci na patrolu nigdy nie są w stanie przewidzieć tego, co się wydarzy. Jak widać, spodziewać się można wszystkiego. W ostatni wtorek, 8 grudnia mieszkanka Góry zgłosiła na policję, że znalazła rannego psa. Został on prawdopodobnie potrącony i pilnie potrzebował pomocy, której policja nie zawahała się udzielić.

Pies z nowymi przyjaciółmi
10.12.2020 01:00 Policyjny owczarek niemiecki poznał nowych przyjaciół. Reakcja psa na obce zwierzęta rozczula

Wzruszające nagranie, które udostępniono 9 grudnia na Facebooku podbija sieć. Na filmiku widzimy, jak owczarek niemiecki - policyjny pies Mako - spotyka dwa ciekawskie zwierzaki i próbuje się z nimi zaprzyjaźnić. Są to bawiące się w wodzie delfiny!

konna policja na Times Square
09.12.2020 01:00 Dramatyczne nagranie z USA. Policyjny koń stratował dwóch uczestniczących w bójce mężczyzn

Konne jednostki policji funkcjonują w wielu krajach od dekad. Obecnie jednak wiele osób twierdzi, że wykorzystywanie tych zwierząt przez służby porządkowe mija się z celem. Zajścia takie jak to, które widzimy na nagraniu z Times Square, dostarczają ich przeciwnikom kolejnych argumentów. Zdaniem krytyków piesi policjanci nie mieliby problemów z obezwładnieniem i zatrzymaniem walczących mężczyzn.

pies czeka w schronisku
09.12.2020 01:00 Policja rozbiła szajkę złodziei psów. 44 czworonogi wrócą do swoich właścicieli

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że grupa czterech mężczyzn może być odpowiedzialna za kradzieże psów, do których dochodziło w różnych częściach miasta. Dzięki informacjom od anonimowego informatora udało się przechwycić samochód, w którym znaleziono wiele szczeniaków i starszych psów, jak i duże sumy pieniędzy w gotówce. Niedługo potem zatrzymano drugą furgonetkę.

Krowa z gospodarstwa
08.12.2020 01:00 Dramat w polskiej wsi. 46-latka nie karmiła krów, koni, owiec, stanie przed sądem

Zaniepokojeni mieszkańcy gminy Wielbark skontaktowali się z dzielnicowym w sprawie zwierząt, które utrzymywała ich sąsiadka. Okazało się, że kobieta w ogóle nie dbała o swoje zwierzęta gospodarskie, nie zapewniając im właściwego utrzymania. O ile o jakimkolwiek poziomie utrzymania można tutaj mówić, skoro zwierzęta nie miały nawet dostępu do wody.

Policja
08.12.2020 01:00 Zachodniopomorskie: 73-latka zgłosiła na policję kradzież auta z psem w środku. Prawda była zupełnie inna

Policja w ciągu ostatniego czasu otrzymała telefon od 73-letniej mieszkanki województwa zachodniopomorskiego w sprawie niecierpiącej zwłoki. Seniorka zaraportowała, że samochód, w którym tymczasowo przebywał jej pupil, zniknął z miejsca parkingowego pod jej blokiem.

Świeczka dla psów
08.12.2020 01:00 Dramat w USA. Mężczyzna zabrał dziecko i dwa psy do lasu, po chwili stała się tragedia

William Petty, 49-latek z Florydy dokonał nieludzkiego i nieuzasadnionego czynu, jakim było zastrzelenie dwóch psów należących do jego narzeczonej. O całym zdarzeniu poinformował 16-letni chłopiec, który niestety był świadkiem tego zdarzenia.

Pies policyjny znalazł marihuanę
08.12.2020 01:00 Psi węch go nie zawiódł. Policyjny zwierzak wskazał przestępcę za pomocą swojego nosa

3 grudnia policja dostała wezwanie do jednego z miejsc, gdzie według uzyskanej wiedzy mogło dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Kryminalni, którzy na co dzień zajmują się przestępczością związaną z narkotykami, pojechali do jednej z firm mieszczącej się na ul. Granicznej w Łodzi. Pomagał im pies służbowy.

Policja
07.12.2020 01:00 Dramat w Śląskim. Usiłował zabić żonę nożem. Myślał, że nikt go nie złapie, wpadł przez psa policyjnego

Pies policyjny wyszkolony do tropienia osób zaginionych oraz podejrzewanych o popełnienie przestępstwa zasłużył na smakołyk w ramach nagrody za dobrze wykonaną robotę. Mądry czworonóg naprowadził policjantów patrolujących Wodzisław Śląski na 29-letniego sprawcę makabrycznego przestępstwa.

Golden retriever
05.12.2020 01:00 Policjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek

Policjanci pełniący służbę w amerykańskim stanie Tennessee mają pod swoją opieką wyszkolonego do zadań specjalnych golden retrievera o imieniu Ben. Niesamowicie uroczy czworonóg zwykle znakomicie wypełnia swoje obowiązki, lecz ma tylko jedną słabość, obok której nie jest w stanie przejść obojętnie. Chodzi oczywiście o wszelkiego rodzaju zabawki!

Znęcanie się nad psem
05.12.2020 01:00 Łódź: Policja wydała pilny komunikat. Znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety w parku, pies był jedynym świadkiem

Kobieta zamieszkująca osiedla Teofilów w Łodzi w piątek 4 grudnia około g**odziny 18 wyszła na spacer z psem rasy beagle.** Po niecałych dwóch godzinach przypadkowi spacerowicze natknęli się na wolno biegającego psa. Właścicielki zwierzęcia nigdzie nie było w pobliżu.

jamnik
24.11.2020 01:00 Policjant w mroźną noc znalazł w rowie porzuconego jamnika. Ktoś zrobił mu niewybaczalną rzecz, skazując na śmierć

Zastępca szeryfa hrabstwa Jefferson był przerażony widokiem, który zastał podczas patrolu. Policjant znalazł w rowie porzuconego jamnika, któremu oprawca związał taśmą łapki i pyszczek. Ktoś chciał pozbyć się psa, ale zrobił to w najgorszy z możliwych sposobów. Skazał biednego czworonoga na śmierć. Łzy same lecą po policzkach, kiedy widzi się, co pseudowłaściciel zrobił pięknemu jamnikowi.

pies z policjantem
20.11.2020 01:00 Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został "aresztowany", jego mina mówi wszystko

Pies podróżnik postanowił wypuścić się samotnie na przygodę, zupełnie nie przejmując się tym, że w domu ktoś będzie się o niego martwił. Był tak żądny rozrywki, że w ogóle nie liczył się z konsekwencjami. A te nadeszły dość szybko! Samotny spacer po niemieckim miasteczku Ziegenbach zakończył się... aresztowaniem czworonoga!

Pozar
06.11.2020 01:00 Dramat w Olsztynku. 84-latek nie chciał opuścić płonącego domu, za wszelką cenę próbował ratować zwierzęta

"Kochamy zwierzęta" mówił jeden z organizatorów protestu rolników, którzy zablokowali Warszawę w wyrazie sprzeciwu wobec "Piątki dla zwierząt". Choć ostatnimi czasy polskie środowisko rolnicze nie cieszy się dobrą opinią wśród aktywistów i zwolenników zmian prawnych, wciąż istnieją osoby, dla których dobro istot, nad którymi sprawują opiekę, jest wartością nadrzędną.

sędzia
24.10.2020 02:00 Sędzia wymierza oprawcom zwierząt "alternatywną sprawiedliwość". Stał się idolem internautów

Kobieta zatrzymana przez policje początkowo nie chciała przyznać się do winy. Twierdziła, że to nie ona porzuciła znalezione w lesie kotki. Gdy okazało się, że istnieją na to niezbite dowody, zmieniła linię obrony. Twierdziła, że zgłosiła się do wszystkich lokalnych schronisk i fundacji, jednak te odmówiły jej pomocy. Krótkie śledztwo wykazało, że i tym razem mijała się z prawdą. Żadna z wymienionych przez nią instytucji nie otrzymała żadnego zgłoszenia, które pasowałoby do tej sprawy. W razie odmowy przyjęcia zwierzęcia instytucje muszą wydać decyzję na piśmie.

spalony meredec
23.10.2020 02:00 Potrącił dzika, stracił panowanie nad samochodem. Mercedes stanął w ogniu, niestety doszło do tragedii

Nie żyje także i potrącony dzik. Jego zwłoki znaleziono pod samochodem. Policjanci przyjęli zgłoszenie o rozbitym i spalonym pojeździe znajdującym się na poboczu drogi wojewódzkiej numer 300. Auto miało znajdować się na odcinku między Iłową a miejscowością Borowe. Od razu wysłano na miejsce funkcjonariuszy, jednak było już za późno. W doszczętnie spalonym samochodzie znaleziono dwa zwęglone ciała. Z prowadzonych na miejscu wypadku czynności wynika, że kierujący pojazdem uderzył w zwierzę, po czym stracił panowanie nad pojazdem.

Policja rozbiła pseudohodowlę
21.10.2020 02:00 Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

Policjanci z brzeskiego oddziału we współpracy z pracownikami organizacji prozwierzęcej TOZ zlokalizowali nielegalną pseudohodowlę psów. Mundurowi od pewnego czasu dostawali niepokojące sygnały ze strony okolicznych mieszkańców oraz wójta gminy, którzy zgłaszali, że na terenie jednej z posesji prowadzona jest nieetyczna działalność z wykorzystaniem psów rasy moskiewski stróżujący. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że podejrzenia mieszkańców były jak najbardziej słuszne.

intruz z domu kobiety
11.10.2020 02:00 Ogromny intruz pojawił się w domu kobiety. Zachowała zimną krew do przyjazdu służb

Intruz najprawdopodobniej pochodził z pobliskiej rzeki. Choć zwierzęta tego gatunku nie występują w Niemczech naturalnie, wiele z nich ucieka z przemysłowych hodowli. Stanowią one przysmak kuchni azjatyckich. Z tego kontynentu także pochodzą. Zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla ludzi, choć ich widok może przyprawić o dreszcze. Nie wiedząc jak się zachować wobec niecodziennego stworzenia, kobieta spróbowała złapać go, stawiając nad nim plastikowy kosz na śmieci. Bała się, że przytrzaśnie jego długie odnóża. Chociaż była przerażona tym widokiem, nie chciała go skrzywdzić. Później zadzwoniła po policję.

kotki uratowane 2
09.10.2020 02:00 Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja

Policjant Paweł Banak nie potrafi przejść obojętnie obok cierpiącego i skrzywdzonego zwierzaka. Mundurowy wraz z żoną Moniką pomagają bezpańskim kotom, które znajdują na swojej drodze. Te najczęściej "same wpadają pod nogi" małżeństwu, ale zdarza się, że należy wyciągnąć je z opałów. Na stronie policji czytamy o znakomitych akcjach mundurowego. O takich bohaterach zdecydowanie warto mówić!

Nikodem w swoim azylu dla zwierząt
28.09.2020 02:00 16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

Nikodem Olijnyk azyl dla zwierząt prowadził w szopie stojącej na podwórku przy jego bloku. Miał szpaka, cztery króliki i świnkę morską. Wszystkie zwierzęta otoczył wyjątkową opieką i starał się im pomóc. Ale w nocy z 8 na 9 czerwca nieznany sprawca lub sprawcy włamali się do szopy i w okrutny sposób zabili prawie wszystkie zwierzęta. Ocalał tylko jeden czarny królik, który schował się za workiem. O tragedii, która miała miejsce chłopak zawiadomił lokalną fundację, ale nie otrzymał pomocy. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media, mundurowi zajęli się sprawą, a ludzie o dobrych sercach postanowili zrzucili się na nowy azyl dla Nikodema. Niestety nad nowym azylem pojawiły się czarne chmury.

pies szczeka
06.09.2020 02:00 Czy Twój pies głośno szczeka? Uwaga, może Cię to drogo kosztować

Szczekanie stanowi podstawowy sposób komunikacji psa. Zwierzak potrafi wydawać z siebie dźwięki w różnych tonach, w zależności od tego jakie emocje lub potrzeby wyrażają. Niektóre czworonogi potrafią jednak wydawać z siebie głośne dźwięki przez prawie cały dzień. Niektóre robią to, by wyrazić niezadowolenie z nieobecności właściciela w domu. Potrafią wtedy hałasować przez wiele godzin. Uciążliwe odgłosy były podstawą wielu interwencji policji. Dla podirytowanego sąsiada nie ma różnicy pomiędzy zachowaniem naszego pupila a remontem czy głośną muzyką. Traktuje to po prostu jako zakłócanie swojego spokoju.

straż i policja przy oknie
31.08.2020 02:00 Sąsiedzi usłyszeli rozpaczliwe piski psa. Strażacy musieli wybijać szybę w oknie mieszkania

Sąsiedzi usłyszeli odgłosy przemocy dochodzące z mieszkania na warszawskiej Woli. Do zdarzenia doszło przy ulicy Żelaznej. Mieszkańcy bloku zaniepokojeni zachowaniem mieszkającego na parterze mężczyzny wezwali policję. Funkcjonariusze powiadomili fundację Pogotowie dla Zwierząt. Gdy wolontariusz i policja dotarli na miejsce, nie zastali nikogo w mieszkaniu, wciąż było jednak słychać popiskiwanie zwierzęcia. Pracownik pogotowia spędził na miejscu 9 godzin, zanim podjęto decyzję o wyłamaniu okna balkonowego i wejściu do mieszkania.

policjant i pies
23.08.2020 02:00 Dramat w USA. Policjant zabił psa na oczach właścicielki. Do sieci wyciekło straszne nagranie

Pies nie zasłużył na to, co go spotkało. Zachowanie policjantów wywołało słuszne oburzenie w sieci. Całe zdarzenie obserwowała rodzina czworonoga. Policjant, nie mogąc zapanować nad psem, którego prowadził na smyczy stracił panowanie nad sobą. Wyjął służbowy pistolet i oddał strzał w kierunku zwierzaka znajdującego się na własnym terenie za ogrodzeniem. Trafienie okazało się być śmiertelne. Do zdarzenia doszło w Detroit. Policjantka, która oddała strzał prawdopodobnie nie poniesie żadnych konsekwencji

pies i policja
09.08.2020 02:00 Pies był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Zaskakująca reakcja policjantów

Psu zamkniętemu w nagrzanym samochodzie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zwierzak nie ma jak się ochłodzić, ani gdzie schronić przed temperaturą. Czasem właściciele, wychodząc szybko do sklepu, zostawiają pupila w zaparkowanym aucie z włączoną klimatyzacją i wodą do picia. Jednak w tym wypadku pan psa nie wykazał się choćby odrobiną troski o zwierzę. Na ponad dwie godziny zostawił je w samochodzie, w którym z każdą mijającą chwilą robiło się coraz goręcej. Pokryte grubą sierścią zwierzę nie miało jak uciec przed skwarem.

Honey był w makabrycznym stanie, kiedy go odnaleziono
21.07.2020 02:00 Pies przeżywał cierpienia, jego właścicielki nie chciały zabrać go do weterynarza przez 10 lat. Porażająca historia

Pies o imieniu Honey od wielu lat znosił domowy terror. Zmagał się z nieleczonymi problemami zdrowotnymi, które doprowadziły go do agonalnego stanu. Oprawcami, którzy pozostali obojętni na jego cierpienie były jego własne właścicielki - 27-letnia Clare Hawkins oraz jej 62-letnia matka Christine. Kobiety dopuściły się niewyrażalnego słowami zaniedbania i bezpośrednio przyczyniły się do tragicznego zakończenia historii starszego psa.