Policja
Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Dramat w Śląskim. Usiłował zabić żonę nożem. Myślał, że nikt go nie złapie, wpadł przez psa policyjnego

7 Grudnia 2020

Pies policyjny został wysłany na misję w celu wytropienia niedoszłego zabójcy. 29-letni sprawca usiłował zabić własną żonę, wbijając jej nóż kuchenny w plecy. Nożownik z Wodzisławia Śląskiego był pewien, że nie dosięgnie go sprawiedliwość. Na całe szczęście pies tropiący świetnie wykonał swoje zadanie, pomagając schwytać niebezpiecznego mężczyznę.

Pies policyjny wyszkolony do tropienia osób zaginionych oraz podejrzewanych o popełnienie przestępstwa zasłużył na smakołyk w ramach nagrody za dobrze wykonaną robotę. Mądry czworonóg naprowadził policjantów patrolujących Wodzisław Śląski na 29-letniego sprawcę makabrycznego przestępstwa.

Schorowany piesek wałęsał się sam po ulicy. Niewiarygodne, co go spotkało, gdy trafił w ręce dzieciakówSchorowany piesek wałęsał się sam po ulicy. Niewiarygodne, co go spotkało, gdy trafił w ręce dzieciakówCzytaj dalej

Pies policyjny ruszył tropem niedoszłego mordercy

Jak podaje portal Radio Piekary, we wtorek 1 grudnia w miejscowości Wodzisław Śląski doszło do mrożącego krew w żyłach ataku nożownika, które mogło skończyć się tragedią.

Zobacz także: Oni mają święta cały rok. Praca dla każdego, niestraszny jej nawet koronawirus

Mężczyzna zaczaił się na 33-letnią żoną, która w tamtej chwili wychodziła z mieszkania. W chwili, gdy najmniej się tego spodziewała, wyciągnął nóż kuchenny i wbił go w plecy ofiary. Kobieta przeżyła, choć potrzebna była pilna pomoc.

Na miejsce zbrodni wkrótce przyjechały służby w asyście psów policyjnych, których zadaniem było ustalenie kryjówki niedoszłego zabójcy. Potrzebne informacje do wytypowania miejsca, w którym zaszył się sprawca tragedii, udało się uzyskać zaskakująco szybko.

Zobacz także: Żona Macieja Stuhra przekazała bardzo przykrą wiadomość. Współczujemy z całego serca, opowiedziała o chorobie

- Na miejsce wezwano między innymi psa tropiącego. Policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia i wytypowali sprawcę - informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Teksty wybrane dla Ciebie:

29-latkowi grozi dożywocie

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania agresora. Wystarczyły niecałe 24 godziny, aby schwytać nożownika.

- Jak wynika z ustaleń, sprawca ukrywał się przez noc w lesie. Dzień później policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, patrolując teren miasta, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisem poszukiwanemu sprawcy – informuje śląska policja.

29-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego stanął w piątek przed sądem. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Sprawcy usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Psy tropiące, nazywane również psami gończymi należą do grupy psów, które używane są przede wszystkim do tropienia oraz do pogoni za zwierzyną, lecz to właśnie dzięki nim funkcjonariusze policji mogą efektowniej ścigać osoby stanowiące zagrożenie dla otoczenia.

Zobacz zdjęcie:

x

Czy twój kot ciągle domaga się jedzenia? Uwaga, nadmierny apetyt może wskazywać na poważny problemCzy twój kot ciągle domaga się jedzenia? Uwaga, nadmierny apetyt może wskazywać na poważny problemCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: radiopiekary.pl

Następny artykuł