Swiatzwierzat.pl
konna policja na Times Square

youtube.com/3W Daily

Dramatyczne nagranie z USA. Policyjny koń stratował dwóch uczestniczących w bójce mężczyzn

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Konni funkcjonariusze zostali oddelegowani do bójki, która miała miejsce w centrum Nowego Jorku. Policjanci nie mogli jednak opanować sytuacji. Gdy jeden z uczestników zajścia rzucił się do ucieczki, zwierzę przebiegło po dwóch

Konne jednostki policji funkcjonują w wielu krajach od dekad. Obecnie jednak wiele osób twierdzi, że wykorzystywanie tych zwierząt przez służby porządkowe mija się z celem. Zajścia takie jak to, które widzimy na nagraniu z Times Square, dostarczają ich przeciwnikom kolejnych argumentów. Zdaniem krytyków piesi policjanci nie mieliby problemów z obezwładnieniem i zatrzymaniem walczących mężczyzn.

Koń stratował uczestników bójki

Zdaniem wielu osób wykorzystanie koni w taki sposób stanowi niepotrzebne narażanie zwierząt na stres i urazy. Inni podnoszą kwestie tego, że zwierzęta nie są do końca przewidywalne i mogą przypadkiem, lub gdy coś je spłoszy wyrządzić ludziom krzywdę.

Zdaje się, że dokładnie to miało miejsce na poniższym nagraniu. Policjanci na koniach próbowali zabezpieczyć bójkę, do jakiej doszło na Times Square. Widzimy na nim funkcjonariuszy podjeżdżających na koniach do dwójki mężczyzn.

Walczący ludzi szamoczą się na ziemi, wymierzając sobie kolejne ciosy. Funkcjonariusze wydają się bezradni wobec sytuacji, w jakiej się znaleźli. Z grzbietu konie nie mogli nawet dosięgnąć bijących się.

W pewnym momencie jeden z nich wyrwał się, korzystając z faktu, że kolejna osoba przyłączyła się do walki. Podejrzany próbował uciec z miejsca zdarzenia na rowerze. Konna policja ruszyła w pościg.

Niestety jeden z funkcjonariuszy popełnił błąd. Koń, na którym jechał, przebiegł po dwóch mężczyznach wciąż walczących na chodniku. Z dostępnych w mediach informacji wynika jednak, że ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć uderzenie końskimi kopytami musiały być bolesne.

Nowojorska policja odnotowała tej nocy wiele zdarzeń

Z informacji opublikowanych przez policję wynika, że tego dnia doszło do co najmniej dwóch bójek na samym Times Square. Nie odnotowano jednak żadnych ofiar śmiertelnych.

W wyniku pierwszej z nich zatrzymano 20-letniego mężczyznę z zakrwawioną twarzą. Twierdził, że został uderzony bez powodu przez innego mężczyznę. Został przekazany obecnym na miejscu medykom.

Drugie zdarzenie obejmowało przynajmniej 3 osoby. 22-letni mężczyzna zeznał, że włączył się do bójki, jednak od razu został przewrócony na ziemi i kilkakrotnie kopnięty. Trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Zobacz nagranie:

źródło: nypost.com

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >