Swiatzwierzat.pl
Świeczka

unsplash/CHIRAG K

Z ostatniej chwili: Nie żyje Marta Karabela. 24-latka zaginęła podczas spaceru z psem, jej ciało znaleźli nurkowie

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Marta Karabela zaginęła przed kilkoma dniami w Gdańsku. Jak donoszą jej bliscy, zaledwie 24-letnia dziewczyna wybrała się na spacer z psem i od tamtej pory nie wróciła do domu. Tajemnicza sprawa zaginięcia dziewczyny poruszyła serca Polaków.

Marta Karabela zniknęła w nieznanych okolicznościach w nocy z 28 na 29 grudnia br. Młoda mieszkanka Gdańska wyszła z domu na spacer ze swoim buldogiem francuskim. Wkrótce potem pies został znaleziony w porcie bez swojej właścicielki. Natychmiast wszczęto poszukiwania. Losem dziewczyny przejął się cała Polska.

Tragiczne wieści w sprawie zniknięcia Marty Karabeli

Jak czytamy na Facebooku "Zaginieni przed laty", kobieta wyszła z domu między godziną 1 a 6 rano. Zostawiła w domu rzeczy osobiste, nie wzięła też telefou. Od tamtej pory 24-latka ani razu nie skontaktowała się ze swoją rodziną. Bliscy Marty Karabeli zapewniali, że to pierwsza taka sytuacja. Nigdy wcześniej nie mieli z nią żadnych problemów wychowawczych. Byli przekonani, że nie uciekła z domu.

Sprawa nabrała jeszcze więcej dramatyzmu po tym, jak poinformowano, że suczka Gdańszczanki została odnaleziona przez jednego ze spacerowiczów na terenie Wolnego Obszaru Celnego w okolicach portu. Zwierzak miał być cały przemoczony, zmarznięty, ponadto uporczywie próbował wrócić pod latarnię w okolice zachodniego falochronu.

Wydaje się, że żaden rozsądny właściciel zwierzęcia nigdy nie dopuściłby do tego, aby jego pupil znalazł się w tak wielkim niebezpieczeństwie. Tym bardziej nie chciałby, żeby pozostał w okolicach portu bez opieki. Wszystko wskazywało na to, że zniknięcie Marty nie było zwykłą ucieczką.

Według rzecznika policji Marta była widziana po raz ostatni na kamerze monitoringu między 2-3 w nocy. Znajdowała się wtedy w pobliżu falochronu w Gdańsku Brzeźnie. Poszukiwania Marty objęły cały rejon Pomorza, ze szczególnym uwzględnieniem portu w Gdańsku.

Teren w okolicy latarni został przeczesany przez policję i grupę poszukiwawczą. W akcji wykorzystano były łodzie motorowe, podwodny dron i quady. 

- Kilkudziesięcioosobowa grupa poszukiwawcza, w skład której wchodzą m.in. policjanci z komisariatów, policyjni kontrterroryści oraz ratownicy z grup poszukiwawczych, przeszukują okolicę, w której kobieta ostatni raz była widziana - relacjonował asp. szt. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Nie żyje Marta Karabela

Dziś wiemy, że nagranie z kamer monitoringu jest prawdopodobnie ostatnim materiałem dowodowym na to, rankiem 29 grudnia 24-latka wciąż jeszcze żyła. Niestety, dzisiejszego popołudnia tj. 31 grudnia 2020 roku Grupa Specjalna Płetwonurków RP współpracująca z Wydziałem Kryminalnym III Komisariatu Policji w Gdańsku poinformowała o najgorszym. Nurkowie właśnie odnaleźli ciało młodej kobiety.

Od razu ustalono, że jest to zaginiona Marta Karabela, która ponoć miała wybrać się tylko na spacer z psem. Na obecną chwilę policja nie udzieliła oficjalnych informacji, co do przyczyn zgonu zaledwie 24-letniej dziewczyny.

Policja z Gdańska od teraz rozpocznie badanie okoliczności śmierci Marty Karabeli oraz przebieg wydarzeń z tragicznej nocy. To wyjątkowo smutne zakończenie roku 2020 dla wszystkich bliskich i osób, które znały zmarłą Gdańszczankę. 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >