znaleziony owczarek niemiecki
Źródło: policja.pl

Czterech chłopców znalazło zgubionego owczarka. Postanowili działać natychmiast

26 Grudnia 2020

Policjanci ze Świebodzina pochwalili postawę 4 młodych chłopców, którzy znaleźli zagubionego owczarka niemieckiego. Młodzieńcy nie wahali się ani chwili i przystąpili do poszukiwań właściciela. Dzięki nim finał historii okazał się szczęśliwy.

Owczarek niemiecki został znaleziony we wtorek, 22 grudnia w Świebodzinie. Czworo chłopaków trafiło na błąkającego się psa i nie pozwolili mu długo marznąć na mrozie. Dzięki szybkiemu i mądremu działaniu chłopców i policjantów owczarek niemiecki Aira szybko znalazł się z powrotem w domu zmartwionych właścicieli.

Owczarek błąkał się po ulicy

Historię opisali przedstawiciele komendy policji w Świebodzinie. Pochwalili oni postawę młodych chłopców i podzielili się finałem poszukiwań właścicieli psa.

Utrata psa czy innego zwierzaka nigdy nie jest łatwa, trudno więc wyobrazić sobie, co czuli właściciele zaginionej Airy, gdy tuż przed świętami zgubili ukochanego czworonoga.

Na szczęście owczarek trafił na odpowiednie osoby - zauważyło go czterech młodzieńców, którzy od razu zainteresowali się losem samotnego psa. Szybko uznali, że trzeba mu pomóc odnaleźć dom.

Aira nie miała na sobie obroży, co znacznie utrudniło poszukiwania. Jednak zwierzę było łagodne i bardzo przyjaźnie nastawione do chłopców, ci więc zabrali je na komendę, by szukać pomocy.

Rodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansRodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansCzytaj dalej

Policjanci pochwalili chłopców

Choć patrol z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie miał wkrótce kończyć służbę, z ochotą włączył się w poszukiwania. Jeden z policjantów wpadł na pomysł, by umieścić informację o znalezionym owczarku na Facebooku.

Ogłoszenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy Świebodzina i okolic licznie udostępniali post, aż w końcu natrafiła na niego zmartwiona właścicielka zwierzaka.

Okazało się, że niesforna suczka bawiła się na spacerze i w pewnym momencie oddaliła się od opiekunki. Zbiegły pies szybko się zgubił i nie mógł odnaleźć drogi z powrotem do właścicielki, ani do domu.

Na szczęście dzięki szybkiemu działaniu chłopaków i policjantów, młoda Aira mogła bezpiecznie wrócić do domu. Na owczarka czekali z utęsknieniem wszyscy domownicy, a szczególnie dzieci.

Policjanci podzielili się tą historią, by pochwalić grupkę chłopaków za mądre i szybkie działanie. Pamiętajmy, by nie być obojętnymi na zauważone samotne zwierzęta! Zawsze powinniśmy zainteresować się ich losem, by nie stwarzały zagrożenia dla innych, ale przede wszystkim dla nich samych.

Zobacz zdjęcie:

post policjanta na Facebooku

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.pl

Następny artykuł