pies czeka w schronisku
Źródło: pixabay.com/arthaximmo

Policja rozbiła szajkę złodziei psów. 44 czworonogi wrócą do swoich właścicieli

9 Grudnia 2020

Policja z brytyjskiego miasta Redditch zatrzymała grupę przestępców, odpowiedzialnych za zaginięcia okolicznych psów. Zabezpieczono dwa samochody pełne zwierząt. Część z nich została skradziona, inne miały być bezpańskie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że grupa czterech mężczyzn może być odpowiedzialna za kradzieże psów, do których dochodziło w różnych częściach miasta. Dzięki informacjom od anonimowego informatora udało się przechwycić samochód, w którym znaleziono wiele szczeniaków i starszych psów, jak i duże sumy pieniędzy w gotówce. Niedługo potem zatrzymano drugą furgonetkę.

Zobacz także: Dlaczego koty ugniatają? Strach, błogostan, a może stres? Wiemy co, to oznacza

Policjanci zabezpieczyli 44 psy

W Wielkiej Brytanii popyt na zwierzęta znacznie wzrósł w czasie pandemii koronawirusa. Wiele osób, które nie może zaspakajać swoich potrzeb społecznych, spotykając się ze znajomymi, liczy, że towarzystwo psa poprawi im nastrój.

Zobacz także: Emilian Kamiński proponuje wigilię, jakiej jeszcze nie było

Wraz z liczbą zainteresowanych posiadaniem pupila ludzi, znacząco wzrosły też ceny psów. Zdarzały się nawet przypadki przemytu szczeniąt z innych państw, często wiążące się z okrutnym traktowaniem zwierząt.

Wzrosła także liczba kradzieży psów. Ludzie, którzy stracili pracę, znaleźli się w trudnej sytuacji, lub po prostu liczą na szybki zarobek, zaczęli uprowadzać zwierzaki, by odsprzedać je osobom nieweryfikującym sprzedawców.

Prawdopodobnie właśnie tym zajmowała się szajka z Redditch. Świadomość tego, jakie wymogi muszą spełniać hodowcy jest wciąż dość niska. Wiele osób przy wyborze pupila kieruje się wyłącznie jego rasą i ceną.

- W sytuacji, w której popyt na psy i szczeniaki stale rośnie, musimy przypomnieć ludziom, że przeglądając oferty sprzedaży zwierząt, powinni być bardzo uważni i sprawdzać skąd one pochodzą - stwierdziła w oświadczeniu detektyw Joanne Woods.

Psy wrócą do swoich właścicieli

Policjantka zaznaczyła jednak, że na tym etapie śledztwa nie może ujawnić danych przechwyconych psów. Wszystkie znajdują się w lokalnych schroniskach, lub pod opieką zajmujących się bezpańskimi zwierzakami fundacji.

Po tym, jak śledczy sprawdzą wszystkie mikroczipy z danymi właścicieli i bazy danych zaginionych zwierząt, zdjęcia tych nieprzypisanych do nikogo zostaną udostępnione w sieci, w nadziei, że zostaną rozpoznane przez właścicieli.

Funkcjonariusze proszą o cierpliwość, chcą się upewnić, że przy wydawaniu zwierząt ich opiekunom nie dojdzie do żadnych pomyłek ani nieprawidłowości.

Obrazy swiatzwierzat.pl"ZaopiekUJ się mną", czyli studenci pomagają schroniskom. Ruszyła zbiórka na akcesoria dla bezdomnych zwierzakówCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: redditchadvertiser.co.uk/

Następny artykuł