Swiatzwierzat.pl
pilne

facebook/OSP KSRG Kobylany

Dramatyczne poszukiwania na Podkarpaciu. 22-latek zagroził, że popełni samobójstwo, czy psy tropiące zdążą na czas?

11 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Psy tropiące wyruszyły na misję, w której stawką jest ludzkie życie. 22-latek z miejscowości Kobylany (woj. podkarpackie) zagroził, że odbierze sobie życie, po czym opuścił dom. Policja od przeszło doby kontynuuje poszukiwania.

Psy tropiące, które zostały wyszkolone między innymi do tropienia przestępców granicznych nielegalnie przekraczających granicę państwa, identyfikacji woni, pełnienia służby w składzie elementu służby granicznej, pilnowania zatrzymanych osób i podejrzanych przedmiotów, nadzorowania osób w czasie rewizji osobistej, eskortowania osób wyruszyły na misję poszukiwawczą.

Policja z psami tropiącymi poszukuje mężczyzny z Podkarparcia

Wczorajszego dnia tj. 10 grudnia około godziny 15 służby ratunkowe zostały powiadomione o przypadku zaginięcia 22-latka zamieszkującego wieś Kobylany (powiat krośnieński). Jak podaje portal krosno112.pl, mężczyzna zagroził, że popełni samobójstwo.

Zaginiony mężczyzna miał opuścić dom, uprzednio grożąc, że targnie się na swoje życie. Nikt z bliskich nie wiedział, w jakim kierunku mógł się oddalić. Zaniepokojeni świadkowie zajścia natychmiast zgłosili sytuację, chcąc zapobiec tragedii. 

W akcje poszukiwawczą zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, między innymi strażacy, policjanci, GOPR-owcy oraz członkowie rodziny 22-latka. Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna zmierzał w stronę lasu. 

- Obecnie dwa zastępy z naszej jednostki, OSP Kobylany-Myszkowskie oraz kilkunastu policjantów i goprowców bierze udział w poszukiwaniach młodego mężczyzny w okolicach Myszkowskiego - brzmi treść komunikatu zamieszczonego na oficjalnym fanpage'u Ochotniczej Straży Pożarnej z Podkarpacia.

Oprócz tego w poszukiwaniach bierze udział doświadczony pies tropiący, który próbuje odnaleźć mężczyznę o myślach samobójczych. Wykorzystywany jest także nowoczesny sprzęt w postaci drona.

– Dowodzący na bieżąco będzie podejmował decyzje, o zadysponowaniu kolejnych grup do udziału w poszukiwaniach – przekazuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat zaginionego mężczyzny, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112. 

Pamiętajmy, że w zaistniałej sytuacji każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Jeśli potrzebujesz pomocy: zgłoś się do osób oraz w instytucji pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. 

Zobacz zdjęcie:

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >