Pies z nowymi przyjaciółmi
Źródło: Facebook/Western Australia Police Force

Policyjny owczarek niemiecki poznał nowych przyjaciół. Reakcja psa na obce zwierzęta rozczula

10 Grudnia 2020

Australijska policja udostępniła na Facebooku wzruszające nagranie, na którym policyjny pies próbuje zaprzyjaźnić się z dwójką morskich zwierząt. Zdaje się nawet, że i one chciałyby móc pobawić się z nowym przyjacielem!

Wzruszające nagranie, które udostępniono 9 grudnia na Facebooku podbija sieć. Na filmiku widzimy, jak owczarek niemiecki - policyjny pies Mako - spotyka dwa ciekawskie zwierzaki i próbuje się z nimi zaprzyjaźnić. Są to bawiące się w wodzie delfiny!

Zobacz także: Lech Wałęsa jeszcze nigdy nie udzielił równie poruszającego wywiadu

Niezwykła przyjaźń

Australijscy policjanci uchwycili na nagraniu psa na służbie, który dostrzegł w rzece Swan bawiące się delfiny. Pozwolili podejść owczarkowi niemieckiemu na brzeg wody i obserwować wodne zwierzęta. Policyjny pies był zafascynowany widokiem.

Mundurowi opublikowali wczoraj nagranie na Facebooku. Owczarek Mako z tęsknotą patrzy na bawiące się w przy brzegu delfiny. Policyjny pies biegał wzdłuż brzegu w tę i we w tę, żeby podążać za bawiącymi się ssakami.

Zobacz także: Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych

Owczarek niemiecki bardzo chciał być jak najbliżej zwierząt, cały czas opierając się o brzeg i próbując sięgnąć do bawiących się i chlapiących wokół wodą delfinów. Zapewne, najchętniej popływałby razem z nimi, służba jednak wzywała.

Okazuje się nawet, że Mako ma o wiele więcej wspólnego z delfinami, niż mogłoby się wydawać. Imię owczarka oznacza rekina w języku Maorysów, od tego słowa wzięły także swoje nazwy dwa gatunki rekinów. Być może to uzasadnia chęć naszego "Rekina", by wskoczyć do wody i pływać razem z delfinami!

Internauci wzruszeni

Rozczulające nagranie poruszyło serca wielu internautów. Owczarek Mako nawiązał uroczą przyjaźń z bawiącymi się delfinami. Liczni internauci, którzy obejrzeli nagranie, tak je komentowali:

- To było cudowne spotkanie. Pies też ma imię pasujące idealnie do sytuacji. Dobra robota psiaku, takiego widoku nie zobaczysz codziennie!

- Widziałam już kiedyś delfiny w rzece Swan, ale to było dawno temu. To jest przepiękne nagranie, widać na nim, jak delfinom spodobało się spotkanie z owczarkiem. Ten pies miał niesamowity zaszczyt, że spotkał je w takiej bliskości.

- Świetne nagranie! Delfiny nawet rozmawiały z owczarkiem! - dodał kolejny internauta.

- Jak cudownie jest patrzeć na te ciekawskie delfiny. To naprawdę wspaniałe stworzenia. Gdyby tylko Mako mógł, pływałby radośnie razem ze swoimi kuzynami.

Podobne spotkanie psa z delfinami możecie zobaczyć także tutaj.

Zobacz nagranie:

Adopcja zwierzęcia na święta? Tak, ale innego, niż myślisz, każdy może pomócAdopcja zwierzęcia na święta? Tak, ale innego, niż myślisz, każdy może pomócCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródła: o2.pl, Facebook/Western Australia Police Force

Następny artykuł