Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt

Bezdomne psy
22.12.2023 15:43 Sunia koczowała przed sklepem, bojąc się choćby pisnąć. W milczeniu błagała, aby ktoś ją dostrzegł

Pewien klient sklepu spożywczego zauważył, że przez szklane drzwi przygląda mu się zaniedbany pies w typie rasy amerykański pitbull terrier. Kiedy podszedł do czworonoga, zdał sobie sprawę z tego, że zwierzę potrzebuje natychmiastowej pomocy. Wezwani na miejsce ratownicy z lokalnej organizacji zajmującej się opieką nad bezdomnymi zwierzętami odkryli, że wycieńczona suczka skrywa pewną tajemnicę. Do schroniska trafiła nie tylko ona.

Pies do adopcji
13.12.2023 14:52 Kundelek z krzywymi zębami błaga, by ktoś wziął go ze schroniska. Sposób, w jaki to robi, rozdziera serce

Wedelek to wyjątkowo uroczy psiak, który zdecydowanie zbyt dużo czasu spędził w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Ten kundelek o krzywych zębach za każdym razem, kiedy widzi zbliżającego się do niego człowieka, błaga go, aby poświęcić mu uwagę. Czworonóg nauczył się prosić w wyjątkowy sposób. Jego zachowanie rozczula nawet najbardziej stwardniałe serca.

Chory kot
03.12.2023 16:13 Kociak desperacko szukał pomocy. Dziś widok, na który inni się wzdrygali, rozjaśnia jej twarz uśmiechem

Wallace to czarno-biały kocur, który w ciągu zaledwie czterech miesięcy kilkukrotnie zmienił miejsce zamieszkania. Każda rodzina adopcyjna, która decydowała się nim zaopiekować, szybko rezygnowała z tego postanowienia. Problemem nie było usposobienie mruczka, gdyż Wallace jest bardzo przyjacielskim i pogodnym kotem. Chodziło o jego problemy zdrowotne. Nikt nie był w stanie im sprostać. 

Niespodzianka w pudełku
01.12.2023 16:29 Mąż miał tylko pójść po farbę do sklepu. Kiedy wrócił z zakupów, miał dobrą i złą wiadomość

Ile razy zdarzyło Ci się wyjść ze sklepu z czymś innym, niż planowałeś kupić? Pewien mężczyzna został wysłany przez żonę do sklepu budowlano-ogrodniczego po puszkę farby. Chociaż nie dał się skusić na wyjątkową promocję na narzędzia czy nową kosiarkę, to uległ zupełnie innej pokusie. Do domu wrócił bez farby, ale za to w kartonowym pudełku przyniósł “próbkę" w czarnym kolorze.

Adopcja starszego psa ze schroniska
30.11.2023 10:19 100-letnia kobieta adoptuje psa, którego nikt nie chce. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

Pani Johanna przez całe swoje życie uwielbiała otaczać się zwierzętami i pomimo sędziwego wieku nie zamierza zrezygnować ze swoim upodobań. Ponad 100-letnia seniorka postanowiła adoptować starszego psa rasy chihuahua o imieniu Gucci. Takich psów nikt nie chce, choć po przejściach kochają najbardziej. Pusta egzystencja pozbawiona choćby krzty radości to już przeszłość. Przygarnięcie czworonoga zmieniło jej życie o 180 stopni.

Pitbull
27.11.2023 09:01 5 powodów, dla których będziesz żałować adopcji pitbulla. Nic już nie będzie takie jak dawniej

Adopcja psa powinna być dobrze przemyślaną decyzją, szczególnie kiedy w grę wchodzi opieka nad dużym i silnym czworonogiem. Dlatego warto wiedzieć, jak zmieniają się przyzwyczajenia opiekunów zajmujących się przedstawicielami rasy amerykański pitbull terrier. Życie pod jednym dachem z pitbullem zmienia dosłownie wszystko. Sprawdź, czy jesteś na to gotowy.

Mopsik  stał się gwiazdą
20.11.2023 09:55 Choć nie prosił o taką urodę, wytykano go palcami. Gdy dorósł, pokazał, że liczy się coś więcej niż wygląd

Pan Cornelius przyszedł na świat w hodowli mopsów, jednak pomimo niemalejącej popularności tej rasy brakowało chętnych na adopcję szczenięcia. Problem stanowił jego unikatowy, choć w opinii niektórych odstraszający, wygląd. Deformacja pyska, wiecznie naburmuszona mimika i niestandardowy kolor umaszczenia - to wszystko sprawiało, że odpadał w przedbiegach. Tylko jedna para nie zraziła się do pupila. 

Zaskakująca oferta adopcji
19.11.2023 15:23 Poprosiła w schronisku o najmniej atrakcyjnego kota. Personel od razu pojął, że miała w tym ukryty cel

Pracownicy schroniska spotkali się z osobą rozważającą przygarnięcie kota. Na decyzję o adopcji wpływ miało pewne nietypowe kryterium - kobieta nie owijała w bawełnę i poprosiła o najmniej atrakcyjnego mruczka zamieszkującego placówkę. Wolontariusze byli z początku podejrzliwi, zachowując dozę ostrożności i dopiero po wysłuchaniu argumentów rozmówczyni zmienili zdanie.  

Papież Franciszek krytykuje osoby wybierajace zwierzęta zamiast dzieci
19.11.2023 14:32 Papież Franciszek zbeształ bezdzietnych, okazja była nieprzypadkowa. Oberwało się posiadaczom zwierząt

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie niskiego przyrostu naturalnego w Europie. Podczas sobotniej audiencji dla stowarzyszeń włoskich pediatrów i otolaryngologów wypowiedział się o widocznej tendencji wśród młodych ludzi, którzy zamiast decydować się na dzieci, wolą adoptować zwierzęta. Słowa duchownego wywołały powszechne oburzenie zarówno wśród posiadaczy psów, kotów i innych domowych pupili, ale i lekarzy weterynarii. 

Adopcja psa ze schroniska
18.11.2023 16:27 Po stracie psa chciała wziąć nowego ze schroniska. Coś w niej pękło, gdy tylko spojrzała na jego szyję

Odwiedzająca placówkę kobieta rozpłakała się na widok pitbulla, który od siedmiu lat zamieszkiwał jeden ze schroniskowych boksów. Powodem tak emocjonalnej reakcji ze strony nieznajomej bynajmniej nie był smutny wyraz pyska pupila. Ozdoba zawiązana na szyi suczki znaczyła dla niej więcej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Personel również nie mógł pohamować łez, kiedy poznał historię pomarańczowej bandany.

Adopcja kota
15.11.2023 13:07 Personel schroniska nie krył radości, że kot w końcu znalazł dom. Minęło pół roku i trafił tam z powrotem

Finnegan to wyjątkowej urody kot, który wylądował w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Kiedy znalazła się w końcu dla niego rodzina adopcyjna, cały personel nie ukrywał radości. Niestety, dobry rozdział w życiu kota nie trwał długo. Czworonóg został ponownie porzucony zaledwie kilka miesięcy po tym, jak znalazł wymarzony dom. Powód takiego obrotu wydarzeń był trywialny. 

Ucieczka ze ślubu
14.11.2023 16:40 Młoda para uciekła z własnego ślubu. Decyzja wprawiła gości w osłupienie, ale niczego nie żałują

Mimo iż przygotowania do ślubu i wesela trwają zwykle miesiącami, przy organizacji tak ważnego wydarzenia trudno uniknąć wpadek i czasami nie wszystko idzie zgodnie z wymarzonym scenariuszem. Przekonali się o tym nowożeńcy, którzy w pośpiechu opuścili własną ceremonię ślubu. Nie było ani chwili do stracenia, gdyż otrzymali szansę na powiększenie rodziny, której nie mogli zmarnować.

Niewidomy kot
14.11.2023 07:40 Niewidome kociątko znalazło przewodnika po świecie. Nie mogło trafić lepiej, podąża za nim krok w krok

Stevie, to rudy kocurek, który został uratowany z ulicy w ostatnim momencie. Kiedy go znaleziono, miał poważne problemy z oczami. Trafił do specjalistów z zakresu medycyny weterynaryjnej. Niestety, okazało się, że konieczne jest usunięcie obu gałek ocznych. Na leczenie było już za późno. Jednak czworonóg, pomimo trudnych początków, nauczył się korzystać z życia w 110%. To wszystko dzięki przyjacielowi, którego poznał już po operacji, jako niewidomy kot.  

Kot do adopcji
12.11.2023 11:21 Pierwsze i drugie urodziny kotka spędziła w schronisku. Przed upływem 800 dni dotarł spóźniony prezent

Lennox to wyjątkowo wrażliwa i nieśmiała kotka, która już jako maleńkie kocię zmagała się z bezdomnością. Zaopiekowali się nią aktywiści z organizacji prozwierzęcej, ale mimo ich starań Lennox długo nie mogła znaleźć stałego domu. Kilka razy była adoptowana, ale niestety nie była w stanie odnaleźć się w nowym otoczeniu. Nie potrafiła dogadać się z innymi kotami. Potrzebowała kogoś na wyłączność. Na spełnienie swoich marzeń czekała niemalże 800 dni.

Kotek szuka nowego taty
07.11.2023 16:34 Bezpański kotek nie pozwala mężczyźnie odejść. Ma ważną prośbę, w życiu brakuje mu tylko jednego

Rozważając wzięcie kota ze schroniska bądź domu tymczasowego, wielu zwraca uwagę na skomplikowane procedury adopcyjne i formalności. Są jednak łatwiejsze sposoby na przygarnięcie upragnionego zwierzątka - wystarczy, że samo cię zaczepi i już się go nie pozbędziesz. Sposób, w jaki ten mały kotek poprosił o danie mu szansy, skradnie serce nawet największego twardziela.

Suczka wróciła do schroniska po 4 godzinach od adopcji
07.11.2023 13:40 Wzięli suczkę ze schroniska, po 4 godzinach krzyknęli "won". Jeszcze nigdy nikt jej tak nie oszukał

Suczka przejechała tysiące kilometrów, aby zostać adoptowana, jednak nowa rodzina nie miała wystarczającym pokładów cierpliwości, by zaakceptować nowego członka rodziny. Po 4 godzinach Matilda została oszukana i znów stała się bezdomna. Pracownicy schroniska nie potrafią zrozumieć, czym pies zawinił w oczach nowych właścicieli. 

Kot do adopcji za darmo
05.11.2023 13:15 Nie dość, że jest stary, to jeszcze czarny. Kocurek wystawiony w koszyku, na nim napis "za darmo"

W ciągu zaledwie jednego dnia świat 14-letniego kocurka imieniem Bud stanął na głowie. Zwierzę opuściło swojego dotychczasowego opiekuna i zostało zmuszone do przeprowadzki do schroniska. Pierwsze tygodnie były ciężkie, jednak z czasem mruczek znalazł nowe powołanie. Wystarczy spojrzeć, gdzie przesiaduje całymi dniami, by zrozumieć podprogowy przekaz. 

Pies Hermes jest niczym pies Hachiko
04.11.2023 11:13 Nazywają go Hachiko. Opiekun psa trafił do szpitala, on wiernie czekał, nie takiego końca się spodziewał

Pies wiernie czekał na właściciela, który przebywał dziesiątki kilometrów od niego. Jego ukochany pan miał spędzić kilka dni w szpitalu. Ani na chwilę nie przestawał wierzyć, że w końcu ponownie się spotkają. Niczym japoński pies Hachiko, miesiącami czekał na powrót pana. Miał jednak nigdy go już nie spotkać.

Adopcja kotów
03.11.2023 13:26 Obiecał adoptować kotkę ze schroniska, ale pod jednym warunkiem. To, co zrobił później, przyprawia o łzy

Adopcja zwierzęcia ze schroniska powinna być dobrze przemyślaną decyzją, dlatego Mark Dwyer z wyprzedzeniem zaczął załatwiać formalności związane z przygarnięciem mruczka. Mężczyzna planował wziąć jednego kota, który stałby się towarzyszem dla jego kotki Lucy. Nie spodziewał się, że wszystko przebiegnie zupełnie inaczej, niż to sobie zaplanował. Swoją postawą zapadł w pamięć wolontariuszy.

Matthew Perry i Lisa Kudrow
30.10.2023 14:13 Lisa Kudrow przerwała milczenie po śmierci Matthew Perry'ego. Wielki gest, w ten sposób chce pomóc rodzinie aktora

Nagła śmierć Matthew Perry'ego była ogromnym zaskoczeniem dla jego fanów. Bohater kultowego serialu komediowego “Przyjaciele” od kilku lat swoją codzienność dzielił z psem, którego nazwał Alfred. Zwierzak był jego oczkiem w głowie i miał nawet własne konto na mediach społecznościowych. Pewna znana aktorka zadeklarowała, że jest gotowa podjąć się opieki nad osamotnionym czworonogiem.

Bezdomny pies
25.10.2023 09:27 Przeprawa przez las wywarła wpływ na ich życie. Nie mieli pojęcia, że zakończy się w ten sposób

Podczas spaceru przez las pewna para natknęła się na maleńkiego szczeniaka skulonego w krzakach. Czworonóg był wychudzony i przerażony. Spacerowicze postanowili mu pomóc. Wtedy nie zdawali sobie jeszcze sprawy z tego, że w ciągu kilku dni pies którego znaleźli, całkowicie odmieni ich życie. 

Hrabia Dracula czeka na stały dom
23.10.2023 12:38 Hrabia Kotula już nie czeka, bo kto pokocha takiego jak on? Przez jedną wadę spisano go na straty

Mimo iż postawnej budowy maine coon posiada jeden zmysł mniej, nauczył się operować innymi tak, aby niemal w pełni samodzielnie funkcjonować. Niestety, ten argument nie przekonuje osób szukających kotów do adopcji. Nikt nie chce adoptować Hrabi Draculi z Wrocławia. Wszystkiemu winna jest niepełnosprawność kocura oraz trudności w nawiązywaniu relacji z innymi zwierzętami.

Skołtuniona sierść psa ukrywała prawdziwą piękność
22.10.2023 12:21 Gdy go znaleźli, był w tragicznym stanie. Nikt nie podejrzewał, jaka piękność ukrywa się pod kołtunami

Los nie oszczędzał psiaka o imieniu Lenny. Czworonóg z jednego schroniska trafił do drugiego. Na skutek wieloletniego zaniedbania miał problem ze skołtunioną sierścią, która utrudniała mu codzienne funkcjonowanie. Mimo że powinien otrzymać pomoc dużo wcześniej, dopiero wolontariusze o wielkim sercu uwolnili go od ciężaru zmatowiałego futra. Kiedy zobaczyli, co skrywało się pod kupą kołtunów, nie mogli uwierzyć.

Kobieta miała przed śmiercią jedno życzenie
21.10.2023 16:15 Choroba postępowała coraz szybciej, już całkiem opadała z sił. Przed śmiercią miała jedno życzenie

Pacjentka onkologiczna wiedziała, że zostało jej mało czasu. Zaakceptowała to, że umiera, jednak nie chciała odchodzić z tego świata, zanim nie spełni się jej ostatnie życzenie. Jedna audycja radiowa sprawiła, że marzenie stało się realne. Tysiące osób próbowało pomóc spełnić ostatnią wolę miłośniczki kotów.

Kot wyglądał jak "wilkołak"
11.10.2023 09:22 Był zbyt nieśmiały, szary i nijaki. Nikt nie przypuszczał, że pod postacią kotka kryje się "wilkołak"

Szary kociak czekał samotnie, aż ktoś go adoptuje. Został jako ostatni z miotu, nikt nie chciał wziąć go do domu. W ocenie osób zainteresowanych adopcją był zbyt przeciętny. W końcu szukająca zwierzątka para dała mu szansę na lepsze życie. Jeszcze nie wiedzieli, że na ich oczach w kocie dokona się niesamowita przemiana – zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrza.

Rodzina Zosi Zborowskiej i Andrzeja Wrony się powiększyła
10.10.2023 11:03 "Rodzina się powiększyła". Zosia Zborowska chwali się wesołą nowiną. Podobne jak dwie krople wody?

Zosia Zborowska-Wrona i jej mąż Andrzej Wrona przekazali za pośrednictwem social mediów wspaniałą nowinę. Aktorka zamieściła zdjęcia, na których pochwaliła się, że ich rodzina właśnie się powiększyła. Internauci wprost oszaleli ze szczęścia, a gratulacjom nie ma końca. Nie uwierzycie, jak zareagowała na to ich córeczka Nadzieja.

Bezdomny kot
09.10.2023 08:05 Kotka szukała schronienia przed ulewą, jej historia chwyta za serce. "Była wstrząśnięta i przestraszona"

Nico to szylkretowa kotka, która zaznała w życiu wiele cierpienia. Przez pewien czas błąkała się od domu do domu w poszukiwaniu kogoś, kto zechce podarować jej, chociaż coś do jedzenia. Jednak w końcu postanowiła zakończyć swoją tułaczkę. Pomimo strachu i braku zaufania do ludzi, Nico postanowiła zostać przy jednej z rodzin, która ją dokarmiała. Poprosiła o pomoc w ostatnim momencie. Gdyby kotka zwlekała z tym dłużej, cierpiałaby jeszcze bardziej. 

Kot nie pozwalał się nikomu zbliżyć
08.10.2023 11:50 Kot za wszelką cenę nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Znaleźli sposób, by go do siebie przekonać

Takiej niespodzianki się nie spodziewali. Małżeństwo odkryło, że ich ogród stał się kryjówką dla maleńkiego kota. Nie próbowali z nim walczyć ani go wyganiać. Postanowili, że go adoptują. Droga do serca mruczka była jednak długa i wyboista. Żeby schwytać ulotnego kociaka, byli w stanie posunąć się do wszystkiego.