Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt

starsza kotka
09.03.2024 15:20 21-letnia kotka wylądowała na bruku. Tam miała spędzić jesień życia?

Po śmierci najważniejszej opiekunki rodzina nie chciała zająć się kocią seniorką. Przeganiana z kąta w kąt kotka nie miała gdzie się podziać. Ukochane zwierzę właścicielki domu zostało wyrzucone na bruk jak nic nie czujący, niepotrzebny przedmiot. Tylko dzięki swojemu aniołowi stróżowi kocia seniorka znalazła ratunek. 

Pitbull do adopcji
06.03.2024 12:39 Dostał szansę, ale tylko na chwilę. Tak cierpi Roki, który wrócił z adopcji

Adoptowany ze Stowarzyszenia Podaj Łapę Bullom pies, miał mieć dom na całe życie. Jego szczęście trwało jednak tylko 3 lata. Po wielu wspólnych chwilach właściciele postanowili oddać go z powodu pojawienia się nowego członka rodziny. Roki nie rozumie, dlaczego rodzina już go nie chce. W komentarzach pod postem stowarzyszenia zawrzało. 

Kot
06.03.2024 10:36 Po tym poznała, że bezpański kot nie ma łatwego życia. Teraz wszystko się zmieni

Pewna wolontariuszka natknęła się na rudego kota, obok którego nie mogła przejść obojętnie. Jego wygląd wskazywał na okrutną i bezlitosną przeszłość. Zwierzę jednak zauroczyło kobietę swoimi oczami. Wtedy jeszcze nie zdawało sobie sprawy, że jego życie zmieni się tak bardzo.

Świnka morska
04.03.2024 13:40 Świnka morska porzucona z listem na stacji metra. Treść wywołała burzę

Zestresowane hałasem i przerażone nieznaną sytuacją zwierzę zostało znalezione na stacji metra. Nieodpowiedzialny właściciel porzucił swojego pupila w najgorszy możliwy sposób. Umieścił gryzonia w ciasnej klatce i zostawił na peronie. Do klatki dołączył napisaną odręcznie notatkę. Krótka wiadomość wystarczyła, by rozzłościć opinię publiczną.

Kudłate Szczęście
04.03.2024 12:07 Zbiórka na Kudłate Szczęście zakończona sukcesem. Teraz zwierzęta otrzymają pomoc

Zorganizowana przez Świat Zwierząt zbiórka dla Stowarzyszenia Kudłate Szczęście trwała całą zimę. Darczyńcy kolejny raz pokazali, że życie niewinnych i porzuconych zwierząt nie jest im obojętne. Dzięki otwartym sercom naszych Czytelników zebraliśmy pokaźną kwotę, a futrzaści podopieczni Pani Iwony Ciosk otrzymają potrzebne wsparcie. 

czarny kot czekał przed domem
02.03.2024 13:17 Bezpański kot tylko czekał, aż wrócą do domu. Robił wszystko, by go zobaczyli

Dla tej pary zwykłe wyjście na zakupy zakończyło się w zaskakujący sposób. Gdy wrócili z torbami pełnymi produktów, na schodach przed domem ktoś ewidentnie na nich czekał. Zwierzę wyglądało zupełnie, jakby wybrało ich na swoich opiekunów i nie brało pod uwagę odmowy.

uratowany kot
02.03.2024 12:06 Bury kot błąkał się po parkingu. Tak odwdzięcza się za ratunek

Choć był zwykłym szarym kotem, na którego nikt nie zwracał uwagi, to los postanowił się do niego uśmiechnąć. Jego wybawca dostrzegł go gdy skakał na 3 łapach między zaparkowanymi samochodami. Mruczek ewidentnie potrzebował pomocy. Mężczyzna nie spodziewał się, że zwierzę tak mu się odwdzięczy. 

porzucony kot
28.02.2024 16:25 Zeszli do piwnicy. Z tęsknoty i braku miłości kot rzucił się w ich stronę

Koty wolno żyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego. Zwykle nie są oswojone, urodziły się i wychowały na wolności, dlatego wprowadzenie w ich szeregi domowego pupila nie jest najlepszym pomysłem. Innego zdania była osoba, która zamknęła w piwnicy niechcianego kota. Nie wiadomo, ile czasu spędził zamknięty w pułapce, jednak na widok ludzi, który okazali się jej wybawcami, stęsknione zwierzę niemal oszalało. 

Pies w schronisku
28.02.2024 15:29 Pies czekał w schronisku 900 dni. Znalazł dom, ale szczęście trwało dzień

Sora to pies, który trafił do schroniska już wiele tygodni temu. Personel schroniska obliczył, że w boksie spędził ponad 900 dni. Gdy wydawało się, że los w końcu się do niego uśmiechnął i znalazła się rodzina, która zechce dać jej dom, stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Szczęście czworonoga trwało zaledwie 24 godziny.

starsze koty w schronisku
27.02.2024 10:55 Koty trafiły do schroniska. 5 godzin od adopcji ich świat znów legł w gruzach

Po 18 latach wspólnego życia koci seniorzy musieli opuścić ciepły kąt. Ich ukochana właścicielka niespodziewanie umarła. Pracownicy schroniska nie chcieli fundować starszym kotom traumy związanej z przebywaniem w zupełnie obcym miejscu. Nowy dom, który miał być dla nich ostoją spokoju na resztę życia, okazał się kocim koszmarem.

czarny kocurek Zorro
25.02.2024 14:37 Kot Zorro potrzebuje pomocy. Gabinet weterynaryjny stał się jego drugim domem

Czasem nawet najsilniejsi bohaterowie potrzebują wsparcia i pomocy. Czarny kotek o imieniu Zorro wiele już w swoim życiu przeszedł. Teraz musi walczyć z tajemniczą bakterią, która sprawia, że co chwile ląduje w lecznicy. Mimo codziennego trudu i mozołu Zorro nie zamierza się poddać, zupełnie jak bohater, po którym dostał imię. Potrzebna jest pomoc.

szczęśliwy pies
25.02.2024 12:00 Owczarek zerwany z łańcucha po raz pierwszy widzi śnieg. Nagranie chwyta za serce

Owczarek niemiecki o imieniu Herschel nie miał łatwego startu. Odkąd pamięta, był przykuty łańcuchem do budy. Nowi opiekunowie postanowili wynagrodzić mu trud życia. Zwykły śnieg sprawił, że takiej radości u swojego czworonoga jeszcze nie widzieli. 

porzucony pies
23.02.2024 15:15 Pies ani myśli ruszyć się z kąta. Powód jego zachowania łamie serce

Porzucony, zaniedbany pies nie chciał wyjść z kąta. Przeżył traumę po tym co zrobili mu ludzie. Przez parę dni pracownicy schroniska próbowali go do siebie przekonać. Niestety pies nie potrafił im zaufać. 

Minti czeka na dom
21.02.2024 15:11 Minti czeka w schronisku od 500 dni, jej szanse przekreślił mankament

Minti to urocza kotka, która przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach. Nie da się ukryć, że los jej nie oszczędzał, a przykre konsekwencje kłopotów ze zdrowiem odbijają się na problemach ze znalezieniem dla niej kochającego domu. Na kogoś, kto ją pokocha pomimo tego, jaka jest, trikolorka czeka już prawie 500 dni.

stary pies w schronisku
19.02.2024 15:41 Spędziła w schronisku tyle czasu, że jej sierść zaczęła siwieć. Traciła nadzieję

Czas uciekał nieubłaganie, a porzucona suczka wciąż czekała na nowy dom. Choć trafiła do schroniska jako młody pies, to nie udało jej się znaleźć dobrego opiekuna. Lata mijały, a jedyne co widziała w swoim psim życiu to schroniskowe kraty i psich przyjaciół, którzy wychodzących do kochających rodzin. Prawie 10 lat czekała na drugą szansę.

kocie serce
19.02.2024 12:17 Adoptowali kotkę niczego nieświadomi. Potrzebowali czasu, by dostrzec, co kryje

Duże miodowe oczy, czarna plamka na nosie i uroczy wyraz pyszczka sprawiły, że kotka znalazła cudowny dom. Po tym jak trafiła do nowej rodziny, okazało się, że na klace piersiowej ma coś innego niż reszta kotów. Jej opiekunowie zachodzą w głowę jak to możliwe.

Adopcja kocich seniorów
17.02.2024 13:26 Starsze koty — mniejszy kłopot? Adopcja mruczącego seniora ma swoje zalety

Niewidzialny — tym słowem można by określić kocich seniorów zasilających szeregi schronisk dla bezdomnych zwierząt. Nie da się ukryć, że osoby decydujące się na adopcję kota w jesieni życia stanowią mniejszość wśród odwiedzających. Dlaczego warto dać szansę mruczącym staruszkom? Jakie uprzedzenia na ich temat są nieprawdziwe? Zapytaliśmy personel Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach, jakie zalety wiążą się z przygarnięciem starszego kota pod swój dach. 

adoptowany kotek
17.02.2024 12:32 Chciała przygarnąć kota ze schroniska. Tego dnia nie wrócili do domu we dwoje

Kobieta po utracie swojego ukochanego kota była gotowa, aby przygarnąć pod swój dach kolejnego pupila. Spośród schroniskowych kandydatów i kandydatek do adopcji wypatrzyła idealnego przyjaciela dla siebie. Gdy jednak nadszedł długo wyczekiwany dzień, zrozumiała, że czegoś jej brakuje. Pod wpływem impulsu zaczęła rozglądać się za towarzystwem dla kocurka. To było silniejsze od niej. 

uratowany kot
14.02.2024 14:19 Znalazła kota rok temu przed Walentynkami. Jego imię mówi samo za siebie

Kobieta o wielkim sercu nie mogła pozwolić, aby biedne zwierzę pałętało się po ulicach. Kocia walentynka potrzebowała pilnej pomocy. Mimo wielu trudnych chwil, jakie przeżyła, odwdzięczyła się swojej bohaterce piękną miłością.

mały kociak
14.02.2024 09:18 Magazynier zauważył miauczący kłębek futra. Maleńkie kociątko było samo

To miał być zwykły dzień pracy na magazynie. Jednak życie napisało zupełnie inny scenariusz. Maleńkie kocię szukało schronienia. Dzięki silnym ramionom i wielkiemu sercu mężczyzny jego życie potoczyło się zupełnie inaczej.

adoptowany kot
11.02.2024 14:30 Po stracie kota przyjechali do schroniska po kolejnego. Nie wszystko poszło po ich myśli

Utrata ukochanego kota była niewyobrażalnym ciosem dla pary. Tara i Steve nie mogli dłużej znieść pustki w swoim domu, która potęgowała tęsknotę za znajomym mruczeniem i puszystym futerkiem, do którego mogli się przytulać o każdej porze dnia i nocy. Gdy myśleli, że są już gotowi na kolejnego kota, życie nieoczekiwanie napisało im nowy scenariusz. Wizyta w schronisku skończyła się dla nich zupełnie inaczej niż to początkowo planowali. Pracownicy placówki złożyli im propozycję “nie do odrzucenia”.

Adoptowany pies
10.02.2024 14:19 Adoptują psa ze schroniska. Dopiero później znajdują to na jego uchu

Lucy to sunia, której do pewnego momentu los nie oszczędzał. Wylądowała w schronisku i choć personel starał się zapewnić jej wszystko, co najlepsze, doskonale zdawali sobie sprawę, że w kochającym domu będzie czuła się zdecydowanie lepiej. W końcu nadszedł dzień, w którym pewna rodzina zakochała się w psie bez pamięci.

oddany do schroniska pies
09.02.2024 11:16 Po 3 latach oddał psa do schroniska. Z ust mężczyzny padły przerażające słowa

Oddał swojego psa do schroniska, bo nie zgadzała się metryka. Pracownicy placówki nie mogli uwierzyć w jego słowa. Zdezorientowany pies patrzył tęskno za swoim odjeżdżającym właścicielem, lecz ten nie zawrócił po niego. Biedny zwierzak po 3 latach życia w ciepłym domu wraca za schroniskowe kraty. 

brązowy piesek
08.02.2024 09:26 Złamany kręgosłup to wyrok? Nie dla niego. Pitbull uczy, jak żyć szczęśliwie

Dash miał tylko 9 miesięcy gdy wyrządzono mu niewyobrażalną krzywdę. Pomimo urazu łapy i złamanego kręgosłupa, przebywający w schronisku pies dalej walczy, aby ktoś go zauważył, a swoją radością zaraża każdą napotkaną osobę, w tym pracowników placówki. To jednak nie wystarcza, by na wpół sparaliżowany zwierzak odnalazł kochającą rodzinę.

Bezdomny kot
07.02.2024 13:18 Kot zlewał się ze ścianą budynku. Tylko tam czuł się bezpiecznie

Aktywiści dbający o potrzeby porzuconych i zaniedbanych zwierząt zaopiekowali się kotką, która przez długi czas ukrywała się na gzymsie jednego z miejskich budynków. Czworonóg nie miał zaufania do ludzi, każda interakcja z człowiekiem była dla niego ogromnym stresem. Wolontariusze potrzebowali wielu tygodni na to, żeby uleczyć duszę rudej kotki. Wiedzieli, że być może nigdy nie uda im się osiągnąć sukcesu, musieli jednak spróbować. Pewnego dnia, nieśmiała podopieczna bardzo ich zaskoczyła, to był przełomowy moment.

adoptowany pies
06.02.2024 11:24 Mieli wystawiać mandaty, a skończyli z psem. Zaskakujący finał akcji "Mrozy"

Mija równo miesiąc od rozpoczęcia akcji "Mrozy” w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Inicjatywa odbiła się szerokim echem w Polsce i za granicą, co przełożyło się na wzmożone zainteresowanie tymczasową adopcją psów w celu zapewnienia im schronienia na czas największych mrozów. Straż Miejska pokazała, że pod mundurem biją prawdziwe serca, przygarniając jednego z psiaków. Jaki los czeka Mombaja i czy wróci do schroniska? Właśnie napłynęły najnowsze informacje.

Adopcja psa
05.02.2024 15:19 Pies ze schroniska pokazał, co sądzi o adopcji. Zaczęło się już, gdy nowa pani podpisywała dokumenty

Luna to czarno-biała suczka o średnich rozmiarach, która została znaleziona na ulicy. Wystraszona i głodna, trafiła pod opiekę lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wszystko wskazywało na to, że będzie musiała przyzwyczaić się do życia w ciasnym boksie. Jednak okazało się, że los uśmiechnął się do niej szybciej, niż ktokolwiek by się tego spodziewał. Psinka spotkała bratnią duszę, kobietę, która postanowiła ją adoptować. Luna w bardzo wymowny sposób pokazała, co o tym sądzi.

szczeniaczek
02.02.2024 10:21 Miał wyrosnąć na labradora. Gdy zrozumieli, że pies ma z nim niewiele wspólnego, od razu się go pozbyli

Miał być przyjaznym, rodzinnym labradorem, z którym miały się wychować dzieci. Człowiekowi, który obiecał się nim opiekować, szybko zmienili zdanie. Adoptowany szczeniak trafił do schroniska. Pracownicy nie kryli zaskoczenia.