Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Pierwsze i drugie urodziny kotka spędziła w schronisku. Przed upływem 800 dni dotarł spóźniony prezent
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 12.11.2023 11:21

Pierwsze i drugie urodziny kotka spędziła w schronisku. Przed upływem 800 dni dotarł spóźniony prezent

Kot do adopcji
Kot do adopcji, źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Lennox to wyjątkowo wrażliwa i nieśmiała kotka, która już jako maleńkie kocię zmagała się z bezdomnością. Zaopiekowali się nią aktywiści z organizacji prozwierzęcej, ale mimo ich starań Lennox długo nie mogła znaleźć stałego domu. Kilka razy była adoptowana, ale niestety nie była w stanie odnaleźć się w nowym otoczeniu. Nie potrafiła dogadać się z innymi kotami. Potrzebowała kogoś na wyłączność. Na spełnienie swoich marzeń czekała niemalże 800 dni.

Kotka od początku nie miała szczęścia w życiu. Dorastała w schronisku

Lennox to wyjątkowo spokojna, wrażliwa, a zarazem lękliwa kotka, która niemal od momentu przyjścia na świat zawsze miała pecha. Już jako kilkutygodniowe kocię trafiła razem ze swoim rodzeństwem do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Z czasem opiekę nad maluchami przejęli aktywiści z organizacji Sparkle Cat Rescue. Udało im się znaleźć dom dla wszystkich kociąt z wyjątkiem Lennox.

Zrzut ekranu 2023-11-12 111341.png
Lennox jako jedyna z miotu nie opuściła na stałe schroniska. źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Okazało się, że pręgowana kotka nie radzi sobie w nawiązywaniu relacji z innymi kotami. Kiedy jest zmuszona do konfrontacji z innym przedstawicielami swojego gatunku, natychmiast zamyka się w sobie i stara się ukryć

Przez długie miesiące nie potrafiła pokonać swojego lęku, jednak pomimo tego, że Lennox nie zaznała w swoim życiu domowego ciepła, od zawsze bardzo lgnęła do ludzi. Korzystała z każdej okazji na przytulanie, pokazując przy tym jak ogromną przyjemność jej to sprawia. Była spragniona miłości. 

Byli z kotem w drodze na ostatnią wizytę u weterynarza. Gest, który wykonał zwierzak, rozdarł ich serca

Kotka nie potrafiła pokonać swoich lęków. To niszczyło jej życie

Wydawało się, że los kilkukrotnie uśmiechnął się do Lennox. Do organizacji zgłaszały się rodziny chętne na podarowanie jej własnego kąta w swoim domu. Niestety, za każdym razem okazywało się, że kotka nie jest w stanie odnaleźć się w nowym miejscu.

Zrzut ekranu 2023-11-12 111309.png
Kotka była naturalnie nieśmiałym stworzeniem. źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Lennox potrzebowała domu, w którym nie ma innych zwierząt. Co więcej, czworonóg najlepiej czuł się w miejscach cichych i spokojnych, dlatego rodziny z dziećmi nie były dobrym wyborem. To tylko utrudniało znalezienie dla niej odpowiedniego kandydata na właściciela.

Wyjątkowo smutnym dniem w Sparkle Cat Rescue były drugie urodziny kotki. Podczas gdy jej rodzeństwo od dawna cieszyło się komfortowym życiem wśród kochających ludzi, ona wciąż czekała na lepsze czasy.

lkjl.JPG
Lennox, jak każdy kot, uwielbia zabawy z kartonem, źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Po ponad dwóch latach spotkała mężczyznę, który odmienił jej los

Okazało się, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Po niemalże 800 dniach spędzonych w siedzibie organizacji Lennox w końcu poznała swojego docelowego właściciela. Jest nim Chris, mężczyzna, który niedawno pożegnał swoją ukochaną kotkę i uznał, że czas dać dom kolejnemu zwierzakowi w potrzebie. 

Zrzut ekranu 2023-11-12 111410.png
Lennox wreszcie spędzi urodziny we własnym domu. źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Chris i Lennox od razu przypadli sobie do gustu. Oboje byli zachwyceni wspólnie spędzanym czasem. Ponadto mężczyzna był w stanie zapewnić idealne warunki dla pręgowanej kotki. W jego mieszkaniu zawsze było cicho i spokojnie. Co więcej, nie mieszkały tam żadne inne zwierzęta. Po ponad dwóch latach poszukiwań Lennox może rozkoszować się tym, czego tak bardzo pragnęła. 

Wszystko idzie świetnie. Świetnie się razem bawimy. Każdej nocy śpi ze mną i uwielbia, jak ktoś ją głaszcze po brzuchu. Jestem z nią bardzo szczęśliwy. Jest taka słodka - podzielił się radosnymi nowinami nowy właściciel kotki.

kjkj.JPG
Chris i Lennox natychmiast nawiązali silną więź, źródło: instagram.com/sparklecatrescue
hj.JPG
Kotka od zawsze lubiła spędzać czas z ludźmi, źródło: instagram.com/sparklecatrescue

Źródło: lovemeow.com