Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt

Bezdomny kot
30.01.2024 13:31 Poprosili w schronisku o kota, którego nikt inny nie chce. Jeszcze nie wiedzieli, że wpadli na minę

Catman to kocur o czarno-białym futerku przypominającym smoking, Poza eleganckim wyglądem wyróżnia go… trudny charakter. Mruczek ma pewną wadę, przez którą jego życie zmieniło się w piekło. Wylądował w schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie musiał być odizolowany od innych przedstawicieli swojego gatunku. To odstraszało wszystkich potencjalnych opiekunów adopcyjnych, poza małżeństwem w średnim wieku. W domu tymczasowym Catman pokazał, na co go stać.

oddany do schroniska pies
30.01.2024 10:20 Adoptowali psa ze schroniska, po kilku miesiącach wystawili ogłoszenie. Natknął się na nie personel placówki

Miał dom, swoją miskę, legowisko i ulubione zabawki. Personel schroniska nie mógł uwierzyć w to co znalazł w sieci. Okazało się, że szczęście zwierzaka nie trwało jednak długo. Tęskniący pies nie rozumie, co zrobił nie tak. 

Adopcja starszego psa
29.01.2024 16:49 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

Zarząd miasta w Suwałkach postanowił zorganizować nietypową akcję skierowaną do zwierzolubów. Ci, którzy zdecydują się na przygarnięcie psa z lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 1500 zł. Inicjatywa ma na celu promowanie adopcji czworonogów, którymi od lat nikt się nie interesuje. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe od magistratu. 

Bezdomny pies
27.01.2024 15:00 Pies czeka w schronisku od 660 dni, aż otrzymuje wiadomość. Dziecko przelało w list całe swe serce

Snoopy to uroczy psi senior, który w schronisku spędził ponad 660 dni. Mimo że czworonóg odznaczał się wyjątkowo przyjaznym usposobieniem, przez długi czas nikt nie chciał dać mu domu na stałe. Jego historia bardzo poruszyła 11-letnią dziewczynkę, która postanowiła wysłać do niego list. Ta historia jest doskonałym dowodem na to, że drobne gesty mają wielką moc.

Pies spragniony kontaktu
26.01.2024 15:06 Wystawiła przed domem tabliczkę, chodziło o smutnego kundelka. Teraz nie może się opędzić od sąsiadów

Kundelek nazywany Bill wiele lat spędził w schronisku dla bezdomnych zwierząt, aż wreszcie znalazł rodzinę adopcyjną. Pozornie szczęśliwe zakończenie było dopiero początkiem cierpień, z którymi przyszło mu się zmierzyć. Przez liczne problemy zdrowotne czworonóg nie może wychodzić na spacery ani mieć kontaktu z innymi zwierzętami. Psu bardzo doskwierała samotność, dlatego jego nowa opiekunka postanowiła nieco go rozweselić. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Porzucony kot
26.01.2024 13:16 Znaleźli kota z chipem, to, co usłyszeli po wybraniu numeru, sprawiło, że zaniemówili. "Nasze serca pękły"

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie trafił kot, który został znaleziony na ulicy. Okazało się, że czworonóg jest zachipowany, dzięki czemu specjaliści z łatwością skontaktowali się z jego właścicielką. To, co miała do powiedzenia na temat swojego pupila, było przerażające. Kobieta bez oporów przyznała, jak postąpiła.

Porzucony pies
25.01.2024 11:16 Najpierw stracił panią, później pana. Został sam, a to nie koniec kłopotów, ma czas do jutra

Saszan to uroczy kundelek w podeszłym wieku, który w krótkim czasie stracił najpierw swoją właścicielkę, a następnie właściciela. Rodzina zmarłych nie miała najmniejszych oporów przed przejęciem spadku po byłych opiekunach pieska, jednak nikt nie wyraził chęci zaopiekowania się czworonogiem. Tym sposobem, sielskie życie psiego seniora zamieniło się w walkę o przetrwanie. Saszan jest bezdomny, a jego czas w domu tymczasowym się kończy.

Akcja "Mrozy" odbiła się szerokim echem
24.01.2024 11:13 Skutki akcji "Mrozy" w krakowskim schronisku. Wszystko pokazują w sieci, a to jeszcze nie koniec

Przed kilkoma tygodniami schronisko dla bezdomnych zwierząt zorganizowało Akcję “Mrozy”. Przedsięwzięcie polegało na szybkich adopcjach tymczasowych, mających na celu zabezpieczenie psów przed srogą zimą. Czworonogi miały być przygarniane przez osoby prywatne na kilka dni lub tygodni. Jednak już teraz wiadomo, że nie wszystko pójdzie tak, jak planowali to pracownicy schroniska. O wszystkim opowiedziano w mediach społecznościowych oraz lokalnej telewizji.

wizyta w schronisku
23.01.2024 10:22 Nie tak planował zakończyć wizytę w schronisku. Nie do końca wyszedł z niego z psem, którego chciał

Lee to mężczyzna, który swoje życie poświęca potrzebującym zwierzętom. Regularnie przygarnia pod swój dach istoty, których nikt inny nie chce. W tym celu pewnego dnia udał się do lokalnego schroniska dla psów. Planował zaadoptować jednego czworonoga. Jednak jego serce zdobyło dwóch podopiecznych jednostki. Musiał wybierać pomiędzy niepełnosprawnym szczeniakiem a kundlem, który od lat czekał na dom. Ku zaskoczeniu pracowników schroniska, Lee nie miał najmniejszych problemów z podjęciem decyzji. Jego zdaniem była ona oczywista.

Kot z chorobliwą otyłością
21.01.2024 13:24 Dzieci w przedszkolu ważą mniej niż on. Chorobliwie otyły kot musi znaleźć dom, warunek jest jeden

Choć rozmiarami i kształtem ciała przypomina piłkę, to zdaje się tym nie przejmować. Kot imieniem One Frosty Too Many, w skrócie Frosty, zyskał sławę dzięki swojemu wyglądowi. Pracownicy schroniska postanowili pomóc biednemu zwierzęciu po tym, jak został wyrzucony na ulicę. Kocur ma jednak inny problem i to wagi ciężkiej. Mimo iż w ocenie internautów wygląda dość zabawnie, to chorobliwa otyłość zagraża jego życiu i zdrowiu. Kandydatom na opiekunów dla mruczka postawiono specjalny warunek do spełnienia.

Bezdomny kot
20.01.2024 12:00 Nie wiedzieli, co bezpański kot ukrywa przed światem. Swoje prawdziwe oblicze ukazał 6 miesięcy później

Bezdomny kocur dużo czasu spędził na ulicy, w wyniku czego stan jego zdrowia był krytyczny. Na zainteresowali się nim lokalni aktywiści. Metamorfoza, jaką przeszedł w ciągu zaledwie kilku miesięcy, zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych ratowników. Pilou otoczony troskliwą opieką wygląda zupełnie inaczej niż wtedy, gdy borykał się z bezdomnością. 

Bezpański kot
19.01.2024 15:14 Na ten moment bezpańska kotka czekała 10 lat. Ku nowemu życiu przebyła tysiące kilometrów

Polka mieszkająca we Włoszech natknęła się na kota, który był w opłakanym stanie. Postanowiła zawalczyć o życie czworonoga, nie był w stanie dłużej samotnie walczyć o przetrwanie. Był stary i słaby. Kobieta poprosiła o pomoc swoją przyjaciółkę, która uratowała już niejedno porzucone stworzenie. Aktywistki wykazały się ogromną determinacją i zaangażowaniem w troskę o dobro kotki. Czworonóg musiał przemierzyć pół Europy, aby odnaleźć szczęście. 

Adopcja kota
17.01.2024 10:09 Kotka czuła się odtrącona, odkąd wylądowała w izolatce. Tak zareagowała, gdy w końcu ktoś ją przytulił

Pewna miłośniczka zwierząt postanowiła adoptować kota ze schroniska. Kobieta zajmująca się zawodowo fotografią opowiedziała, w jakich okolicznościach odnalazła pupila, z którym już po pierwszym spotkaniu nawiązała wyjątkową więź. Wybranką jej serca okazała się być kotka o trudnym charakterze. Mruczek nigdy wcześniej nie miał prawdziwego przyjaciela. Wszyscy go odtrącali do tego stopnia, że został odizolowany — w przenośni i dosłownie. W ramionach nowej opiekunki w końcu odnalazł spokój.

Akita
16.01.2024 15:19 Nie tak planowali spędzić urlop. Zamiast jeździć na nartach, uratowali psa z pseudohodowli

Zima to idealny czas na wyjazd w góry. Oprócz wspólnych wieczorów przy kominku górskie rejony oferują ośnieżone stoki. Pozostaje jedynie wskoczyć w narty i szusować. Pies pozostawiony na pastwę losu, zimą w stodole sprawił, że zamiast nart wybrali misję ratunkową.

Incydent na stacji benzynowej
16.01.2024 09:18 Zatrzymali się na stacji i nie zamknęli drzwi auta. Wystarczyła chwila nieuwagi i znalazł się w środku

Pewne małżeństwo podczas powrotu do domu z weekendowego wypadu przeżyło niesamowitą przygodę. Podczas postoju na stacji benzynowej do ich samochodu wkradło się duże zwierzę. Para dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zdała sobie sprawę z tego, że na tylnej kanapie siedzi pasażer na gapę. Ich reakcja na widok zwierzęcia była niesamowita.

Czarny kot
14.01.2024 16:20 Tego dnia dowiedzieli się, że ich kot ma dwa domy. Zdziwienie, gdy wrócił w takim wdzianku, było ogromne

Papa Legby to kocur, który kilka lat temu został uratowany z bezdomności. Pomimo tego, że jego opiekunka starała się robić wszystko, aby zniechęcić go do samotnych wędrówek po okolicy, czworonóg nie odpuścił. Każdą okazję wykorzystuje do tego, aby wymknąć się z domu i udać się na kolejną przygodę. Pewnego razu jego właścicielka zdała sobie sprawę z tego, że pupil od dawna coś przed nią ukrywa. Wszystko wydało się przez jeden, zaskakujący szczegół. Kocur prowadził podwójne życie. 

Bezdomny kot
10.01.2024 10:09 Czarny kocur czai się wokół budynku. Przez zdziczałe koty cierpi każdego dnia, więcej już nie zniesie

Forrest to czarny kocur, który został porzucony przez nieodpowiedzialnych opiekunów. Pomimo że przyszło mu żyć na ulicy, nie stracił wiary w ludzi. Z uporem maniaka każdego dnia robił wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. W końcu trafił na dobrą duszę, która postanowiła dać mu dom tymczasowy. Jednak przez zachowanie Forresta pierwotne plany jego nowej opiekunki legły w gruzach. 

Bezdomny pies
09.01.2024 11:20 Polska na ustach świata. "Operation Frost" odbiła się szerokim echem, a lista potrzebujących rośnie

Akcja zorganizowana przez pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie odbiła się ogromnym echem w całej Polsce. Co więcej, o tym wyjątkowym przedsięwzięciu głośno jest również poza granicami naszego kraju. Nietypowe działania budzące kontrowersje miały na celu zabezpieczenie porzuconych psów przed silnymi mrozami. Wiele ludzi jest zszokowanych reakcją Polaków na apel specjalistów zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Co więcej, akcja nabiera coraz większego tempa i nie dotyczy już wyłącznie czworonogów żyjących w krakowskiej jednostce. 

Porzucone szczenię
08.01.2024 17:04 Gdy trafił do schroniska, wydawało się, że nigdy nie zaufa człowiekowi. Najlepsze miało dopiero nadejść

Właścicielka psa o imieniu Zia była przekonana, że jej pupil potrzebuje przyjaciela. Na jego kompana zabaw wybrała zwierzaka po tragicznych przejściach. Nie miała pewności, czy lękliwy maluch poradzi sobie w zupełnie nowych dla niego warunkach, a tym bardziej z innym dorosłym psem u boku. Pierwsze dni były bardzo trudne, jednak z czasem oba czworonogi zaczęły doceniać swoje towarzystwo. Przełom w ich życiach był już tylko kwestią czasu.

Bezdomny kot
08.01.2024 09:58 Kot miesiącami czekał na ulicy, aż ktoś się nim zainteresuje. W końcu dom wybrał sobie sam

Jasper to piękny kot, któremu przyszło borykać się z bezdomnością. Kocur sam podjął decyzję rzutującą na jego przyszłość. Po prostu zaczął pojawiać się pod domem pewnej rodziny. Przez pierwsze kilka miesięcy wszystko wskazywało na to, że zwierzak wybrał doskonale, jednak po groźnym incydencie para, która z mozołem starała się przekonać do siebie zdziczałego kocura, musiała nadwyrężyć jego zaufanie. Nie mieli wyboru. 

Chihuahua
03.01.2024 13:29 Adoptowali sunię, ale coś było z nią nie tak. Dopiero gdy została sama, ujawniła skrywany sekret

Kobieta, która postanowiła adoptować pieska rasy chihuahua, na początku była zachwycona swoim nowym pupilem. Wystarczyło jednak zaledwie kilka tygodni, aby ich wspólne życie wywróciło się do góry nogami. Czworonóg skrywał sekret, który zszokował jego nową właścicielkę. Zmierzenie się z wyzwaniem, które wiązało się z tajemnicą psiaka, wymagała ogromu odwagi, cierpliwości i wytrwałości. 

Kot Adam został odebrany właścicielce
30.12.2023 14:29 Adaś już nie wierzy w cuda, bo kto chciałby kota z taką przeszłością? Głód zrujnował mu życie

Kot Adaś, bo takie dostał imię w lecznicy, w swoim dotychczasowym życiu przeszedł piekło. Zwierzak został odebrany właścicielce podczas interwencji Ekostraży. Kobieta w kryzysie psychicznym twierdziła, że jej podopieczny nie potrzebuje jedzenia, gdyż koty żywią się energią słoneczną. Przeszłość dała w kość Adasiowi, jednak udało się go postawić na nogi. Teraz wolontariusze pragną, aby kocurek z Wrocławia odnalazł dom na stałe.

Pies Teodor został uratowany przez policjanta
28.12.2023 12:25 Pożar pochłonął życie jego pana. Pies myślał, że już wszystko stracone, wtem nadjechał radiowóz

Strażacy w asyście policji interweniowali przy pożarze, jaki wybuchł w powiecie świeckim. Zwęglone ciało mężczyzny znaleziono w spalonym baraku. Choć żywioł pochłonął życie jednej osoby, zgłoszenie pozwoliło uratować istotę pozostającą na terenie gospodarstwa. Policjant nie wrócił ze służby sam. Z rozpadającej się budy uratowano wyziębionego i wychudzonego czworonoga.

Świąteczne życzenia psa się spełniło
25.12.2023 15:59 Buldog Helmut ma wyjątkową prośbę do Świętego Mikołaja. Wszystko potoczyło się inaczej, niż zakładał

Życzenia nie spełniają się ot tak, jednak kiedy jak nie teraz, gdy Święty Mikołaj chodzi po świecie i obdarowuje dzieci i dorosłych prezentami, możemy liczyć na łut szczęścia? Miłe zaskoczenie spotkało buldoga angielskiemu o imieniu Helmut, który doczekał się pięknego zakończenia pobytu w schronisku po tym, jak rodzina odtrąciła go na krótko przed wylotem na wakacje. 

Królik pod choinkę
24.12.2023 10:43 "Mamo, kup mi królika!". Ten festiwal życzeń trwa od lat. Najpierw pod choinkę, potem do schroniska

Żywa istota nie powinna być prezentem pod choinkę. Mimo iż mamy tego pełną świadomość, wciąż ulegamy naciskom, obdarowując bliskich zwierzętami na Gwiazdkę. Jak to jednak w życiu bywa, nie wszystkie upominki są trafione, a dziecięce uśmiechy i niekontrolowane okrzyki radości to nierzadko preludium poważnych kłopotów. Swoją perspektywą na problem nieodpowiedzialnych adopcji królików oraz gryzoni podzieliła się z nami Natalia Kubera, twórczyni instagramowego konta „Cztery uszaki i szyszaki”. 

Bezdomne koty
23.12.2023 16:22 Ciężarna kotka nie miała łatwo, musiała szybko dorosnąć. Minęło 100 dni i ziścił się świąteczny cud

Rosie to młoda kotka, która od zawsze musiała radzić sobie sama. Kiedy jako karmiąca matka trafiła pod opiekę wolontariuszy z organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt, wykazała się wyjątkową postawą. Dbała nie tylko o własne kocięta. Pomagała również kotce, która nie radziła sobie w opiece nad własnym potomstwem. Niestety, dobro, które okazała długo do niej nie wracało. Wszystkie odchowane przez nią maluchy szybko znalazły kochające domy. Natomiast Rosie przez długi czas nikt się nie interesował, pomimo tego, że była piękna i przyjazna.

Bezdomne psy
22.12.2023 15:43 Sunia koczowała przed sklepem, bojąc się choćby pisnąć. W milczeniu błagała, aby ktoś ją dostrzegł

Pewien klient sklepu spożywczego zauważył, że przez szklane drzwi przygląda mu się zaniedbany pies w typie rasy amerykański pitbull terrier. Kiedy podszedł do czworonoga, zdał sobie sprawę z tego, że zwierzę potrzebuje natychmiastowej pomocy. Wezwani na miejsce ratownicy z lokalnej organizacji zajmującej się opieką nad bezdomnymi zwierzętami odkryli, że wycieńczona suczka skrywa pewną tajemnicę. Do schroniska trafiła nie tylko ona.

Pies do adopcji
13.12.2023 14:52 Kundelek z krzywymi zębami błaga, by ktoś wziął go ze schroniska. Sposób, w jaki to robi, rozdziera serce

Wedelek to wyjątkowo uroczy psiak, który zdecydowanie zbyt dużo czasu spędził w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Ten kundelek o krzywych zębach za każdym razem, kiedy widzi zbliżającego się do niego człowieka, błaga go, aby poświęcić mu uwagę. Czworonóg nauczył się prosić w wyjątkowy sposób. Jego zachowanie rozczula nawet najbardziej stwardniałe serca.