Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Kundelek z krzywymi zębami błaga, by ktoś wziął go ze schroniska. Sposób, w jaki to robi, rozdziera serce
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 13.12.2023 14:52

Kundelek z krzywymi zębami błaga, by ktoś wziął go ze schroniska. Sposób, w jaki to robi, rozdziera serce

Pies do adopcji
Pies do adopcji, źródło: facebook.com/celestyniaki

Wedelek to wyjątkowo uroczy psiak, który zdecydowanie zbyt dużo czasu spędził w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Ten kundelek o krzywych zębach za każdym razem, kiedy widzi zbliżającego się do niego człowieka, błaga go, aby poświęcić mu uwagę. Czworonóg nauczył się prosić w wyjątkowy sposób. Jego zachowanie rozczula nawet najbardziej stwardniałe serca.

Pies od lat czeka nad kogoś, kto go pokocha

Celestynów to wieś położona w województwie mazowieckim. Znajduje się tam schronisko dla bezdomnych zwierząt, które przez lata działalności uratowało setki czworonogów. Niestety, poszukiwania rodzin adopcyjnych dla niektórych podopiecznych trwają zbyt długo. Na własnej skórze przekonał się o tym Wedelek - niewielki kundelek z krzywymi zębami. To trzyletni psiak, który waży niespełna 10 kilogramów. Pomimo tego, że jest bardzo przyjacielskim czworonogiem, pracownikom schroniska nie udaje się znaleźć kogoś, kto postanowiłby dać mu kochający dom. 

Wedelek na widok człowieka reaguje w rozczulający sposób. Nauczył się błagać o to, aby poświęcić mu, choć chwilę uwagi. Jego największym marzeniem jest być tuż przy człowieku.

hgfhgf.JPG
Kundelek uwielbia wszystkich ludzi, źródło: facebook.com/celestyniaki
Co jako pierwsze wpadło Ci w oczy? Ten test zdradza prawdę o Twojej osobowości

"Prosi o domek, najpiękniej jak umie"

Pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie postanowili nagrać urocze zachowanie Wedelka i udostępnić filmik w mediach społecznościowych. Opisali je w następujący sposób:

Wedelek mało nie wyjdzie z siebie na widok człowieka. Składa łapki i błaga o chwilę uwagi. Prosi o domek, najpiękniej jak umie!

Przyjazny czworonóg składa ze sobą przednie łapki, pokazując w ten sposób, jak bardzo zależy mu na kontakcie z człowiekiem. Gest ten wydaje się być bardzo… ludzki!

hgfhku.JPG
Wedelek cieszy się na każdą chwilę spędzoną z człowiekiem, źródło: facebook.com/celestyniaki
trt.JPG
Kundelek prosi o uwagę w wyjątkowy sposób, źródło: facebook.com/celestyniaki

Dlaczego Wedelek nie może znaleźć domu?

Pracownicy jednostki, w której przyszło żyć Wedelkowi nie kryją zachwytu nad czworonogiem:

Ma łagodne i przyjacielskie usposobienie. Jest wiecznie roześmiany i radosny. Chodzące słoneczko!

Nasuwa się pytanie: dlaczego młody, wesoły pies nie może znaleźć kochającego domu? Z całą pewnością problemem jest ogromna skala bezdomności. Zwierząt czekających na adopcję jest znacznie więcej niż adoptujących. Co więcej, okazuje się, że czarne czworonogi są najczęściej pomijane przez ludzi poszukujących pupila wśród bezdomnych zwierząt.

Źródło: facebook.com/celestyniaki, wamiz.pl