Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Personel schroniska nie krył radości, że kot w końcu znalazł dom. Minęło pół roku i trafił tam z powrotem
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 15.11.2023 13:07

Personel schroniska nie krył radości, że kot w końcu znalazł dom. Minęło pół roku i trafił tam z powrotem

Adopcja kota
Adopcja kota, źródło: tiktok.com/@chesapeakefeline

Finnegan to wyjątkowej urody kot, który wylądował w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Kiedy znalazła się w końcu dla niego rodzina adopcyjna, cały personel nie ukrywał radości. Niestety, dobry rozdział w życiu kota nie trwał długo. Czworonóg został ponownie porzucony zaledwie kilka miesięcy po tym, jak znalazł wymarzony dom. Powód takiego obrotu wydarzeń był trywialny. 

Piękny kot trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt

Finnegan to pięcioletni kocur, który jest wyjątkowo pięknym czworonogiem. Jego sierść sprawia wrażenie, jakby była posrebrzana. Niestety, okazało się, że to nie wystarczy do tego, aby zwierzę mogło czuć się kochane i bezpieczne.

Kocur w wieku trzech lat wylądował w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Przez ponad rok nikt nie był zainteresowany jego adopcją, pomimo tego, że był bardzo przyjazny i spragniony ludzkiej miłości.

Opiekunowie zwierząt ze schroniska powtarzali sobie, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Cały czas wierzyli w to, że los w końcu uśmiechnie się do Finnegana. 

khjkhhj.JPG
Finnegan uwielbia spędzać czas z ludźmi, źródło: tiktok.com/@chesapeakefeline
Policjanci znaleźli skatowanego psa przyciśniętego fotelem. Oprawcy nie dali mu szans na ucieczkę

Los w końcu uśmiechnął się do pięknego kocura

W końcu los Finnegana się odmienił. Pewnego dnia w schronisku pojawiła się rodzina, która zwróciła na niego uwagę. Po wypełnieniu wszelkich procedur adopcyjnych czworonóg przeprowadził się do swojego nowego domu. 

Pracownicy schroniska, w którym kocur spędził ponad rok, bardzo cieszyli się, że ten czuły i wrażliwy zwierzak w końcu będzie żył komfortowym życiem. 

Nikt z pracowników nie spodziewał się tego, że spotkają się z siwym czworonogiem już za kilka miesięcy. W dodatku w okolicznościach, o których woleliby w ogóle nie myśleć. 

fghgf.JPG
Kocur był zachwycony wyprowadzką ze schroniska, źródło: tiktok.com/@chesapeakefeline

Radość kota nie trwała długo. Rodzina adopcyjna postanowiła się go pozbyć

Zaledwie sześć miesięcy po adopcji Finnegan wylądował w tym samym schronisku dla bezdomnych zwierząt, co wcześniej. Okazało się, że jego nowa rodzina nie chce się nim dalej opiekować. Kiedy pracownicy spytali, co jest powodem takiej decyzji, otrzymali odpowiedź, w którą nie mogli uwierzyć. Nowi opiekunowie porzucili kocura, ponieważ podrapał on nowy dywan. 

Pracownicy schroniska zaproponowali bezpłatną, comiesięczną pomoc w podcinaniu pazurów Finnegana. Niestety, jego dotychczasowa rodzina adopcyjna nie dała się przekonać. Opiekunowie kota powiedzieli, że nie chcą mieć z nim już nic wspólnego.

Tym sposobem Finnegan ponownie czeka na nowy dom. Oby przy następnej adopcji sprawdziło się powiedzenie “do trzech razy sztuka”. Na odpowiedzialnych i kochających opiekunów mruczek czeka w Stanach Zjednoczonych, w schronisku Chesapeake Feline Association. 

@chesapeakefeline Finnegan is the sweetest boy on the planet. He will just melt in your arms and guve you sll the love. He was returned to us because he was scratching at the carpet…we offered advice and said we’d trim his nails monthly for free, but they just wanted him gone. So now he’s back at the shelter waiting for his forever family 💔 If you are interested in adding Finnegan to your family please fill out the application on our website. #catrescue #sheltercats #adoptdontshop #fyp #catsoftiktok #adoptablecats #adoptme #adoptablecatsoftiktok #maryland #delaware #pennsylvania #sheltercat ♬ In The Forest (Acoustic Indie No Copyright) - Instrumental - Lesfm & Olexy

Źródło: wamiz.com, tiktok.com/@chesapeakefeline