Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 5 powodów, dla których będziesz żałować adopcji pitbulla. Nic już nie będzie takie jak dawniej
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 27.11.2023 09:01

5 powodów, dla których będziesz żałować adopcji pitbulla. Nic już nie będzie takie jak dawniej

Pitbull
Pitbull, źródło: pexels.com @Sergio Arteaga

Adopcja psa powinna być dobrze przemyślaną decyzją, szczególnie kiedy w grę wchodzi opieka nad dużym i silnym czworonogiem. Dlatego warto wiedzieć, jak zmieniają się przyzwyczajenia opiekunów zajmujących się przedstawicielami rasy amerykański pitbull terrier. Życie pod jednym dachem z pitbullem zmienia dosłownie wszystko. Sprawdź, czy jesteś na to gotowy.

Myślisz o adopcji psa? Licz się z konsekwencjami!

Amerykański pitbull terrier to jedna z ras psów, na którą często można natknąć się w schroniskach dla bezdomnych zwierząt i chociaż pracownicy robią wszystko, aby podopieczni nie pogrążyli się w chronicznym smutku, brakuje chętnych do adopcji tych konkretnych czworonogów. Wiele osób rozważających powiększenie rodziny obawia się konsekwencji przygarnięcie pod swój dach korpulentnego psa o sporych rozmiarach i muskularnej głowie z półstojącymi uszami. Dlatego warto wiedzieć, jak w rzeczywistości wygląda życie z przedstawicielami rasy, która w niektórych kręgach uważana jest za agresywną i niebezpieczną. 

Nie da się ukryć, że pitbulle to rasa dość wymagająca — wiedzy i kompetencji. Wynika to z ich specyficznych cech, które mogą być jednocześnie wadą i zaletą, a wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od wspólnego życia z czworonożnym przyjacielem. Oto pięć aspektów, które warto mieć na uwadze przed podjęciem ostatecznej decyzji o adopcji pitbulla.

1. Będziesz mieć mniej czasu dla siebie

Oczywiste jest, że adopcja psa to ogromne zobowiązanie, bez względu na to, na jakiego czworonoga się zdecydujesz. Warto jednak podkreślić, że niektóre rasy są wyjątkowo energiczne i wymagają regularnych treningów fizycznych i umysłowych. Ze względu na ich muskulaturę i siłę pitbulle potrzebują dużo ruchu w postaci spacerów oraz zabawy. Piętnastominutowa przechadzka wokół bloku z pewnością nie wystarczy. 

Ponadto pitbull lubi być w centrum zainteresowania, a przy tym charakteryzuje się wysoką inteligencją, dlatego jak najbardziej można uczyć go przydatnych sztuczek i komend. Czworonogi te uwielbiają spędzać czas z ludźmi i nie mają oporów przed domaganiem się uwagi właściciela. 

pexels-makarand-sawant-2208743.jpg
Pitbulle budzą postrach wśród wielu ludzi, źródło: pexels.com @Makarand Sawant
To już pewne. "Kunopies" buszuje w polskich lasach. Ma uroczy pyszczek, ale u nas nikt nie chce go widzieć

Pitbull wywróci Twoje życie do góry nogami

2. Zaczniesz się więcej śmiać

Pitbull to nieposkromiony wulkan energii, a w głowie tych psów ciągle powstają nowe, czasami nieco dziwne i śmieszne pomysły. Dlatego żaden właściciel psa tej rasy nie musi szczególnie się wysilać, aby znaleźć w swojej codzienności wesoły akcent. Jeżeli zaadoptujesz pitbulla, Twój pupil zadba o to, abyś codziennie miał się z czego śmiać. Warto jednak uprzedzić, że niektóre psoty czworonoga mogą być problematyczne, a czasem i kosztowne. Nie ma nic za darmo, a błaznowanie wymaga poświęceń!

3. Będziesz często odwoływać swoje plany

Wielu właścicieli psów rasy pitbull otwarcie przyznaje, że odkąd stało się posiadaczami tej rasy, znacznie częściej odwołuje różnego rodzaju spotkania towarzyskie. To wszystko przez usposobienie czworonogów. Pitbulle są doskonałymi kompanami do spędzania wolnego czasu, przez co nawet najlepsza impreza wydaje się być marną alternatywą. Czas spędzony z psem to najlepsza z możliwych opcji!

pexels-gilberto-reyes-800330.jpg
Pitbulle uwielbiają wygłupy, źródło: pexels.com @Makarand Sawant

Pitbull przejmie Twoją przestrzeń oraz znajomych

4. Znajomi oszaleją na punkcie Twojego psa

Bardzo możliwe, że po adopcji pitbulla nie będziesz mieć już takiej ochoty na spotkania towarzyskie, jak kiedyś. Jednak Twoi znajomi zaczną zdecydowanie chętniej przychodzić do Ciebie pod byle pretekstem. Co więcej, będą odwiedzać Cię nie po to, aby, spędzić czas z Tobą. Ich główny celem będzie zabawa z Twoim pupilem! Nie tylko Ty oszalejesz na jego punkcie!

5. Nie będziesz mieć miejsca w telefonie

Jeżeli jesteś osobą, która nigdy nie miała problemów ze zbyt małą ilością pamięci w telefonie, po adopcji pitbulla to się zmieni. Zdziwisz się, jak dużą ilość zdjęć można zrobić jednemu zwierzakowi oraz jak trudno pozbyć się, chociaż części z nich!

Oczywiście wszystkie wymienione wyżej argumenty należy traktować z przymrużeniem oka. Pitbulle to wyjątkowo pocieszne i jednocześnie wymagające psy, dlatego każdy, kto planuje posiadanie takiego psa, powinien porządnie zastanowić się nad tym, czy jest w stanie zapewnić czworonogowi wszystko, czego będzie on potrzebować. 

Źródło: youtube.com/@TheDodo