Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt

para z 21 psami
26.12.2020 01:00 W ich domu mieszka 21 psów. Przygotowali im specjalną śnieżną niespodziankę

Psy Chrisa i Mariesy Hughes nie mogą narzekać na swoich opiekunów. Para zajmowała się w swoim życiu dosłownie setkami czworonogów, głównie seniorami. Doskonale wiedzą, jakie potrzeby i pragnienia mają ich pupile. Obecnie zajmują się aż 21 zwierzakami w wieku od 18 tygodni do aż 21 lat. Opieka nad tak dużą gromadką może stanowić duże wyzwanie, jednak małżeństwo wie, jak urozmaicić sobie i psom życie.

Pies beagle w kojcu
23.12.2020 01:00 Właściciel przez lata nie chciał oddać zaniedbanego psa wolontariuszom. W końcu nastąpił piękny dzień

Właściciel psa rasy beagle trzymał go na ogrodzonym, zaniedbanym wybiegu. W ogóle tam nie sprzątał, wszędzie były widoczne psie odchody, a nawet śmieci z gospodarstwa. Również wygląd budy zwierzęcia pozostawia wiele do życzenia. Nie da się ukryć - panowały tam okropne warunki, które nie są odpowiednie dla żadnego czworonoga.

Cztery żółte kocięta
20.12.2020 01:00 Urodziły się całe żółte, wyglądają jak cytrynki. Niestety, ktoś porzucił 4 małe kocięta

Koty wkrótce trafią do adopcji, jednak obecnie są za małe. Na razie opiekują się nimi pracownicy "Przyjaciół Kotów z Salem" ze stanu Oregon. Czterej bracia się niezwykle ze sobą związani. Jak zauważają pracownicy, nie odstępują się na krok!

Dwa żółte psy
20.12.2020 01:00 Pies znalazł swojego "bliźniaka" na spacerze. Poprosił, aby zabrać go do domu

Mówi się, że przypadki chodzą po ludziach. To samo można by powiedzieć i o zwierzętach, chociaż to spotkanie było zbyt nieprawdopodobne, by mogło być zwyczajnym zbiegiem okoliczności. W takich chwilach człowiek zaczyna wierzyć w cuda. To z pozoru zwyczajne spotkanie dwóch psów na spacerze odmieniło całe życie rodziny Bethany.

Biały kotek potrzebuje imienia
15.12.2020 01:00 15 imion dla białego kota. Każde będzie mu pasować

Kotom można nadać przeróżnorodne imiona, w tym zakresie ograniczyć może jedynie nasza wyobraźnia. Każdy z nas jednak chce, by nasz kociak miał absolutnie wyjątkowe, pasujące do niego imię. Czasem jednak brakuje tylko pomysłu. Podpowiadamy, jakie imię pasuje do mruczków, które mają białę futro.

Mały mruczek Brownie
15.12.2020 01:00 Przygarnęli drobnego i chorowitego kotka. Rok później zmienił się nie do poznania

Mały kot nie wyglądał najlepiej w chwili adopcji. Był najmniejszy i najsłabszy pośród swojego rodzeństwa. Zaraz po adopcji zanosiło się, że będzie tylko gorzej. Zwierzak jednak dzielnie walczył o swoje życie. Właścicielka nazwała go Brownie - od czarnobrązowego koloru jego sierści.

Ślepy labrador porzucony w lesie
15.12.2020 01:00 Pilnie potrzebny dom dla porzuconej w lesie labradorki. Pseudowłaściciel zostawił ją z okropnego powodu

Gdy wszyscy oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia, nikt nie przypuszcza, że tuż przed nimi może dojść do tak okrutnego czynu. W lesie został porzucony na pastwę losu labrador. Przerażona suczka miała małe szanse na przeżycie, ponieważ była ślepa. Później okazało się, że jej stan jest znacznie gorszy, niż przypuszczano. Były "właściciel" jest poszukiwany, a suczka liczy na kochający dom.

pies za kratami
12.12.2020 01:00 Dlaczego schroniska wstrzymują adopcje na święta?

Adopcja zwierzęcia powinna zawsze być przemyślaną decyzją. Niestety, mimo że większość osób tak właśnie do tego podchodzi, wciąż zdarzają się jeszcze przypadki, gdy okazuje się, że ktoś wcale nie był gotowy na przygarnięcie psa. W takim przypadku często trafia on z powrotem do schroniska, a cały wysiłek włożony w proces adopcyjny idzie na marne. To właśnie dlatego niektóre ośrodki w okresie przedświątecznym decydują się na wstrzymanie adopcji.

Nieposłuszny beagle
12.12.2020 01:00 5 najbardziej nieposłusznych ras psów. Nie decyduj się na ich adopcję, jeśli szybko tracisz cierpliwość

Psia natura może być skrajnie różna. Między poszczególnymi rasami psów występują duże różnice, nie tylko w ich wyglądzie czy wielkości, ale także - czy może raczej przede wszystkim - w charakterze. Jedne psy pokochamy za to, jak bardzo lubią się nas słuchać i wykonywać nasze polecenia, a inne... cóż, do innych trzeba mieć dużo cierpliwości. Czasem nawet bardzo, bardzo dużo.

starszy piesek
11.12.2020 01:00 Stare psy prawie nie mają szans na adopcję. Mamy niezbite dowody, że przygarnięcie staruszka to strzał w dziesiątkę

Schroniska wciąż nie pustoszeją, choć coraz więcej osób rezygnuje z kupna psa od hodowcy na rzecz adopcji. Co jednak z tymi, które mają na nią najmniejsze szanse - psami schorowanymi i w podeszłym wieku? Większość osób (niesłusznie) uważa, że najlepiej jest przygarnąć szczeniaka, a my wspólnie z prezes Funduszu Migotkowego zamierzamy przekonać wszystkich, że starsze psy również zasługują na kochający dom!

szczeniak w lusterku
10.12.2020 01:00 Bezpański szczeniak wytrwale biegł za samochodem. Chciał zostać uratowany z ulicy

Mały, samotny szczeniak nagle wyskoczył z zarośli i zaczął podążać za samochodem Valii Orfanidou. Kobieta od razu zauważyła malucha biegnącego za nią i postanowiła mu pomóc. To nie był jej pierwszy raz - na co dzień jest domem tymczasowym dla wielu zwierzaków, które potrzebują rodzinnego ciepła.

pies w zimie
09.12.2020 01:00 Nie każde schronisko wstrzymuje adopcje na święta. Chodzi o regulamin, jakie powinny być procedury adopcyjne?

Schronisko na Paluchu nie wstrzymuje adopcji w okresie świątecznym. Regulamin placówki oraz procedury związane z przygarnięciem z niego zwierzęcia, są zdaniem jego władz na tyle skuteczne przy odsiewaniu nieodpowiedzialnych kandydatów, że nie potrzebne jest wprowadzanie dodatkowych ograniczeń w okresie przedświątecznym. Z naszych informacji wynika jednak, że w innych placówkach sytuacja wygląda inaczej.

pieski małe
09.12.2020 01:00 Ktoś wyrzucił małe szczeniaki do śmietnika. Niespodziewane zakończenie historii

Nicole Olsen oraz jej córka Harper znalazły porzucone w betonowym śmietniku szczeniaczki, pochodzące od rasy Kelpie. Zdarzyło się to 1 listopada w Australii, niedaleko miejscowości Adelaide. Szczeniaki były pozostawione same sobie na pewną śmierć, zamknięte w paczkach z jedzeniem, zapchlone i zarobaczone. Nie wszystkie przeżyły, ale część udało się uratować. Na ich szczęście, psiaki szybko znalazły nowy dom.

Przyjaciele czekają pod wejściem do szpitala
05.12.2020 01:00 Bezdomny trafił do szpitala, ale nie był sam. Personel nie mógł uwierzyć

Sytuacja miała miejsce, kiedy to César trafił do szpitala ze względu na trapiący go problem zdrowotny. Pilnie potrzebował leczenia i właściwych leków. Zwykle bezdomny uczęszczał do innej placówki, teraz jednak nie miał wyboru. Tutaj nikt go nie znał, dlatego to, co się stało zwróciło uwagę personelu medycznego.

Kotka podążała za człowiekiem do domu
05.12.2020 01:00 W środku nocy podeszła do niego kotka. Poszła za nim do domu, kilka godzin później opadła mu szczeka

Pewnej nocy, gdy Soufy Maroć przechadzał się po mieście, podbiegła do niego urocza, czarno-rudo-biała kotka. Od razu się z nim zaprzyjaźniła, dała się głaskać, a gdy przysiadł, nawet przy nim spała. Gdy mężczyzna postanowił wrócić do domu, ona poszła za nim krok w krok. Cóż więc zostało, jak tylko przygarnąć kocicę, chociaż na chwilę pod swój dach?

Piesek ze Znajdek
04.12.2020 01:00 Wyjątkowe schronisko dla skrzywdzonych psów. Część nie jest w stanie same chodzić

W schronisku "Znajdki" obecnie znajduje się około dwudziestu zwierzaków. Większość z nich jest okaleczona i w podeszłym wieku. Pilnie potrzebują pomocy, niektóre z nich mają problemy z poruszaniem i nie tylko.

kot gotowy do adopcji
03.12.2020 01:00 Wszystko, co powinien wiedzieć przyszły właściciel kota. Nie wszystkie sprawy są oczywiste

Osoby zainteresowane adopcją kota muszą liczyć się z tym, że procedura nie jest zbyt prosta. Możliwe, że wiele z nich będzie musiało ponieść spore koszty, by dostosować swój dom lub mieszkanie do potrzeb mruczka. Wolontariusze robią jednak wszystko, by pomóc zainteresowanym nią ludziom. Warto wysłuchać ich rad i wskazań, wynikają one z dużego doświadczenia i wiedzy, mają sprawić, że zarówno ty, jak i twój przyszły pupil będziecie czuć się razem jak najlepiej.

Znana weterzynarz
23.11.2020 01:00 Znana weterynarz porównuje hodowle zwierząt do targów. "To rasizm w czystej postaci"

Weterynarze do lat zbiegali o to, by, zamiast kupować zwierzę od hodowcy przygarnąć czworonoga ze schroniska. Lekarze na własne oczy widzą, jakie problemy tworzy rynek handlu psami. Dorota Sumińska porównuje to zjawisko do targu niewolników, uznaje je za niemoralne. Na poparcie tej tezy podaje wiele przykładów z własnego życia. Niestety większość osób wciąż pozostaje nieświadoma tego, jak wyglądają jego realia.

szczeniaki gotowe do adopcji
15.11.2020 01:00 Szczeniaczki w typie owczarka porzucone na ulicy. Schronisko wystosowało ważny apel

Szczeniaki widoczne na zdjęciach są piękne i zdrowe. Jak przyznają pracownicy schroniska na Facebooku, z pewnością wyrosną na ogromne czworonogi. Nic więc dziwnego, że chętnych do adopcji nie brakuje. Zresztą trudno uwierzyć w to, że ktokolwiek mógłby porzucić te pieski. Jako że dotyczące ich posty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, władze placówki postanowiły wykorzystać okazję, by wystosować poruszający apel.

szczeniaki gotowe do adopcji
13.11.2020 01:00 W jakim wieku szczenię jest gotowe do adopcji? Wyjaśniamy, kiedy odebrać pieska z hodowli

W jakim wieku szczenię jest gotowe do adopcji? Wiele słyszy się o psach, które mają liczne behawioralne problemy, wynikające ze zbyt wczesnego oddzielenia od matki. O ile licencjonowani hodowcy zazwyczaj pozwalają małym czworonogom cieszyć się spokojnym dzieciństwem, w pseudohodowlach takie przypadki nie należą do rzadkości. Warto zwracać uwagę na wiek kupowanego zwierzaka.

adoptowany pies
11.11.2020 01:00 Adoptowany pies bez przerwy warczał na drzwi. Wtedy jego pani odkryła porażającą prawdę

Adoptowany pies stanowił dla nowej rodziny nie lada wyzwanie. Przestraszona suczka nie była najłatwiejszym do socjalizowania psem, jednak Suzy wraz z dziećmi i mężem uznali, że dadzą sobie radę. Mieli już innego psa, postanowili więc, że przedstawią ich sobie, a Kailey z czasem zacznie się otwierać. Tak też się stało, ale rodzina Suzy nie mogła wiedzieć, co spotka ich pewnego dnia.

pies czeka na adopcję
08.11.2020 01:00 Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzień

Adopcja przez długi czas nie była pisana ogromnemu psu o imieniu Captain. Psiak jest dość rzadko spotykanym pirenejskim psem górskim, który potrzebuje mnóstwa ruchu, miejsca, ale i miłoci i czułości. Niestety, mimo że Captain wydawał się wymarzonym kandydatem do adopcji, przez rok był na zmianę adoptowany i oddawany do schroniska, w którym mieszkał. Nigdzie nie mógł zagrzać miejsca.

pies
07.11.2020 01:00 Obudził się i prawie dostał zawału. W jego salonie był obcy pies

Pies pojawił się znikąd w domu pewnego małżeństwa. Była czwarta nad ranem, gdy spokojnie śpiący mężczyzna został obudzony przez swoją żonę. Zerwał się z łóżka, w pierwszej chwili myśląc, że coś stało się z ich niedawno narodzoną córeczką. Żona uspokoiła go jednak i poleciła, by poszedł za nią do salonu. Tam czekała go dziwna niespodzianka.

autostrada
30.10.2020 01:00 Rowerzystka w ostatniej chwili zobaczyła kocięta na drodze. Ratownicy z Tarnowa łapali je kilka godzin

Kocięta nieźle schowały się na wiadukcie, ale czujne oko rowerzystki jakimś cudem i tak je zauważyło. Maluchy znalazły się tuż nad ruchliwą autostradą i chowały się za barierkami. Dosłownie centymetry dzieliły je od upadku na jezdnię rozciągającą się pod nimi. Pomoc przyszła w porę, ale ratownicy nieźle się namęczyli, zanim złapali kocięta. Zajęło im to kilka godzin!

kotek
27.10.2020 01:00 Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd

Kotek urodził się z wieloma skomplikowanymi przypadłościami. Wolontariusze od razu wiedzieli, że będzie wymagał wiele opieki i troski. Zwierzak cierpiał z powodu przepukliny pępkowej, wymagającej operacji, zgryzu krzyżowego powodującego wbijanie się ząbków w żuchwę, zdeformowanego nosa i potencjalnego wodogłowia. Musieli mu pomóc.

męzczyzna z psem
13.10.2020 02:00 Chłopak obudził się po imprezie z obcym psem w domu. Po chwili zrozumiał, co zrobił wczorajszej nocy

Chłopak o pseudonimie Boom nieźle zabalował w weekend, jednak nie spodziewał się, że następnego ranka ujrzy w swoim łóżku obcego psa. Na szczęście facet nie imprezował sam, a jego rozbawieni przyjaciele nagrywali jego pijackie wyczyny. Dzięki temu udało mu się łatwo dowiedzieć, co wyprawiał poprzedniej nocy. A było tego sporo! Historia błyskawicznie okrążyła sieć i trzeba przyznać, że wywołuje uśmiech na twarzy.

25.06.2020 18:48 Ratują życie, dają dom i miłość. Jak wygląda praca w Fundacji

W tej chwili najpilniejszą potrzebą Fundacji Dom dla Kundelka jest zebranie środków, które pozwolą jej działać przez kolejne dwa miesiące. Pod opieką Fundacji pozostaje ponad 80 niechcianych psów i kotów. W tym czasie zapewnić im trzeba karmę, leki i środki higieniczne. Cel zbiórki to 60 000 zł. Zostało już bardzo mało czasu, aby go osiągnąć. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata to wymierna pomoc. Jeśli możesz wesprzeć Fundację, zrób to TUTAJ [otwórz stronę zbiórki].

kara pozbawienia wolności
11.01.2020 10:02 Schorowany pies pilnie potrzebuje domu. Jeśli nikt mu nie pomoże, umrze w schronisku

Pies szuka właściciela! Warszawskie schronisko apeluje. Ich podopieczny jest w bardzo ciężkim stanie i nie chce umierać w schronisku. Niestety nikt nie wie, ile jeszcze czasu zostało biednemu kundelkowi. Niestety, do schronisk wciąż przybywa zwierząt, które z utęsknieniem czekają na nowy dom. Zazwyczaj największą szansę na przygarnięcie mają te młode. Dorosłe lub schorowane psy muszą często godzić się z ich okropnym losem. Warto jednak dać im szansę i zapewnić spokojną starość. Warszawskie schronisko na Paluchu prosi o pomoc!