Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt

Karolina Korwin-Piotrowska
06.05.2021 02:00 Karolina Korwin Piotrowska krytykuje zachowanie celebrytów. Chodzi o modę na psie hybrydy

Karolina Korwin Piotrowska jest znaną polską dziennikarką telewizyjną i radiową oraz felietonistką. W życiu prywatnym - miłośniczką zwierząt. W jednym z ostatnich wpisów na mediach społecznościowych wyraziła krytykę wobec celebrytów, którzy coraz częściej kupują psie "hybrydy" i tym samym promują nieetyczne hodowle. Karolina Korwin Piotrowska całym sercem kocha psy i nie wyobraża sobie życia bez swoich podopiecznych. Pod jej opieką znajdują się aż trzy czworonogi rasy jack russell terier, których zdjęcia często publikowane są na Instagramie. Dziennikarka uważa jednak, że modne w ostatnim czasie zwierzęta "hybrydowe" cierpią wskutek ludzkiej próżności.

piesek w schronisku
04.05.2021 02:00 Najsmutniejszy pies w schronisku powrócił do właściciela. Poruszające nagranie

Pracownicy schroniska Washington County-Johnson przez 6 miesięcy zastanawiali się, dlaczego jeden z ich podopiecznych w ogóle się nie uśmiecha. Pies, który trafił do nich z ulicy cały czas miał smutną minę, w ogóle nie merdał ogonem. Obsługa robiła wszystko, co w ich mocy, aby rozweselić zwierzaka, jednak ten za nic nie chciał zacząć cieszyć się życiem. Wszystko zmieniło się, gdy zdjęcie psa trafiło do sieci. - Przez cały czas, kiedy był tutaj on był nieśmiały, bardzo zdystansowany... Wyglądało to tak, jakby nie miał osobowości - poiwedział Tammy Davis, dyrektor schroniska dla The Dodo. - On nie zachowywał się jak pies.

PIES
03.05.2021 02:00 Mieszkał w rozpadającej się budzi, pił zieloną wodę. „Nie mamy pojęcia, jak udało mu się przetrwać”

Miał do dyspozycji mały kojec, który wypełniony był po brzegi odchodami. Spał w niewielkiej budzie, która nie zapewniała mu ochrony przed zimnem, a latem schronienia przed żarem. W jego wiaderku znajdowała się zielona woda, która zdecydowanie nie nadawała się do picia. W takich warunkach mieszkał pies w typie ttb, który został interwencyjnie odebrany.Zgłoszenie o psie wpłynęło do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wychudzony zwierzak miał mieszkać w złych warunkach w jednej z podkrakowskich miejscowości. Niestety, sygnał szybko potwierdził się.

pies
03.05.2021 02:00 Podeszła prosząc o ratunek. Wyglądała jak pies połączony z niedźwiedziem

Suczka podeszła do aktywistów prosząc o pomoc. Razem ze swoim przyjacielem Hugo była bezpańska, co znacznie odcisnęło się na jej zdrowiu. Kiedy aktywiści ją zobaczyli z początku myśleli, że mają do czynienia z psim niedźwiedziem. Od razu zabrali psy do samochodu, aby im pomóc.Psy latami błąkały się po Rumunii. Były łagodne i delikatne, znały nawet kilka komend m.in. "podaj łapę".

Kociątko
02.05.2021 02:00 Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Kilka miesięcy temu do centrum ratunkowego w Brisbane w Australii trafiła maleńka kotka w opłakanym stanie. Zwierzątko było najmniejsze i najsłabsze z rodzeństwa, choć od początku wykazywało silną wolą przetrwania. Aż trudno uwierzyć, że z pomocą nowych opiekunów przeszło nadzwyczajną metamorfozę!Trójkolorowy mruczek imieniem Lulu został zabrany do lecznicy dla zwierząt przez swoich poprzednich właścicieli. Od razu można było dostrzec, że jest wyraźnie zaniedbany i niedożywiony, jednak prawda na temat warunków, w jakich dotychczas żył, przeszło najśmielsze oczekiwania weterynarza.

straż miejska
30.04.2021 02:00 Ze schroniska trafił do straży miejskiej. 5-letni Herman będzie pomagać strażnikom

Strażnicy Miejscy z Mysłowic (woj. śląskim) postanowili pomóc schroniskowemu psu. Zdecydowali się dać mu to, czego taki zwierzak najbardziej pragnie, czyli opiekę, miłość i szczęśliwy dom. Mundurowi postanowili adoptować zwierzaka. I tak od kilkunastu dni Herman uczy się na strażnika. Strażnicy adoptowali 5-letniego Hermana, który cudem został uratowany od śmierci głodowej. Teraz pies poznaje nowe miejsce, ludzi, z którymi będzie pracować, przygotowuje się też do zawodu.

Suczka
29.04.2021 02:00 Zaopiekowali się "nagą" suczką. Gdy wyzdrowiała futro nie przestawało rosnąć

Siostry wracały razem do domu skuterem, kiedy nagle jedna z nich zauważyła w rozpadającej się budzie porzuconego psa. Bezbronna suczka siedziała w swoim domku. Została porzucona przez ludzi, miała radzić sobie sama. Siostry nie mogły pozostawić zwierzaka na pewną śmierć.Pies był "kompletnie nagi", tylko na głowie miał odrobinę futra. Kiedy zobaczył obce osoby był przerażony, tym co może go spotkać. Ludzie bardzo go skrzywdzili, nie ufał im.

pies hodowla2
29.04.2021 02:00 W Starej Hucie istniała pseudohodowla śmierci. Znaleziono ponad 120 martwych psów

W Starej Hucie w gminie Kartuzy działała "pseudohodowla śmierci". Przybyli na miejsce aktywiści wraz z policją i lekarze weterynarii odkryli na miejscu skandaliczną prawdę. Zwierzęta były przetrzymywane w złych warunkach, niektóre żyły tylko po to, aby rodzić młode. Biznes kręcił się kosztem czworonogów. Na miejscu znaleziono ponad 120 martwych psów. - Szczęśliwie udało nam się uratować 139 psiaków, dla których pilnie potrzebujemy pomocy! Hodowcy, wykorzystując luki prawne i skrzętnie ukrywający prawdę prowadzili swój bardzo rentowny biznesik, aż do 27 kwietnia bieżącego roku - informują inspektorzy z OTOZ Animals.

Pies leży na kanapie
28.04.2021 02:00 Kaja pilnie szuka nowego domu. Jest psem z przeszłością, ale wciąż kocha człowieka

Kaja to urocza suczka, która wiele wycierpiała w swoim życiu. Choć właściciel znęcał się nad nią, gdy tylko miał zły dzień, ona wciąż kocha człowieka. Kaja wiele wycierpiała, ale pora odmienić jej los. - Zniszczona, upodlona wciąż widzi w człowieku dobro. kaja pilnie szuka domu - podano na Facebooku "Psom na Pomoc".

Osesek
28.04.2021 02:00 W deszczowy dzień znalazła na betonie porzucone kociątko. Uratowała jego życie

Użytkownik Reddita o pseudonimie Klaanigan opublikował w sieci zdjęcia kociątka znalezionego przez jego mamę. Nowo narodzony mruczek został porzucony na ulicy, gdy padał deszcz. Przy brzuszku wciąż zwisała mu pępowina. Nie miałby najmniejszych szans na przetrwanie, gdyby nie rodzina o złotych sercach, która pojawiła się w samą porę.Klaanigan i jego mama spacerowali po okolicy, kiedy nagle ich oczom ukazał się łamiący serce widok. Niespełna tygodniowe maleństwo leżało na zimnym i mokrym betonie.

Gapcio w momencie odebrania, w fatalnym stanie
28.04.2021 02:00 Uratowany Gapcio zmienił się o 180 stopni. Dawniej żył na mrozie, teraz potrzebuje ciepłego domu

Gapcio - pies, który mieszkał na podwórku przy minusowych temperaturach od trzech miesięcy próbuje odzyskać wiarę w ludzi. Został interwencyjnie odebrany, jednak lata znęcania się nad nim odbiły się na jego psychice. Opiekunowie yorka wierzą, że dzięki dobrym ludziom, 4-latek będzie jeszcze radosnym psem. Gapcio szuka teraz domu.- Pozostawiony na 14- stopniowym mrozie, w nieocieplonej i dziurawej budzie Gapcio czekał na ratunek! Pies w typie yorka mieszkał w nieocieplonej, dziurawej budzie. Brak wody, jedzenia - na co dzień karmiony był resztkami i najgorszej jakości karmą. Jeden, wielki kołtun - tak można było go określić - tak o psie pisano w styczniu na Facebooku.

Podopieczny fundacji
28.04.2021 02:00 Ponad 80 zwierząt wkrótce może zostać bez dachu nad głową. Azylowi grozi likwidacja

Bezpańskie zwierzęta i ich opiekunka znaleźli się w katastrofalnej sytuacji. Pani Sylwia, założycielka fundacji RUNA informuje, że pozostał zaledwie miesiąc, nim obecna siedziba azylu zostanie zlikwidowana. Wiadomość, która roznosi się po mediach społecznościowych jest dramatyczna. Czas ucieka, a pieniędzy na pomoc czworonożnym podopiecznym wciąż brakuje. Niebawem ponad 80 stworzeń może stracić swoją bezpieczną przystań - tak głosi komunikat opublikowany na mediach społecznościowych. Pani Sylwia, która poświęciła wszystko, by zajmować się chorymi i niechcianymi zwierzętami, sama znalazła się w potrzebie.

Lili
27.04.2021 02:00 Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Przedstawiciele Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Obornikach odebrali interwencyjnie suczkę w typie TTB. Niedowaga oraz liczne ślady na jej ciele ewidentnie wskazywały na to, że w przeszłości doświadczyła przemocy z ręki człowieka. Obrońcy zwierząt zbierają fundusze na pokrycie leczenia pupilki oraz szukają dla niej nowego, wyrozumiałego opiekuna. Suczka o imieniu Lili została przejęta przez wielkopolski oddział TOZ-u na początku kwietnia. W tamtym czasie jej waga wynosiła niespełna 20 kilogramów. W wyniku głodówki była całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej.

Piesek i tramwaj
14.04.2021 02:00 Łódź: Uratowana przez motorniczego z rąk oprawcy Lusia szuka domu

Czy znacie historie o motorniczych, czy kierowcach, którzy zatrzymują pojazdy, a pasażerowie biją brawa? Jeśli tak, ale w nie nie wierzycie, to już przypominamy Wam tę historię! Sytuacja rodem z dowcipów naprawdę miała miejsce w ubiegłym roku w Łodzi. Jednak tu motorniczy zatrzymał pojazd, aby pomóc bezbronnemu psu, nad którym znęcał się właściciel. Uratował zwierzę, które teraz potrzebuje naszej pomocy! 35-letni motorniczy zatrzymał tramwaj numer 2, widząc jak bezduszna opiekunka znęca się nad zwierzęciem. Mężczyzna postanowił interweniować, zapominając na chwilę o przepisach i o dowiezieniu pasażerów na czas we wskazane miejsce. Liczyło się tylko to, aby pomóc zwierzakowi.

Hanna Lis robi buziaka
14.04.2021 02:00 Hanna Lis adoptowała psa. Dostał oryginalne imię

Hanna Lis zdecydowała się na adopcję psa. Gwiazda nie przebierała w hodowlach, a postanowiła pod dach przygarnąć kundelka. Nowym członkiem rodziny pochwalila się w sieci. Małgorzata Rozenek-Majdan przewiduje, że teraz w domu "będzie się działo". Pies trafił do domu dziennikarki przy pomocy wolonatriuszy z Kudłatego Kumpla. - Ratujemy psiaki, leczymy, socjalizujemy i szukamy im nowych domów - tak o sobie piszą zwierzoluby, którzy pomagają przy adopcjach.

Rusty
11.04.2021 02:00 Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Rusty to mieszaniec dwóch fascynujących ras czworonogów - owczarka niemieckiego o szlachetnym, lecz powściągliwym usposobieniu oraz catahoula, który znany jest z dużego temperamentu i zadziornego charakteru. Chociaż bezpański pupil z powodzeniem mógłby stać się wymarzonym towarzyszem człowieka, przez długi czas nikt się nawet o niego nie pytał.

otoz
23.03.2021 01:00 Po śmierci swojej Pani trafił do schroniska. 15-letni Puszek pilnie poszukuje domu

Puszek trafił do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze. Mieszka tam od niedawna, jednak od razu widać, że to nie jest miejsce dla niego (ani dla żadnego innego zwierzęcia). Pies jest nie tylko samotny, ale i zrozpaczony obecną sytuacją. Pilnie potrzebuje schronienia.

Schronisko poszukuje opiekunów dla podopiecznych
11.03.2021 01:00 Podjęto decyzję o likwidacji schroniska. Zwierzaki poszukują kochających domów

Opiekunowie schroniska marzą o tym, że najbardziej potrzebujące zwierzęta odnajdą bezpieczne domy. W szczególnie złej sytuacji są zwierzęta, które zmagają się z problemami behawioralnymi. Jak zaznaczają pracownicy, nagła zmiana otoczenia na obce i odseparowanie od dotychczasowych oddanych opiekunów mogą sprawić, że cały czas poświęcony na terapię pójdzie na marne.

Koty szukają domu
27.02.2021 01:00 Epidemia zabrała im dom i właścicielkę. Zwierzęta szukają nowego opiekuna

Bolek i Lolek to dwa koty, które szukają nowego domu. Niestety, w wyniku walki z koronawirusem ich dotychczasowa opiekunka zmarła. Jak podają media, koty także przeszły chorobę. Badania, jakie zostały przeprowadzone, potwierdzają, że kociaki są już zdrowe. Czy uda się znaleźć nowy dom dla tych wspaniałych mruczków?

Wania
21.02.2021 01:00 Bili go po głowie, traktowali jak żywą tarczę. Dramat kundelka z Ukrainy trwał latami

Jak podaje Dziennik Elbląski, Wania nie jest piewszym psem, który trafił do pasłęckiego "Psiego raju" z Ukrainy. Na mocy umowy, którą tamtejsze przytulisko dla zwierząt podpisało z Panią Mariną, do województwa warmińsko-mazurskiego regularnie trafiają zwierzęta zza Buga. Jak informuje Barbara Zarudzka, kierowniczka "Psiego raju", sytuacja zwierząt u naszych wschodnich sąsiadów nie należy do najłatwiejszych.

Pies przed i po adopcji
12.02.2021 01:00 Pies przeżył traumę. Dzięki adopcji otrzymał drugą szansę, dziś jest nie poznania

Sanford, który przebywał w teksańskim schronisku został uznany przez wszystkich za psa z depresją. Zwierzak krył się po kątach, nie chciał integrować się z ludźmi, ani innymi zwierzętami. Jego przeszłość jest naprawdę bardzo trudna. Jak podaje portal We Love Animals, pies do przytuliska trafił z raną postrzałową w prawej nodze oraz z wyraźnymi śladami potrącenia.

kundelek
30.01.2021 01:00 Samotny kundelek wskoczył do samochodu kobiety. Od tamtej chwili nie opuścił jej ani na krok

Nikki była na wycieczce całkiem sama, miłośniczka podróży od jakiegoś czasu mieszkała w samochodzie. Gdy dojechała do celu i zatrzymała się, wokół nie było nikogo. Kiedy więc otworzyła drzwi do campera, a na kolana wskoczył jej kundelek, była bardzo zaskoczona. Pies wydawał się bardzo zadowolony z tego spotkania - na tyle, że nie opuszczał jej ani na krok!

kotek na ulicy
18.01.2021 01:00 Kotek szedł za mężczyzną do samego domu. Znalazł sobie nowego tatę

Mężczyzna o imieniu Jo wyprowadzał psa na spacer, gdy nagle znikąd pojawiła się za nim mała, kudłata kulka. Kotek miauczał wniebogłosy, by zwrócić na siebie uwagę. Miał szczęście, że w mężczyźnie od razu obudził się instynkt macierzyński.

suczka porzucona na łące
16.01.2021 01:00 Stara suczka została porzucona na łące. Obok niej był list, treść wywołuje wściekłość

Stara suczka została znaleziona przywiązana na łące, zupełnie sama. Dookoła rozrzucone były jej rzeczy, a w nich także list, wyjaśniający, dlaczego ktoś postanowił ją zostawić na pastwę losu. Jak się okazało, 12-letnia Tessa ma za sobą bardzo przykre przeżycia.

pies w schronisku
11.01.2021 01:00 Biedny pies ze schroniska bał się absolutnie wszystkiego. W końcu poznał niezwykłą osobę

Pies o imieniu Tobi trafił do meksykańskiego schroniska z ulicy. Był tak straumatyzowany, że wolontariusze migli sobie tylko wyobrażać wszystkie straszne rzeczy, przez które musiał przejść. Bał się absolutnie wszystkiego i całe dnie wciskał się w kąt boksu. Pewnego dnia na jego drodze stanęła behawiorystka, która miała zmienić jego życie raz na zawsze.

pies w domu
07.01.2021 01:00 Setki psów jest porzucanych przez właścicieli. Adoptowali je podczas pandemii

Pandemia koronawirusa uwięziła miliony osób w swoich domach. Z początku należało ograniczyć kontakty towarzyskie przez tydzień, później miesiąc, a już wkrótce minie rok od rozprzestrzenienia się wirusa po świecie. Kiedy domy zamieniły się w biura, a wyjścia na dwór w niektórych państwach były mocno ograniczone, wiele osób decydowało się na adopcję pupila. Kot, pies czy inne stworzenie wspierało w trudnych momentach samotności. Z psem można było również wyjść na spacer, aby pooddychać świeżym powietrzem.

Psy w kojcu
05.01.2021 01:00 Odłowione zwierzęta miały trafić do schroniska. Nikt nie wie, co naprawdę się z nimi stało

Jak informuje TVP 3 Gdańsk w tajemniczych okolicznościach z gminy Kartuzy zniknęło w 2020 roku 29 odłowionych zwierząt. Właściciel firmy zajmującej się odłowem bezpańskich psów miał przekazać je do schroniska w Kościerzynie, do czego nigdy nie doszło. Jak twierdzi, zwierzętom nic się nie stało i ma niezbite dowody na swoją niewinność.

Pies swieta
28.12.2020 01:00 Schronisko w Bełchatowie zaczęło poświąteczną akcję. Można pomóc w prosty sposób

Właśnie ruszyła dobroczynna akcja oddawania świątecznych drzewek. Zamiast je wyrzucać, można przekazać do schroniska! W ten sposób doniczkowe choinki zyskają drugie życie. A i zwierzaki będą szczęśliwe.