Ślepy labrador porzucony w lesie
Źródło: Facebook/Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe

Pilnie potrzebny dom dla porzuconej w lesie labradorki. Pseudowłaściciel zostawił ją z okropnego powodu

15 Grudnia 2020

W województwie świętokrzyskim doszło do porzucenia psa. W lesie znaleziono suczkę labradora, którą pseudo właściciel ewidentnie skazał na śmierć. Starszy psiak jest schorowany. Nie poradziłby sobie sam na dworze.

Gdy wszyscy oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia, nikt nie przypuszcza, że tuż przed nimi może dojść do tak okrutnego czynu. W lesie został porzucony na pastwę losu labrador. Przerażona suczka miała małe szanse na przeżycie, ponieważ była ślepa. Później okazało się, że jej stan jest znacznie gorszy, niż przypuszczano. Były "właściciel" jest poszukiwany, a suczka liczy na kochający dom.

Labrador porzucony w lesie

- W lesie leśnictwa Sworzyce (woj. świętokrzyskie - red.) w oddz. 17a znaleziono psa. Pies jest zadbany, istnieje możliwość że został porzucony ponieważ jest ślepy i niedosłyszy. Po zgłoszeniu telefonicznym został zabrany przez pracownika GPK Grodzisk Wlkp do przytuliska - czytamy na Facebooku Nadleśnictwa Grodzisk Lasy Państwowe.

Suczka labradora została zabrana do schroniska, gdzie otrzymała opiekę. Zwierzak jest wystraszony, pilnie potrzeba znaleźć dla niego nowy dom.

- Do Przytuliska w Grodzisku Wielkopolskim trafił piesek. Znaleziony w lesie w Sworzycach. Leżał skulony przy drzewie. Prawdopodobnie nie widzi i nie słyszy... Jest bardzo wystraszony - napisała pani Agata w grupie na Facebooku "Zaginione Znalezione Zwierzaki Grodzisk Wlkp. Nowy Tomyśl Opalenica okolice".

Ktoś porzucił szczeniaki w kartonowym pudełku. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcyKtoś porzucił szczeniaki w kartonowym pudełku. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcyCzytaj dalej

Pani Agata wzięła tymczasowo sunię pod swoje skrzydła. Zabrała ją z przytuliska do lekarza, by ocenić jej stan zdrowia. Okazało się, że jest z nią znacznie gorzej niż przypuszczano. Labradorka była skrajnie zaniedbana. Nie dość, że suczka nie widzi i nie słyszy, to jeszcze nie ma zębów, wymiotuje i ledwo chodzi. Do tego wszystkiego dochodzą guzy na listwie mlecznej i kręgosłupie.

Wszyscy robią, co mogą, by poprawić stan labradorki. Na tę chwilę udało się znaleźć dla niej tymczasowe schronienie - suczka przeszła pod opiekę fundacji Labradory.info.pl, gdzie przez jakiś czas będzie miała zapewnioną opiekę.

Poszukiwany dom dla labradorki

Suczka w tej chwili liczy na nowy dom. Mamy głęboką nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie się nią zaopiekować. To będzie trudne wyzwanie, bo psiak jest w fatalnym stanie.

Fundacja Labradory.info.pl, która tymczasowo zajmuje się suczką, pilnie poszukuje nowego domu. Wiedzą, że opieka nad nią będzie bardzo wymagająca i trudna, dlatego fundacja pokryje wszystkie koszty utrzymania dla tego, kto się zdecyduje ją adoptować. Oby los labradorki się choć trochę odmienił!

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Zwierząt:

źródła: Facebook/Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe, Facebook/Przytulisko w Grodzisku Wlkp., Facebook/Labradory.info.pl

Następny artykuł