Czarny kot
Źródło: Unsplash/David Mendes

Najpopularniejsze imiona dla czarnych kotów. Jak nazwać mruczka?

26 Grudnia 2020

Wybór imienia dla zwierzaka to niełatwa sprawa. W końcu to zazwyczaj decyzja na całe życie. Podpowiadamy, jak nazwać czarnego kota bądź kotkę, mamy kilka ciekawych propozycji imion, które będą idealnie pasować do tych tajemniczych zwierzaków!

Czarne koty zdecydowanie należą do tych najbardziej czarujących swoim wyglądem. Krąży wokół nich wiele historii czy zabobonów, które czasami budzą w ludziach lęk. Jednak jak wiadomo w rzeczywistości czarne koty z charakteru nie są złe. Potrafią być miłe, spokojne i przyjacielskie... albo wręcz przeciwnie, mogą to być mali pasjonaci przygód i zbójowania.

Imiona dla czarnych kotów

Jakie więc imię pasuje czarnemu kotu? Możemy zdecydować się na któreś z dwóch kategorii, czyli wybrać takie, które będzie oddawało niezwykły, czarujący wygląd zwierzęcia, albo jego wyjątkowy charakterek. A jakiego nie wybierzemy, z pewnością będzie dla niego odpowiednie.

Czarne koty są nadzwyczaj wyjątkowe, dlatego więc zasługują na wyjątkowe imię. Mamy tutaj całkiem niemało propozycji dla czarujących, czarnych kotek i kocurków. Jakie są więc najpopularniejsze?

By podkreślić nietuzinkowy wygląd czarnego kocurka, można wybrać mu jedno z następujących imion kojarzących się z głęboką czernią, takich jak Heban, Grafit, Węgiel. Można też zawsze wymyślić własne imię, na zasadzie skojarzeń - może jednak kotu będzie pasowało imię pochodzące na przykład od innego czarnego minerału, takiego jak Onyks?

Jeśli jednak kocurek cechuje się wyjątkowym, wyróżniającym się charakterem, można mu wybrać jedno z tych imion: Klakier, Bond, Gacek, Pirat, Vader. Można też iść dalej za ciosem i wybrać jedno z bardziej "mrocznych" imion dla mruczka: Czart, Hades, Diabełek czy Lucyfer.

Oczy kotki rozbłysły na widok świątecznej bombki. Nagranie ma prawie 12 milionów wyświetleńOczy kotki rozbłysły na widok świątecznej bombki. Nagranie ma prawie 12 milionów wyświetleńCzytaj dalej

Jakie z kolei imię wybrać dla czarującej, czarnej kotki? By podkreślić jej niezwykły wygląd, można wybrać jedno z poniższych imion: Borówka, Jagoda, Jeżyna, Cola lub Pepsi. Tutaj również można pokusić się o własne, ciekawe skojarzenia z kolorem czarnym. Dla przykładu, idąc dalej za "owocowym tropem", wymyślić można też inne, roślinne imię, takie jak Malwa.

By jednak podkreślić wyjątkowy charakter kotki, można wybrać jedno z tych imion: Puma, Pantera, Mamba, Furia, Burza czy Bestia. Kojarzą się one z dziką, nieokiełznaną przyrodą i zdecydowanie będą pasować takiej właśnie kotce.

Jak się zdecydować na imię dla kota?

Zdecydowanie się na konkretne imię dla kota leży w gestii samego właściciela, my możemy jedynie podpowiedzieć, jakie imiona mogłyby zwierzakowi pasować. Poza tym podane przykłady popularnych imion dla czarnych kocurek i kotek nie wyczerpują przecież tematu!

Powyższe imiona będą pasować każdemu czarnemu kotu, a by wybrać konkretne, można zasugerować się wyglądem bądź charakterem zwierzaka. Albo, tak jak już wspomnieliśmy, zawsze można zasięgnąć do niewyczerpalnej kopalni pomysłów, jaką jest ludzka wyobraźnia i na zasadzie skojarzeń wybrać coś, co będzie idealnie pasować temu jednemu, konkretnemu kotu.

Zobacz zdjęcie:

Jakie imię dla czarnego kota?

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: zooart.com.pl

Następny artykuł