pies czeka na adopcję
Źródło: facebook.com/WoodsHumaneSociety

Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzień

8 Listopada 2020

Adopcja zwierzaka to świetna sprawa, ale i duży obowiązek. Nie każdy psiak będzie łatwy w wychowaniu, często ze względu na przykrą przeszłość albo nieumiejętność przystosowania się do nowych warunków. Ten pies, który jest przyzwyczajony do życia na dworze, także nie mógł znaleźć wymarzonej rodziny - za każdym razem był oddawany do schroniska.

Adopcja przez długi czas nie była pisana ogromnemu psu o imieniu Captain. Psiak jest dość rzadko spotykanym pirenejskim psem górskim, który potrzebuje mnóstwa ruchu, miejsca, ale i miłoci i czułości. Niestety, mimo że Captain wydawał się wymarzonym kandydatem do adopcji, przez rok był na zmianę adoptowany i oddawany do schroniska, w którym mieszkał. Nigdzie nie mógł zagrzać miejsca.

Zatrzasnęła drzwi i nie mogła wejść do domu. Wtem kociątko dokonało prawdziwego cudu, nagranie jest hitem sieciZatrzasnęła drzwi i nie mogła wejść do domu. Wtem kociątko dokonało prawdziwego cudu, nagranie jest hitem sieciCzytaj dalej

Adopcja nie była mu pisana

Jedno przyzwyczajenie bezpańskiego psiaka wykreślało go zazwyczaj z potencjalnej listy zwierząt do zaadoptowania - Captain większość życia spędzał na dworze, co nie wszystkim opiekunom odpowiadało. Jednak wolontariusze ze schroniska Woods Humane Society nie poddawali się w poszukiwaniach i wierzyli, że adopcja czeka na ich podopiecznego tuż za rogiem.

Psiak już kilka razy pojechał do nowego domu. Za każdym razem był jednak oddawany do schroniska po paru tygodniach lub miesiącach. Nie wiadomo, dlaczego nigdzie nie mógł zagrzać miejsca - wolontariusze uważają, że Captain był po prostu niezrozumiany.

Jednak pewnego dnia jego życie miało odmienić się o 180 stopni, choć on sam jeszcze o tym nie wiedział. Captain za każdym razem podchodził do kolejnych opiekunów równie entuzjastycznie, ale tym adopcja miała się udać - już na zawsze. Pewnego dnia do schroniska zgłosił się mężczyzna, który wraz z żoną szukał psa do towarzystwa - nie tylko dla siebie, ale też dla ich starej suczki Guinnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bezdomny pies ocalił 25-latkę przed atakiem bandytów. Turystka odwdzięczyła mu się w cudowny sposób
2. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
3. Właściciele pobledli, gdy zobaczyli nowo narodzone kocięta. Ich unikalny wygląd robi piorunujące wrażenie

Wymarzony dzień dla psa

Starsze małżeństwo miało ogromną posiadłość i całe hektary własnej ziemi. Wolontariuszce, która odebrała zgłoszenie, zabiło więc mocniej serce. Wiedziała, że tym razem adopcja na stałe może dojść do skutku. I nie pomyliła się. Gdy małżeństwo przyjechało poznać psa, od razu się w nim zakochali - z wzajemnością! W dodatku, gdy przedstawili go swojej psiej seniorce, od razu było jasne, że psy się ze sobą dogadają.

Nowy właściciel nie mógł się nadziwić, jakim cudem Captain nie został jeszcze adoptowany - był czuły, przyjacielski, szybko się uczył i uwielbiał towarzystwo człowieka. Najwyraźniej czekał na odpowiednią osobę, która by go przygarnęła i tak się właśnie stało. Teraz ogromny psiak może się cieszyć nową rodziną i ogromnym domem, gdzie można szaleć do woli!

ZOBACZ WIDEO:

Dlaczego kot ma szorstki język? Niewiarygodne odkrycie naukowców wprawia w osłupienieDlaczego kot ma szorstki język? Niewiarygodne odkrycie naukowców wprawia w osłupienieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  7. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku

źródło: thedodo.com

Następny artykuł