Swiatzwierzat.pl
pies czeka na adopcję

facebook.com/WoodsHumaneSociety

Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzień

8 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Adopcja zwierzaka to świetna sprawa, ale i duży obowiązek. Nie każdy psiak będzie łatwy w wychowaniu, często ze względu na przykrą przeszłość albo nieumiejętność przystosowania się do nowych warunków. Ten pies, który jest przyzwyczajony do

Adopcja przez długi czas nie była pisana ogromnemu psu o imieniu Captain. Psiak jest dość rzadko spotykanym pirenejskim psem górskim, który potrzebuje mnóstwa ruchu, miejsca, ale i miłoci i czułości. Niestety, mimo że Captain wydawał się wymarzonym kandydatem do adopcji, przez rok był na zmianę adoptowany i oddawany do schroniska, w którym mieszkał. Nigdzie nie mógł zagrzać miejsca.

Adopcja nie była mu pisana

Jedno przyzwyczajenie bezpańskiego psiaka wykreślało go zazwyczaj z potencjalnej listy zwierząt do zaadoptowania - Captain większość życia spędzał na dworze, co nie wszystkim opiekunom odpowiadało. Jednak wolontariusze ze schroniska Woods Humane Society nie poddawali się w poszukiwaniach i wierzyli, że adopcja czeka na ich podopiecznego tuż za rogiem.

Psiak już kilka razy pojechał do nowego domu. Za każdym razem był jednak oddawany do schroniska po paru tygodniach lub miesiącach. Nie wiadomo, dlaczego nigdzie nie mógł zagrzać miejsca - wolontariusze uważają, że Captain był po prostu niezrozumiany.

Jednak pewnego dnia jego życie miało odmienić się o 180 stopni, choć on sam jeszcze o tym nie wiedział. Captain za każdym razem podchodził do kolejnych opiekunów równie entuzjastycznie, ale tym adopcja miała się udać - już na zawsze. Pewnego dnia do schroniska zgłosił się mężczyzna, który wraz z żoną szukał psa do towarzystwa - nie tylko dla siebie, ale też dla ich starej suczki Guinnie.

Wymarzony dzień dla psa

Starsze małżeństwo miało ogromną posiadłość i całe hektary własnej ziemi. Wolontariuszce, która odebrała zgłoszenie, zabiło więc mocniej serce. Wiedziała, że tym razem adopcja na stałe może dojść do skutku. I nie pomyliła się. Gdy małżeństwo przyjechało poznać psa, od razu się w nim zakochali - z wzajemnością! W dodatku, gdy przedstawili go swojej psiej seniorce, od razu było jasne, że psy się ze sobą dogadają.

Nowy właściciel nie mógł się nadziwić, jakim cudem Captain nie został jeszcze adoptowany - był czuły, przyjacielski, szybko się uczył i uwielbiał towarzystwo człowieka. Najwyraźniej czekał na odpowiednią osobę, która by go przygarnęła i tak się właśnie stało. Teraz ogromny psiak może się cieszyć nową rodziną i ogromnym domem, gdzie można szaleć do woli!

źródło: thedodo.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >