Dwa żółte psy
Źródło: Instagram/rogueandbeast

Pies znalazł swojego "bliźniaka" na spacerze. Poprosił, aby zabrać go do domu

20 Grudnia 2020

Spotkanie dwóch identycznych psów nie mogło być zwykłym dziełem przypadku. To musiało być przeznaczenie, tym bardziej że zwierzaki od razu poczuły do siebie miętę. Z pozoru, było zwykłe wyminięcie się na spacerze, a jednak zupełnie odmieniło losy pewnej rodziny i dwóch psów. Jeden z nich zyskał brata, a drugi - nowe życie.

Mówi się, że przypadki chodzą po ludziach. To samo można by powiedzieć i o zwierzętach, chociaż to spotkanie było zbyt nieprawdopodobne, by mogło być zwyczajnym zbiegiem okoliczności. W takich chwilach człowiek zaczyna wierzyć w cuda. To z pozoru zwyczajne spotkanie dwóch psów na spacerze odmieniło całe życie rodziny Bethany.

Pies bliźniak ze spaceru

To był zwykły, biały dzień dla Bethany i jej psa o imieniu Rogue. Kobieta wybrała się ze swoim podopiecznym na spacer, nie oczekując niczego nadzwyczajnego. Rogue to suczka pochodzący od ras cairn terrier, labradora i pitbulla, przez co ma dość charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd. Ale, czy aby na pewno?

Gdy Bethany spacerowała z psem, dostrzegła odbywającą się w pobliżu imprezę adopcyjną. Kobieta przeszła się tamtędy, ale bez jakichś szczególnych intencji. Planowała kiedyś kupić z chłopakiem kolejnego psa, ale nie mieli ku temu okazji. A w tym właśnie momencie okazja przyszła do nich sama.

Rogue wypatrzyła na imprezie adopcyjnej psa, który wyglądał zupełnie identycznie jak ona sama - kropka w kropkę! Suczka Bethany długo się nie zastanawiała i podeszła do nowego kumpla. Szybko się zaprzyjaźnili, a Beast, bo tak na imię miał "bliźniak" Rogue, nie chciał pozostać dłużej na imprezie. Chciał za wszelką cenę wrócić z nimi do domu!

Kobieta, widząc jak szybko dwa psy się ze sobą zaprzyjaźniły, podjęła decyzję o adoptowaniu Beast. Nie chciała rozdzielać czworonogów, a i sama marzyła o kolejnym zwierzaku w domu. Bezpański pies nie mógł być bardziej szczęśliwy. W końcu znalazł dom, wspaniałą rodzinę i czworonożnego przyjaciela.

Nagrano, co mężczyzna zrobił bezpańskiemu psu. Nikt się nie spodziewałNagrano, co mężczyzna zrobił bezpańskiemu psu. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Przypadek? Nie sądzę

Adopcja nowego psa odmieniła nie tylko życie Beast, ale także jego nowych właścicieli. Obecnie para opiekunów mieszka razem z czworonogami na Hawajach, gdzie ich psy cieszą się pełnią życia. Choć na początku zwierzaki nieco kłóciły się o dominację, szybko się pogodziły w tej kwestii.

Beast i Rogue uwielbiają biegać razem po plażach, by je eksplorować i ścigać się ze sobą. Przybrane rodzeństwo robi dosłownie wszytko razem, "bliźniaki" są swoimi nieodłącznymi kumplami. Żadne z nich nie wyobraża sobie życia bez drugiego.

Po tym, jak odmieniło się życie Bethany, kobieta zaczęła się bardzo aktywnie udzielać w "Adopt Don't Shop" (adoptuj, nie kupuj). Ruch ma przede wszystkim na celu zachęcać ludzi do adoptowania zwierzaków zamiast kupowania ich od hodowców.

Dzięki Beast zrozumiała, jak bardzo można zmienić świat dzięki zaadoptowaniu choćby jednego czworonoga. To zupełnie odmienia losy zwierzaków, a w schroniskach zwalniają się wtedy miejsca dla kolejnych, zagubionych zwierząt, które potrzebują pomocy.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: animalchannel.co

Następny artykuł