Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

To wcale nie była pleśń
11.11.2023 13:36 Myślała, że na suficie wychodzi pleśń, dopóki nie zaczęła się ruszać. Nie do wiary, czym rzeczywiście była

Kobieta, która była przekonana, że na rogu sufitu na werandzie wychodzi pleśń, szybko przekonała się na własnej skórze, jakie figle potrafi płatać nam wzrok. Gdy przyjrzała się bliżej, zrozumiała, że z grzybami nitkowatymi nie ma to nic wspólnego. Nie pozostało jej nic innego, jak chwycić za telefon i wezwać pomoc.

Skandaliczne warunki w hodowli zwierząt
11.11.2023 13:27 Nawet policjanci wzdrygnęli się, gdy je zobaczyli. To stąd pochodzą pieski i kotki w okazyjnej cenie

Posiadanie rasowego psa czy kota to nadal marzenie wielu osób. O ile kilkanaście lat temu Polacy nie byli jeszcze średniozamożnym społeczeństwem, co utrudniało zakup kosztownego pupila, dziś nie cichną głosy sprzeciwu wobec okrutnego biznesu oraz hodowców bogacących się na cierpieniu zwierząt. W gminie Jarocin przeprowadzono interwencję w wyniku której odebrano blisko 30 psów i kotów z przydomowej hodowli. Policja publikuje wstrząsające zdjęcia.

Dzikie zwierzę zasnęło na patio
11.11.2023 11:34 Zwinęło się w kuleczkę i zasnęło na patio. Myślała, że odwiedził ją kot, trudno o większy błąd

Nie każdy gość jest mile widziany na podwórku. Sporo jest osób, które przepędzają wolno żyjące koty w obawie przed szkodami wyrządzonymi w wypielęgnowanym ogródku, jednak do tego grona nie zalicza się Stella Bagley. Kobieta z otwartymi ramionami przywitała stworzenie, które usnęło na kanapie przed jej domem. Problem polegał jednak na tym, że wcale nie miała do czynienia z kotem, a zupełnie innym dzikim zwierzęciem. 

Bezdomne kocięta
11.11.2023 09:53 Po ich mamie nie było ani śladu. Małe kotki zostały same, tylko jedno mogło zmienić bieg wydarzeń

Młode małżeństwo zostało zaskoczone przez swojego psa nietypowym prezentem. Ich pupil przyniósł im maleńkiego kotka, ale ku ich zdziwieniu, szybko wyszedł z domu jedynie po to, aby po chwili wrócić z kolejnym. Wszystko wskazywało na to, że pies chciał uratować bezbronne istotki pozbawione opieki. Jego właściciele postanowili mu w tym pomóc. Nie sądzili, że tego dnia zaskoczą się jeszcze bardziej.

Tajemnicze zwierzę
10.11.2023 14:03 Pojawił się na Ziemi wraz z dinozaurami. Byli przekonani, że wymarł lata temu, teraz nagrała go fotopułapka

Grupa naukowców eksplorująca górskie, trudnodostępne tereny dokonała niesamowitego odkrycia. Dzięki wykorzystaniu ukrytej kamery udało się potwierdzić istnienie zwierzęcia, które od dziesięcioleci było uznawane za wymarłe. To wyjątkowy gatunek, który żył już w czasach dinozaurów.

Zaginiony kot
10.11.2023 13:08 "Pamiętajcie, żeby się nie poddawać". Pracownicy schroniska wzruszeni do łez historią kota. To prawdziwy cud

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Poznaniu doszło ostatnio do wyjątkowo wzruszającej sytuacji. Trafił tam kocur, który został znaleziony na przedmieściach. Był ranny, a obroża, którą miał na sobie wrosła mu w szyję. Okazało się, że jego właściciele szukali go od ponad roku. Po wielu miesiącach bezowocnych poszukiwań udało im się odzyskać swojego ukochanego czworonoga. To doskonały dowód na to, że nigdy nie należy tracić nadziei. 

Dzień Jeża
10.11.2023 11:06 "Są dni, że telefon po prostu nie milknie". Ekspert radzi, jak pomagać jeżom. Wystarczy naprawdę mały gest

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na te cudowne istoty i dowiedzieć się więcej na ich temat. Choć w Polsce tych zwierząt żyje naprawdę wiele, nie wszyscy wiedzą, jak zachować się podczas spotkania z nimi, tym bardziej, jeśli osobnik jest ranny lub wyraźnie chory. O udzielenie kilku cennych rad oraz przybliżenie, jak wygląda ratowanie jeży, poprosiliśmy Jerzego Garę z Ośrodka Rehabilitacji dla Jeży w Kłodzku.

Węże
10.11.2023 10:15 Zszedł do piwnicy, by sprawdzić, co kryje, po chwili wybiegł z krzykiem. Znalezisko przeraża

Mężczyzna, który planował rozpoczęcie budowy domu, przed przystąpieniem do prac postanowił rozejrzeć się po okolicy. Już na początku przechadzki natknął się na opuszczoną piwnicę, która wzbudziła w nim duży niepokój. Wiedział, że na tych terenach żyją jadowite węże, które lubią tego typu przestrzenie. To, co później się stało, przerosło jego największe koszmary. 

Łoś
09.11.2023 15:29 O dramacie w lesie doniósł grzybiarz. Leśnicy nie czekali ani chwili, do akcji wkroczyli mundurowi

Grzybiarz spacerujący po lesie znajdującym się w Nadleśnictwie Lidzbark, zauważył na babrzysku zwierzę, które potrzebowało pomocy. Mężczyzna poinformował o tym leśniczego. Ze względu na gabaryty czworonoga, akcja ratownicza wymagała współpracy ze Strażą Leśną. Osłabione i głodne zwierzę udało się wydostać z błotnistej pułapki. Lekarz weterynarii, który również brał udział w interwencji, wydał jednoznaczne zalecenia. 

Porzucanie zwierząt
09.11.2023 14:08 Dozorca znajduje w śmieciach pudło, dochodzi z niego płacz. Wbrew napisowi nie są tam "darmowe ubrania"

Pewien dozorca podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, usłyszał piski dochodzące ze śmietnika. Kiedy zaczął szukać źródła niepokojących dźwięków, zdał sobie sprawę z tego, że ktoś uwięził zwierzęta w zaklejonym kartonie, który został wrzucony do kontenera na odpady. Mężczyzna natychmiast zabrał czworonogi w bezpieczne miejsce i poprosił o pomoc profesjonalistów. 

Krzyżówka: żywią się futrami
09.11.2023 13:08 "Żywią się futrami". Banalne hasło z krzyżówki, a mało kto zna odpowiedź

Niektóre hasła w krzyżówkach są ogromnym wyzwaniem, nawet dla tych, którzy spędzili mnóstwo czasu na odgadywaniu różnych zagadek słownych. Okazuje się, że najbardziej banalne bywają też najbardziej podchwytliwe. Sprawdź, czy potrafisz rozwiązać krzyżówkę, która dla wielu osób jest zbyt trudna. W tym przypadku duże znaczenie ma wiedza o zwierzętach. 

Chory nietoperz
09.11.2023 10:21 Była pewna, że do płotu przyczepił się suchy liść. Przecierała oczy, gdy podeszła bliżej. Musiała pomóc

Bea to zwierzę, które trzy dni spędziło na płocie, czekając na pomoc. Na szczęście w porę jeden z przechodniów zwrócił na nią uwagę i wezwał profesjonalną pomoc. Przemoczona, zmarznięta i głodna trafiła do specjalistycznego azylu. Okazało się, że starsza samiczka miała uraz głowy, przez który nie była w stanie normalnie funkcjonować.

Pies w przedszkolu
08.11.2023 16:36 Miał dożyć w przedszkolu ostatnich dni, a teraz won? Awantura o psa Czarka, dyrektorka zabrała głos

Przedszkole numer 238 przy ul. Monte Casino w Warszawie od wielu lat gości w swoich murach sympatycznego psa Czarka. Oczekiwano, że 12-letni zwierzak godnie dożyje swoich ostatnich dni w “Tęczowym pajacyku”. Nieoczekiwanie w mediach społecznościowych pojawiła się informacja jakoby nowa dyrektorka placówki planowała pozbyć się pupila. Ostatecznie na jaw wyszło, że sprawa ma drugie dno. Wiele wskazuje na to, że ktoś chciał zaszkodzić kobiecie kosztem niewinnego zwierzęcia. 

Numer alarmowy dla zwierząt
08.11.2023 14:17 Numer alarmowy dla zwierząt? To rewolucja! Startuje ANIMAL HELPER, teraz niech się boją oprawcy

W Polsce startuje ANIMAL HELPER, czyli numer alarmowy 112 dla zwierząt. Od dzisiaj każdy może pobrać na swój telefon aplikację, która ma na celu ratowanie zdrowia i życia naszych braci mniejszych. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno domowe pupile, jak i zwierzęta gospodarskie oraz dzikie. Jak działa aplikacja i w jaki sposób możemy zgłosić przestępstwa dokonywane na zwierzętach?

Agresywny pies
08.11.2023 13:33 Chciała tylko pogłaskać pieska, sprawy potoczyły się błyskawicznie. Uderzył w najczulszy punkt

Pewna kobieta razem z córką podeszła do psa i w swoim postępowaniu posunęła się za daleko. Kiedy zaczęła go głaskać, córka poszła w jej ślady. Na początku czworonóg siedział spokojnie, jednak jego zachowanie uległo zmianie w ciągu zaledwie kilku sekund. Gdyby nie pomoc przypadkowych przechodniów, historia mogłaby skończyć się tragicznie. 

Czy psy lubią być głaskane?
08.11.2023 12:49 Kiedy NIE głaskać psa? W tych momentach trzymaj ręce przy sobie. Ten błąd może zaważyć na wszystkim

Głaskanie psa to odruch, który bez zastanowienia wykonuje wiele ludzi. Niestety, okazuje się, że ten zwyczaj często jest przyjemnością tylko dla jednej ze stron. W niektórych sytuacjach zwierzęta podczas głaskania mogą czuć się zagrożone, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Kiedy lepiej nie dotykać psa oraz jakich obszarów ciała unikać podczas pieszczot ze swoim pupilem?

Nagranie z zoo stało się hitem
08.11.2023 11:33 Nagranie z zoo HITEM Internetu. Niebywałe, o co poprosiła dziewczynka, lepiej przyjrzyj się zwierzakowi

Rodzice kilkuletniej dziewczynki podzielili się zabawnym nagraniem, na którym pokazują, w jaki sposób przebiegła ich wizyta w ogrodzie zoologicznym. Dziecko upodobało sobie konkretnego mieszkańca placówki i bardzo chciało go pogłaskać. Problem stanowi fakt, że najmłodsi widzą świat zupełnie inaczej i nie są świadomi niebezpieczeństw. Dorośli musieli natychmiast zareagować.

Dziki w mieście
08.11.2023 10:45 Myśliwy wpadł z bronią na boisko szkolne, doszło do krwawej jatki. Dzieci patrzyły z przerażeniem

W Gdańsku na terenie Szkoły Podstawowej nr 38 utknęło osiem dzików. Decyzja władz miasta wzbudziła mnóstwo emocji wśród lokalnych mieszkańców oraz obrońców zwierząt. Zarządzono odstrzał dzikich świń. Miejski myśliwy w asyście Straży Miejskiej pozbawił je życia na oczach mieszkańców, wśród których były dzieci. Według relacji świadków ślady krwi były widoczne jeszcze rano. Tymczasem urzędnicy nie widzą problemu.

Zakochany kot
07.11.2023 15:23 Kot znajduje balon w kształcie serca i nie może się pohamować. Tak wyznaje miłość swojej sympatii

Czarno-biały kot rozkochał w sobie tłumy. Mruczka przyłapano na tym, jak podnosi z ulicy balonik w kształcie serca, aby następnie wręczyć go swojej sympatii. Romantyczny gest uwieczniony na filmie poruszył serca setki tysięcy internautów, udowadniając, w miłość nie musi być patetyczna i nie ma nic ważniejszego niż pragnienie uszczęśliwiania tych, których kochamy.

Co robią niedźwiedzie w Bieszczadach?
07.11.2023 11:46 Wolałbyś ich nie spotkać. Leśnicy pokazali, co wyprawia się w Bieszczadach, ten widok oznacza jedno

Chociaż w miastach i wsiach ozłociły nam się ulice, to w bieszczadzkich lasach trwa obecnie najpiękniejszy czas w roku. Z dala od ciekawskich spojrzeń spacerowiczów rozgrywa się niezapomniany spektakl przyrody, o którym donoszą pracownicy Nadleśnictwa Baligród. Nagradzie z udziałem gromadki niedźwiedzi zachwyciło internautów. To prawdziwa kulminacja szczęścia! 

Pies porzucony w klatce na ulicy
05.11.2023 15:00 Zamknięto go w klatce z piłką i brudnym prześcieradłem. Gdy zobaczyli jego pysk, już wiedzieli dlaczego

Kundelek, który przyszedł na świat z wadą wrodzoną, nie zasłużył na taki los. Suczka została porzucona w ciasnej klatce na ulicy i czekała, aż ktoś się nią zainteresuje. Towarzyszył jej brudny koc i piłka, które miały odciągnąć jej uwagę od zgiełku panującego na ulicach miasta. Chociaż obok krążyli przechodnie, nikt nie wiedział, jak ją uratować. W końcu los miał się do niej uśmiechnąć, jednak złamane serce będzie goić się długo.

Kradzież psa
05.11.2023 11:49 Pies zniknął bez śladu. Nagranie z monitoringu zszokowało rodzinę, ale jeszcze nie znali całej prawdy

Właścicielka psa rasy shih tzu o imieniu Pepper przeżyła szok, kiedy dowiedziała się, że ktoś ukradł jej pupila. Gdyby nie kamera monitoringu na posesji sąsiadów, nie miałaby pojęcia, co się stało z jej czworonogiem, ani gdzie go szukać. Na nagraniu widać, jak “porywaczka” zabiera psiego seniora do samochodu i odjeżdża z miejsca zdarzenia. Okazało się, że zdruzgotana rodzina zbyt pochopnie wyciągnęła wnioski. 

Dzikie zwierzę zainteresowało się zabawką dla psa
05.11.2023 10:30 Gdy to zobaczył, włączył kamerę. Nikomu nie przyszłoby do głowy, kto pożyczy sobie zabawkę jego psa

Pewien mężczyzna nie przywykł do niezapowiedzianych odwiedzin leśnych mieszkańców na przydomowym tarasie. Wystarczyło na chwilę spuścić z oczu ulubioną zabawkę psa, a natychmiast znalazł się chętny złodziej. Jego tożsamość może zdziwić - opiekun nie przypuszczał, że na jego oczach rozegra się taka scena. Prawdopodobnie nikt by mu nie uwierzył, gdyby nie fakt, że udało mu się wszystko nagrać na filmie.

Para dostała wysoki rachunek za gaz
05.11.2023 09:23 Mają do zapłaty ponad 55 tys. zł za gaz. Gdy dowiadują się dlaczego, opadają im szczęki

Nie paragon, a rachunek grozy otrzymała pewna para żyjąca w domu jednorodzinnym. W przeliczeniu na złotówki dostawca gazu życzył sobie od nich aż 55 tysięcy złotych. Na spłatę mieli niecały miesiąc. Co dziwne, nie poinformowano ich komu mają zapłacić. Sytuacja stała się jeszcze bardziej kuriozalna, kiedy internauci zaczęli węszyć i wskazali podejrzanego. Kto jest winny całej sytuacji? Rzeczywistość pisze najdziwniejsze scenariusze.

Uważaj, koty często się tam chowają przed chłodem
04.11.2023 16:20 Gdy temperatura spada, koty często szukają tam schronienia. Lepiej dwa razy sprawdź, by zapobiec tragedii

Zbliża się okres, który często kojarzy się z ciepłymi sweterkami, aromatyczną herbatą i leniwymi wieczorami przy kominku. Tak samo jak i my, dzikie stworzenia próbują chronić się przed chłodem, jednak robią to w zgoła inny sposób - kryjąc się w nietypowych miejscach, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, w jakim mogą się znaleźć.

Bezdomny pies
04.11.2023 07:05 Wzięli psa ze schroniska, wszystko było super, do czasu. 72 godziny później zadano mu cios prosto w serce

Scrabble to urocze szczenię, które ma w życiu wyjątkowego pecha. Maluch razem ze swoim rodzeństwem wylądował w schronisku zaraz po przyjściu na świat. Tylko on wciąż nie może znaleźć kochającego domu. Za każdym razem, kiedy wszystko wskazuje na to, że los w końcu się do niego uśmiecha, znowu wszystko idzie nie tak, jak powinno. Najgorszy cios otrzymał od rodziny, której znudził się po 72 godzinach.

Tajemnicze zwierzę
03.11.2023 15:33 Wypatrzył je na ścianie budynku, były drobne i czarne jak smoła. Później zrobiło się jeszcze dziwniej

Idąc rano do pracy, pracownik jednego z podmiejskich magazynów zauważył coś dziwnego na ścianie budynku. W szczelinach były widoczne dwie ciemne plamy. Kiedy mężczyzna przyjrzał się im dokładniej, okazało się, że tajemnicze obiekty się ruszają. Postanowił zgłosić ten fakt przełożonemu, co wywołało jeszcze większe zamieszanie. Zwierzęta nie potrafiły przeciwstawić się porywistym wiatrom.

Kocia kawiarnia
03.11.2023 14:34 Kocia kawiarnia nie wpuści już dzieci. Straszne, co wyprawiały z kotami, rodzice byli jeszcze gorsi

W Rzeszowie od kilku tygodni działa kocia kawiarnia, w której można nie tylko napić się kawy, ale również zapoznać z mruczkami do adopcji. Niestety, w związku ze skandalicznym zachowaniem gości właściciele lokalu byli zmuszeni wprowadzić nowe zasady, mające na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zwierzętom. O tym, czy klienci będzie można wejść do kociej kawiarni, zadecyduje wiek. To pokłosie bezstresowego wychowania dzieci.