Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mały leniwiec po raz pierwszy dotknął trawy. Niezwykła reakcja
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 25.04.2024 15:19

Mały leniwiec po raz pierwszy dotknął trawy. Niezwykła reakcja

mały leniwiec
Fot. buzzvideos.com

Rodzina z Florydy w Stanach Zjednoczonych zabrała ze sobą na kemping egzotyczne zwierzątko. Mały leniwiec będący ich ulubieńcem dotychczas przebywał głównie w domu i był noszony na rękach. Opiekunka nagrała jego reakcję, gdy pierwszy raz samodzielnie chodził po trawie. 

Leniwiec jako zwierzę domowe

Niemal każde dziecko w pewnym momencie swojego życia przychodzi do rodziców z prośbą o zwierzątko. Opiekowanie się stworzeniem wyzwala w najmłodszych pozytywne reakcje i uczy odpowiedzialności oraz empatii. Domowy pupil również znacząco wpływa na samopoczucie nie tylko dzieci, ale i całej rodziny. Rodzice, chcąc dla swoich pociech jak najlepiej, często ulegają nieustającym prośbom. Problem pojawia się, gdy ich latorośl zamiast uroczego chomiczka pragnie bardziej egzotycznego przyjaciela np. węża. 

W Stanach Zjednoczonych posiadanie egzotycznych zwierząt nie jest niczym szczególnym. Zazwyczaj dane dystrykty wprowadzają różnego rodzaju obostrzenia mające na celu ochronę ludzi oraz wybranych przez nich niebanalnych gatunków. Na Florydzie pewna rodzina zdecydowała się na leniwca. Słodki maluch szybko stał się ulubieńcem domowników. Większość swojego czasu przebywał jednak w domu. Gdy opiekunowie pierwszy raz wypuścili go na trawę, nie mogli powstrzymać się, aby nie nagrać tego szczególnego momentu. 

4-miesięczny szczeniak wymagał operacji. Na prześwietleniu wyszło, co zjadł Idziesz na spacer do lasu? Patrz pod nogi, w sieci pojawiło się ostrzeżenie

Nagranie z małym leniwcem

Rodzina, wybierając się na kemping, uznała, że zabierze ze sobą swojego domowego pupila. Leniwiec uwielbiał przebywać z nimi na świeżym powietrzu, jednak nigdy dotąd nie odważyli się go wypuścić na trawę. Zawsze podróżował przyklejony do ciała swoich opiekunów. 

Podczas gdy głowa rodziny łowiła ryby, półroczny leniwiec zakosztował, czym jest natura. Jego właścicielka dopingowała go podczas pierwszej przechadzki po zielonej trawie. Maluch lekko przerażony nową sytuacją wydawał z siebie liczne dźwięki. W końcu szczęśliwy dotarł do swojej opiekunki i zawisł na jej ręce w ulubionej pozycji. 

Urocze leniwce

Leniwce to fascynujące stworzenia, a ich młode są niezwykle interesujące. Małe osobniki, znane jako leniwczyki, rodzą się już przystosowane do życia w koronach drzew, gdzie spędzą większość swojego życia. Nie zawsze jednak wyglądają tak, jak mogłoby się wydawać. Noworodki leniwca ważą zaledwie kilogram i są niesamowicie urocze. Ich futerko jest zazwyczaj miękkie i puszyste, a ich małe, ciekawskie oczy sprawiają, że trudno im się oprzeć.

mały leniwiec
mały leniwiec, fot. canva.com/minkewink

Wbrew nazwie, leniwczyki są aktywne i ciekawskie od samego początku. Chociaż spędzają większość czasu z matką, ucząc się od niej, szybko rozwijają swoje umiejętności poruszania się po gałęziach. Są one również niezwykle zdolne do kamuflażu, co pomaga im uniknąć drapieżników.

Leniwce są zwykle trzymane jako zwierzęta egzotyczne w niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych, jednak jest to praktyka, która budzi kontrowersje i wymaga specjalnej opieki oraz zezwoleń. Istnieją liczne przeszkody i ograniczenia związane z posiadaniem tych dzikich stworzeń jako zwierząt domowych, zarówno z powodów etycznych, jak i zdrowotnych. 

leniwiec
małe leniwce, fot. canva.com/Freder